• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak


 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer! Dokładne informacje na fanpege'u Spectrofobii lub forumowym Discordzie (odnośniki po prawej)!  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Szykujcie się na słodkie Walentynki i Dziewannę!

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Karta postaci - Dyster
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
  Zaczarowana Kukiełka

  Godność: Dyster
  Wiek: Wizualnie 16 lat.
  Rasa: Marionetka
  Wzrost / waga: 101 cm 16 kg
  Aktualny ubiór: Skórzane, brązowe, lekko powycierane spodnie, wojskowe buty, półcienny chlebak noszony paskiem na skos przez pierś.
  Pod ręką: Broń, chlebak.
  Broń: Dwa długie sztylety przy pasku.
  Nagrody: Bursztynowy Kompas
  Dołączył: 03 Kwi 2016
  Posty: 39
  Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 21:08   Karta postaci - Dyster

  Imię: Dyster
  Dawne imię: Rido
  Nazwisko: -
  Pseudonim: -
  Wiek: Wygląda na 16 lat
  Rasa: Marionetka
  Ranga: Zaczarowana Kukiełka
  Miejsce zamieszkania: Kraina Luster


  Moce:

  Obezwładniający smutek – Moc pozwala na przymusowe „podzielenie się” z przeciwnikiem tym, co na co dzień przeżywa Dyster. W jednej chwili cały smutek, żal, ból, rozpacz, poczucie straty i wszelkie negatywne emocje, wdzierają się do umysłu przeciwnika. Powoduje to obezwładniający smutek, który niejednokrotnie doprowadza do załamania nerwowego.
  Ograniczenia: osoba, na którą działa moc może odczuwać smutek przez okres maksymalnie trzech postów. Ewentualne trwałe skutki w postaci chociażby załamania nerwowego, muszą zostać skonsultowane z drugim graczem.

  Iluzja – Moc służyła początkowo do tworzenia obrazów i złudzeń zmysłowych, które miały zapewnić radość wcześniejszemu właścicielowi. Obecnie, używana jest głównie w celach obrony i odwrócenia uwagi. Działa wybiórczo na dwa zmysły naraz.
  Ograniczenia: działa przez trzy posty, później dwa posty odpoczynku.

  Zauroczenie osoby – Moc rangowa pozwalająca na zauroczenie osoby.
  Ograniczenia: osoba zauroczona jest podatna na Twój wpływ, ale nie możesz jej zmusić do samobójstwa ani morderstwa. Działa trzy posty, dwa posty odpoczynku.


  Umiejętności:

  Uniki – Dzięki niewielkim rozmiarom i małej wadze, Dyster jest niezwykle sprawny fizycznie a dzięki wzmożonej czujności i umiejętnościom akrobatycznym, potrafi wykonać unik nawet przed bardzo szybkimi atakami lub lecącymi przedmiotami. Nie oznacza to, że może uchylić się przed lecącą kulą. To nie Matrix.

  Akrobatyka – Ongiś robienie salt, przewrotów, gwiazd i innych akrobatycznych sztuczek sprawiało Dysterowi radość bo cieszyło jego Pana. Dziś to tylko pozostałość po dawnych dobrych czasach. Cenna pozostałość.

  Walka sztyletami – To umiejętność nabyta całkiem niedawno ale równie przydatna jak dwie poprzednie.


  Charakter:
  Dyster, na tyle, na ile jest to możliwe, wykazuje niektóre z objawów zespołu stresu pourazowego. Jest ponury, małomówny, zobojętniały i niechętnie nawiązuje relacje z otoczeniem. Anhedonia sprawia, że nie okazuje on radości i prawie nigdy się nie uśmiecha. Wydaje się być obojętnym na to co dzieje się dookoła niego i rzadko kiedy zwraca uwagę na inne istoty jeśli te nie zagrażają mu bezpośrednio. Pozostaje jednak nad wyraz czujny. Choć coś w jego wnętrzu pragnie kontaktu z ludźmi przebyta trauma sprawia, że unika on sytuacji, które mogłyby rozjątrzyć nigdy niezagojone rany. Czasami gdy Dyster odpoczywa lub siedzi w bezruchu przez dłuższy czas, jego smutne, bursztynowe oczy wydają się wpatrywać w odległą przestrzeń a kąciki jego ust wydają się wtedy odrobinę unosić. Wygląda wtedy jak gdyby marzył, wspominał lub śnił przyjemny sen na jawie. Często ogląda plik zdjęć, który stale nosi przy sobie w półciennym chlebaku. Głaszcze je wtedy i cicho do nich przemawia zatapiając się w tym chorobliwym transie nie raz na długie godziny. Próba dotknięcia tego prywatnego skarbu w jego przytomności wyzwala w nim niekontrolowaną agresję graniczącą z furią. Jako ciekawostkę można potraktować to, że Dyster bardzo żywo reaguje na swoje dawne imię.


  Wygląd zewnętrzny:
  Dyster wygląda jak szczupły, szesnastoletni chłopiec o czarnych, lekko rozczochranych włosach. Jego jasno bursztynowe oczy, okolone długimi rzęsami, są pozbawione blasku jakby były wykonane z piaskowanego szkła lub przysłonięte matową folią. Ma wąskie, różowe usta z opadającymi kącikami. W wyglądzie Dystera nie byłoby nic dziwnego gdyby nie fakt, że ma on zaledwie 101 centymetrów wzrostu i wazy około 16 kg. Drobna budowa ciała i mała waga skutecznie uniemożliwiają mu użycie długiej broni palnej lub innych wielkogabarytowych przedmiotów. Ów mały wytwór sztuki lalkarskiej ubrany jest jedynie w pościerane spodnie wykonane z twardej, barwionej na ciemny brąz skóry i solidne, choć maleńkie wojskowe buty. Na nagim torsie ma liczne rysy i zadrapania. Na ramieniu, paskiem na skos przez pierś, nosi płócienny chlebak dodatkowo przypięty do paska spodni. Z tyłu na pasku nosi przytroczone dwa cienkie, długie sztylety.


  Historia:
  W osobnym dziale
     Przytulanka

  Godność: Lucy
  Rasa: Lisokotowilk - taki podgatunek Dachowca, a co!
  Lubi: Enkila
  Nie lubi: Bycia w centrum zainteresowania, głębokiej wody, rasy ludzkiej
  Wzrost / waga: 165 cm/ prawidłowa, choć blisko jej do niedowagi
  Aktualny ubiór: Przemoczone wąskie spodnie do kolan w kolorze brązowym, luźna beżowa bluzka sięgająca pośladków, przewiązana szerokim, brązowym pasem, buty za kostkę nadające się do wyrzucenia
  Znaki szczególne: Lisi ogon, kocie uszy, szmaragdowe oczy
  Zawód: Arcyksiążęca Herbaciana Przytulanka
  Pan / Sługa: Arcyksiążę Rosarium
  Pod ręką: Bezdenna sakwa, a w niej mały kieszonkowy zegarek, bandaże, trochę pieniędzy, kilka długich rzemyków i mnóstwo innych rzeczy, o których nie pamięta
  Broń: Łuk i trzydzieści sześć strzał w sakwie
  Nagrody: Bezdenna Sakwa, Czarodziejska Wstęga, Bursztynowy Kompas, Blaszka zmartwienia
  Stan zdrowia: Lekko podtopiona.
  SPECJALNE: Moderatorka | Wyjazdowa Maskotka Forum
  Dołączyła: 18 Sty 2015
  Posty: 171
  Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 12:23   

  Obezwładniający smutek - osoba, na którą działa moc może odczuwać smutek przez okres maksymalnie trzech postów. Ewentualne trwałe skutki w postaci chociażby załamania nerwowego, muszą zostać skonsultowane z drugim graczem.

  Iluzja – działa przez trzy posty, później dwa posty odpoczynku.

  Zauroczenie – osoba zauroczona jest podatna na Twój wpływ, ale nie możesz jej zmusić do samobójstwa ani morderstwa. Działa trzy posty, dwa posty odpoczynku.

  Charakter:
  Drobna uwaga – piszesz o skórzanym chlebaku, a w aktualnym ubiorze i historii masz napisane, że jest on płócienny.

  Historia:
  Płyny ustrojowe u marionetek nie występują. Jak mniemam Miko zginęła z powodu poćwiartowania, a nie ciosu w okolice serca, bo na lalce raczej nie zrobiłoby to wrażenia :D

  Ogólnie KP bardzo ładna. AKCEPTUJĘ, ale zostawiam otwartą, żebyś mógł nanieść poprawki. W sprawie magicznego przedmiotu kontakt na PW.

  Witam po drugiej stronie lustra i życzę dobrej zabawy (:
  _________________
  Zaczarowana Kukiełka

  Godność: Dyster
  Wiek: Wizualnie 16 lat.
  Rasa: Marionetka
  Wzrost / waga: 101 cm 16 kg
  Aktualny ubiór: Skórzane, brązowe, lekko powycierane spodnie, wojskowe buty, półcienny chlebak noszony paskiem na skos przez pierś.
  Pod ręką: Broń, chlebak.
  Broń: Dwa długie sztylety przy pasku.
  Nagrody: Bursztynowy Kompas
  Dołączył: 03 Kwi 2016
  Posty: 39
  Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 14:19   

  Ograniczenia mocy - akceptuję.
  Charakter - skórzany chlebak zmieniony na półcienny (małe niedopatrzenie).
  Historia - Miko zginęła przez poćwiartowanie. A co do płynów ustrojowych... Również niedopatrzenie z mojej strony :D

  Za Akceptację dziękuję ;)
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9