• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
  • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
    Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
  • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
  • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
  • Skarb Pompei
  • Zmrożone Serce


    Zapisy:
  • Chwilowo brak

    Zawieszone:
  • Brak
  • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

    SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

    Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

    Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

    W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

    Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

    Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

    ***

    Drodzy użytkownicy z multikontami!
    Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
    .
    Marionetki – otwarte
    Kapelusznicy – otwarte
    Cienie – otwarte
    Upiorna Arystokracja – otwarte
    Lunatycy – otwarte
    Ludzie – otwarte
    Opętańcy – otwarte
    Marionetkarze – otwarte
    Dachowcy – otwarte
    Cyrkowcy – otwarte
    Baśniopisarze – otwarte
    Szklani Ludzie – otwarte
    Strachy – otwarte
    Senne Zjawy – otwarte
    Postaci Specjalne – otwarte

    Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.



    » Informacje & Zapisy » Konkursy » Propozycje konkursów.
    Poprzedni temat :: Następny temat
    Autor Wiadomość
    Andre
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 20 Kwiecień 2012, 00:55   

    Myślę, że można by zrobić konkurs na najlepiej odgrywaną postać. Byłby trzy miejsca no, jakieś nagrody a polegałoby to na tym, by podać osoby, które najlepiej odgrywają postacie względem tego co napisały w swojej kp. No wiadomo, że w miarę grania charakter postaci się zmienia, wiadomo jednak na czym geneza polega. Nie mylić proszę z takimi kategoriami z gali Olesiowej jak najciekawsza postać. Bo wiadomo ciekawa postać nie zawsze musi być najlepiej odgrywana. No to tak po krótce.

    No i można powtórzyć konkurs na najlepszego pisarza, wiem był w sierpniu, ale od sierpnia sporo się zmieniło zapewne. c:
    Aménité



    Gość

    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 23 Lipiec 2012, 18:00   Pomysły Aménitki ~.

    * wychodzi z uroczym uśmieszkiem na podest i wyrywa mikrofon Andre. kłania się niziutko i z lekkimi rumieńcami zaczyna : *

    Hekhem, hekhem. Dzień dobry. Nazywam się Aménité .. Oj, to nie tu .. No więc przejdę do rzeczy Olesiu drogi i cała administracjo. Według mnie powinno powtórzyć się Wybory miss i mistera Lata / Wakacji. Ale to takie moje zdanie, droga administracjo.

    A teraz tak na prawdę. Moim zdaniem fajne byłoby coś na kształt Gali Oleśków, tylko tym razem wziąć pod uwagę nowych graczy. Ponieważ poprzednia Gala odbyła się dość dawno, a są nowi, wiele nowych ludzi ( w tym Ja, skromna ^^ ), którzy zasługują na takież to wyróżnienia. W zeszłym roku było wiele kategorii, lecz osobiście mam kilka pomysłów na nowe. ;3 Może nie byłoby ich tak dużo jak poprzednim razem, a nagrodą byłby Złoty Oleś lub Srebrny, no w ostateczności jakiś inny kolor chyba, że każda kategoria w innym kolorze, wedle życzeń adminków i ewentualnie bestia, albo magiczna rzecz, podobnie jak rok temu. Wydaje mi się, że takie "mini powtórzenie" nie byłoby głupim pomysłem. ; D

    Następną propozycją są "Twarze Forum". Według mnie to dobry pomysł. Będzie to polegało na wybraniu osób w 3 - 5 kategorii.
    " Piękno Forum.
    Forumowa Zgroza / Forumowe zło. (zależy od płci)
    Dziecinna maskotka. "
    itp. na chwilę obecną nie mam pomysłów na szybko .*x*
    To ostatnie przyszło mi dopiero teraz na myśl, więc jeśli jakiś problem, to jak najbardziej proszę o korektę. A więc głosowanie byłoby jak najbardziej otwarte dla wszystkich. Zgłaszać mogliby się prawie wszyscy, choć bez zbytnich szaleństw, gdyż całkowicie nowe osoby, które KP nie mają jeszcze zaakceptowanej, lub jej jakość jest, przyznajmy szczerze MARNA, mogą jedynie głosować. Wyżej wymienione tytuły widniałyby w takich kolorach i innych, pod rangą . ; ) Tego typu wyróżnienie nie jest złe. Myślę, że to taka motywacja dla użytkowników forum. Pchnięcie do postępów, pisania lepszych postów, angażowania się w przeróżne organizacje. Boże ile ja mam pomysłów. Za dużo. Ach, nie mam ich gdzie wykorzystać. ( Tak bardzo chciałabym się zgłosić na moderatora, czy coś w tym stylu, ale nie mam doświadczenia .. Ech .. ;c No trudno. )
    Kończę. Dziękuję.
    Całuję rączki administracji. <3

    ps. jeśli moje zdanie okazało się badziewne, zbędne to proszę o wybaczenie .. z góry przepraszam za spam. ;x
     



    Porcelanowy Panicz

    Karciana Szajka: Król
    Godność: Lord Oleander de Roitelette
    Wiek: Od dawna jest dorosły, choć wciąż wygląda na 16 lat.
    Lubi: Siebie, władzę, swoje bestie, wszystko co krwawe i potworne
    Nie lubi: Mleka, a fe!
    Wzrost / waga: 160 cm czystego zła! (+ 4 cm dzięki butom) / Lekka niedowaga
    Aktualny ubiór: Beżowa koszula, brązowy krawat z przyczepioną kościaną broszą, czarne spodnie, wysokie skórzane buty zapinane na klamry i ozdobione z przodu króliczymi czaszkami, długi, czarny płaszcz. Do tego klasyczny, czarny kapelusz z doczepionym niewielkim ptasim szkieletem oraz kartą Króla Pik.
    Znaki szczególne: Androgyniczna uroda, dwubarwność tęczówki i ledwie widoczne źrenice
    Bestia: Yūrei – Morita, Eques – Pan Jednorożek, Noaliks – Christo, Avi – Dolly
    Nagrody: Bursztynowy Kompas, Kamień Duszy, Kłamstwożerca
    SPECJALNE: Administrator-Zombie, Grafik | Maskotka Forum
    Dołączył: 25 Lis 2010
    Posty: 2309
    Wysłany: 23 Lipiec 2012, 18:32   Re: Pomysły Aménitki ~.

    Aménité napisał/a:
    Według mnie powinno powtórzyć się Wybory miss i mistera Lata / Wakacji. Ale to takie moje zdanie, droga administracjo.

    I bardzo słusznie. Powtórzenie tych wyborów planuję na początek sierpnia bądź bliski już koniec lipca. c:

    Aménité napisał/a:
    Moim zdaniem fajne byłoby coś na kształt Gali Oleśków, tylko tym razem wziąć pod uwagę nowych graczy. Ponieważ poprzednia Gala odbyła się dość dawno, a są nowi, wiele nowych ludzi ( w tym Ja, skromna ^^ ), którzy zasługują na takież to wyróżnienia. W zeszłym roku było wiele kategorii, lecz osobiście mam kilka pomysłów na nowe. ;3 Może nie byłoby ich tak dużo jak poprzednim razem, a nagrodą byłby Złoty Oleś lub Srebrny, no w ostateczności jakiś inny kolor chyba, że każda kategoria w innym kolorze, wedle życzeń adminków i ewentualnie bestia, albo magiczna rzecz, podobnie jak rok temu. Wydaje mi się, że takie "mini powtórzenie" nie byłoby głupim pomysłem. ; D

    Myślę, że maj to jeszcze nie tak dawno. ;3 Niestety, Złote Olesie to coroczna forumowa impreza i raczej nie chciałbym robić jej częściej. No, może ewentualnie co pół roku, choć wydaje mi się, że jako coroczne wydarzenie będzie budziło większy entuzjazm, niż jeśli nam spowszednieje. Niemniej, jeżeli masz pomysły na nowe kategorie, bardzo chętnie je zobaczę. Planujemy co roku dodawać jakieś inne, a świeże pomysły od użytkowników zawsze są mile widziane. c:

    Aménité napisał/a:
    Następną propozycją są "Twarze Forum". Według mnie to dobry pomysł. Będzie to polegało na wybraniu osób w 3 - 5 kategorii.
    " Piękno Forum.
    Forumowa Zgroza / Forumowe zło. (zależy od płci)
    Dziecinna maskotka. "
    itp. na chwilę obecną nie mam pomysłów na szybko .*x*
    To ostatnie przyszło mi dopiero teraz na myśl, więc jeśli jakiś problem, to jak najbardziej proszę o korektę. A więc głosowanie byłoby jak najbardziej otwarte dla wszystkich. Zgłaszać mogliby się prawie wszyscy, choć bez zbytnich szaleństw, gdyż całkowicie nowe osoby, które KP nie mają jeszcze zaakceptowanej, lub jej jakość jest, przyznajmy szczerze MARNA, mogą jedynie głosować. Wyżej wymienione tytuły widniałyby w takich kolorach i innych, pod rangą . ; ) Tego typu wyróżnienie nie jest złe. Myślę, że to taka motywacja dla użytkowników forum. Pchnięcie do postępów, pisania lepszych postów, angażowania się w przeróżne organizacje.

    To z kolei przypomina mi kolejny doroczny plebiscyt (który bezwzględnie musi odbywać się raz w roku, bo to plebiscyt urodzinowy). Tam właśnie widniały podobne kategorie jak Forumowe Czyste Zło czy Najbardziej Milusiński na forum. Co do zgłoszeń i głosowania, uważam, że te pierwsze są zbędne w przypadku plebiscytów. Każdy może głosować na każdego z aktywnych użytkowników. Nawet tych, którzy nie mają zaakceptowanych KP bądź ich KP są marne. Oczywiście, takie osoby na wygraną mają nikłe szanse, bo z reguły potrzeba czasu, by poznać daną osobę czy jej postać, no i musi się czymś odznaczać, by zasłużyć na jakiś tytuł. Tutaj również pomysły na nowe kategorie byłyby bardzo mile widziane. ;3
    Cóż, mogę przemyśleć kwestię organizowania plebiscytów częściej, bo dwa do roku, to faktycznie może wydawać się niewiele.
    _________________

    Nagrody:


    ADMIN NA URLOPIE. W razie problemów, proszę kontaktować się z Tykiem i Mari.
    Aménité



    Gość

    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 23 Lipiec 2012, 19:12   Re: Pomysły Aménitki ~.

    Oleander napisał/a:
    Aménité napisał/a:
    Według mnie powinno powtórzyć się Wybory miss i mistera Lata / Wakacji. Ale to takie moje zdanie, droga administracjo.

    I bardzo słusznie. Powtórzenie tych wyborów planuję na początek sierpnia bądź bliski już koniec lipca. c:

    Więc wyśmienicie. ; 3

    Oleander napisał/a:
    Aménité napisał/a:
    Moim zdaniem fajne byłoby coś na kształt Gali Oleśków, tylko tym razem wziąć pod uwagę nowych graczy. Ponieważ poprzednia Gala odbyła się dość dawno, a są nowi, wiele nowych ludzi ( w tym Ja, skromna ^^ ), którzy zasługują na takież to wyróżnienia. W zeszłym roku było wiele kategorii, lecz osobiście mam kilka pomysłów na nowe. ;3 Może nie byłoby ich tak dużo jak poprzednim razem, a nagrodą byłby Złoty Oleś lub Srebrny, no w ostateczności jakiś inny kolor chyba, że każda kategoria w innym kolorze, wedle życzeń adminków i ewentualnie bestia, albo magiczna rzecz, podobnie jak rok temu. Wydaje mi się, że takie "mini powtórzenie" nie byłoby głupim pomysłem. ; D

    Myślę, że maj to jeszcze nie tak dawno. ;3 Niestety, Złote Olesie to coroczna forumowa impreza i raczej nie chciałbym robić jej częściej. No, może ewentualnie co pół roku, choć wydaje mi się, że jako coroczne wydarzenie będzie budziło większy entuzjazm, niż jeśli nam spowszednieje. Niemniej, jeżeli masz pomysły na nowe kategorie, bardzo chętnie je zobaczę. Planujemy co roku dodawać jakieś inne, a świeże pomysły od użytkowników zawsze są mile widziane. c:

    Rozumiem. Zgadzam się z Tobą, choć wydaje mi się, że jej organizacja co pół roku nie zaszkodziłaby ani użytkownikom, ani administracji, a na pewno wszystkim by się spodobało. Zwłaszcza "Świeżym Krwiom" ^ ^.

    Oleander napisał/a:
    Aménité napisał/a:
    Następną propozycją są "Twarze Forum". Według mnie to dobry pomysł. Będzie to polegało na wybraniu osób w 3 - 5 kategorii.
    " Piękno Forum.
    Forumowa Zgroza / Forumowe zło. (zależy od płci)
    Dziecinna maskotka. "
    itp. na chwilę obecną nie mam pomysłów na szybko .*x*
    To ostatnie przyszło mi dopiero teraz na myśl, więc jeśli jakiś problem, to jak najbardziej proszę o korektę. A więc głosowanie byłoby jak najbardziej otwarte dla wszystkich. Zgłaszać mogliby się prawie wszyscy, choć bez zbytnich szaleństw, gdyż całkowicie nowe osoby, które KP nie mają jeszcze zaakceptowanej, lub jej jakość jest, przyznajmy szczerze MARNA, mogą jedynie głosować. Wyżej wymienione tytuły widniałyby w takich kolorach i innych, pod rangą . ; ) Tego typu wyróżnienie nie jest złe. Myślę, że to taka motywacja dla użytkowników forum. Pchnięcie do postępów, pisania lepszych postów, angażowania się w przeróżne organizacje.

    To z kolei przypomina mi kolejny doroczny plebiscyt (który bezwzględnie musi odbywać się raz w roku, bo to plebiscyt urodzinowy). Tam właśnie widniały podobne kategorie jak Forumowe Czyste Zło czy Najbardziej Milusiński na forum. Co do zgłoszeń i głosowania, uważam, że te pierwsze są zbędne w przypadku plebiscytów. Każdy może głosować na każdego z aktywnych użytkowników. Nawet tych, którzy nie mają zaakceptowanych KP bądź ich KP są marne. Oczywiście, takie osoby na wygraną mają nikłe szanse, bo z reguły potrzeba czasu, by poznać daną osobę czy jej postać, no i musi się czymś odznaczać, by zasłużyć na jakiś tytuł. Tutaj również pomysły na nowe kategorie byłyby bardzo mile widziane. ;3
    Cóż, mogę przemyśleć kwestię organizowania plebiscytów częściej, bo dwa do roku, to faktycznie może wydawać się niewiele.

    W takim razie z przyjemnością pomogę w obu konkursach, tylko gdybyś mógł mi dać znać kiedy mam je zacząć podawać. Najlepiej parę dni przed ogłoszeniem konkursu, tak żebyście mogli jeszcze przeanalizować moje propozycje. ; ) Wydaje mi się, że osoby, którym zostały nadane te tytuły już dawno na forum nie wchodzą, lub po prostu "pomału zanikają". Toteż powinno się to wznowić i przyodziać w tytuły aktualnie aktywnych użytkowników, ale to oczywiście moje zdanie. Zrobisz, jak uważasz .. <3
    Derek
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 20 Sierpień 2012, 13:20   

    Hm... ja mam propozycję konkursu który w zasadzie się odbył. W pewnym sensie.

    Postać/użytkownik roku. Pomysł mało oryginalny bo zasadniczo zrealizowany, tyle, że miałby wedle mojej propozycji (plastycznej, oczywiście) koncept ma mieć nieco inną... hm, realizację.
    Po pierwsze, chodzi o swoiste debiuty - postaci czy ludzi którzy stworzyli swoje piękne realizacje wewnętrznych fantazji pisarskich w danym roku. W tym wypadku 2012 (co by sugerowało, że konkurs najlepszy do zrobienia w grudniu albo styczniu na podsumowanie, ale teraz na niego wpadłam).
    Po drugie, do konkursu, żeby mu dodać nieco fajności i więcej osób zaangażować, no i coby poudawać, że moja propozycja jest oryginalna, proponuję jury. Składające się z kogo? Otóż admini trochę tu siedzą, są moderatorzy i oni mogą być zaangażowani, najważniejsze jednak aby to były osoby które nie zakładały danych postaci w danym roku (multikonta też odpadają, rzecz oczywista) i które, powiedzmy, mają dobrą opinię jako pisarze (w sensie, wiadomo z góry, że po ich zgłoszeniu na stanowisko ninikt facepalma nie zrobi). No i takich osób byłoby, załóżmy, cztery sztuki czy trzy.
    Kandydaci się zgłaszają sami lub są przez kogoś pchani na stanowisko "tych fajnych".
    Część dalsza: oceny.
    W przypadku oceny samej postaci, poddaje się jej:
    KP
    Posty
    Zaangażowanie w postach
    Dodatkowa inicjatywa (eventy, misje etc.)
    Chociaż nad tym ostatnim się zastanawiałabym bo w sumie, jak ktoś ma koncept na postać do której nie pasuje żadne polowanie na bestię to jest ona z góry dyskryminowana. Z drugiej strony, dobry oceniający powinien brać to pod uwagę i ewentualnie przyznać punkty za dobre "staram się być neutralny" i zaangażowanie w brak zaangażowania. Tu nie jestem pewna.
    Jeżeli chodzi o coś w rodzaju użytkownika roku no to chodzi o obgadywanie, także:
    Kultura osobista (czy w sb nie przegina etc.)
    Zaangażowanie w działalność forum (tematy informacyjne, propozycje, komentowanie pomysłów, bla bla bla)
    Rzetelność (czy odpisuje na posty w powiedzmy - możliwym czasie, czy nie znika, jeśli ma jakieś zobowiązania - czy się wywiązuje w odpowiednich terminach)
    Oczywistym jest, że takowe oceny byłyby koszmarnie subiektywne ale niejako o to chodzi. Forma oceny: publicznie podawane "recenzje" w wyszczególnionymi konkretnymi kryteriami. Następny etap to, o ile nikt recenzji nie zaneguje, głosowanie, które jest tajne. Potem publikacja wyników.

    Bonus: użyszkodnik roku według użytkowników, forma klasycznego głosowania.

    Zalety: moim zdaniem może to skłaniać do pewnego aktywizmu a jednocześnie pozwoli wyróżnić, że to tak ujmę, świeższe postaci. Co więcej, obiecywanie marchewki za zaangażowanie to moim zdaniem zawsze dobry pomysł. A przy okazji mogłoby ładnie pchnąć ku organizacjom czy eventom, czy czemuś.
    Jeśli chodzi o samych użytkowników, cóż, brakuje mi tu osób które by potrafiły się w Ogłoszeniach wypowiedzieć konstruktywnie i sądzę, że to byłoby pomocne. Poza tym, konkurs można zawsze skrócić, zmniejszyć kryteria, dać ewentualnie odgórne limity i robić sezonowo.

    Wady: jury nigdy nie będzie obiektywnie. Absolutnie. Jak ktoś lubi bardziej wydarzenia z Krainy Luster, na ludzkiego gościa, chcąc nie chcąc, będzie patrzeć sceptycznie i już. Nie jego wina. Poza tym, ponieważ tacy oceniający mieliby trochę pracy szczególnie przy ocenie postaci (poczytać posty, obaczyć na KP, czy jest w organizacji, jeśli tak - poszukać jakiejś akcji z tym związanej) toteż wyszłoby koszmarnie... czasochłonne. Na dodatek nie wszystkim mogą się podobać oceny. Na dodatek ten opis wyszedł mi boleśnie długi i nie wiem jak go zawrzeć w pigułce czy choćby uprościć system. Ale nadal sądzę, że coś takiego mogłoby być ciekawe.
     



    Porcelanowy Panicz

    Karciana Szajka: Król
    Godność: Lord Oleander de Roitelette
    Wiek: Od dawna jest dorosły, choć wciąż wygląda na 16 lat.
    Lubi: Siebie, władzę, swoje bestie, wszystko co krwawe i potworne
    Nie lubi: Mleka, a fe!
    Wzrost / waga: 160 cm czystego zła! (+ 4 cm dzięki butom) / Lekka niedowaga
    Aktualny ubiór: Beżowa koszula, brązowy krawat z przyczepioną kościaną broszą, czarne spodnie, wysokie skórzane buty zapinane na klamry i ozdobione z przodu króliczymi czaszkami, długi, czarny płaszcz. Do tego klasyczny, czarny kapelusz z doczepionym niewielkim ptasim szkieletem oraz kartą Króla Pik.
    Znaki szczególne: Androgyniczna uroda, dwubarwność tęczówki i ledwie widoczne źrenice
    Bestia: Yūrei – Morita, Eques – Pan Jednorożek, Noaliks – Christo, Avi – Dolly
    Nagrody: Bursztynowy Kompas, Kamień Duszy, Kłamstwożerca
    SPECJALNE: Administrator-Zombie, Grafik | Maskotka Forum
    Dołączył: 25 Lis 2010
    Posty: 2309
    Wysłany: 25 Sierpień 2012, 15:38   

    Moim zdaniem pomysł jest interesujący. Szczególnie podoba mi się ocenianie ogólnego zaangażowania w forum, bo jak wiadomo, u nas z tym jest dość krucho. Być może faktycznie taki konkurs zachęciłby graczy do częstszego udzielania się i to nie tylko na fabule. Chętnie porozmawiam z resztą administracji o wprowadzeniu pomysłu, choć zapewne podpytamy o to też samych userów. Najlepiej gdyby to zwykli użytkownicy zdecydowali, bo w końcu to dla nich byłby konkurs. ;3
    _________________

    Nagrody:


    ADMIN NA URLOPIE. W razie problemów, proszę kontaktować się z Tykiem i Mari.
     



    Upiorny Arystokrata

    Godność: Jego Wysokość Arcyksiążę Rosarium, Lord Protektor Krainy Luster
    Wiek: Niektórzy czynami starają się dowieść, że zbyt długo już Rosarium żyje na tym świecie, choć on sam jest odmiennego zdania.
    Rasa: Upiorny Arystokrata
    Lubi: Równy krok marszowy arcyksiążęcych legionów, które białą i czerwoną różę niosą do najdalszych zakątków krainy luster; zapach kwiatów w ogrodach Różanego Pałacu i spokojny szum fontann.
    Nie lubi: Nieposłuszeństwa i fałszywych idei, niszczących piękno niewinnych oczu, niegdyś szczęścia tylko pragnących.
    Wzrost / waga: 178 / 70
    Aktualny ubiór: .
    Znaki szczególne: Tykowość
    Pod ręką: Złoty zegarek kieszonkowy
    Bestia: Alphard (Rubeol), Forets (Tenebrae)
    Nagrody: Lustrzany Pierścień, Zegarmistrzowski Przysmak, Nić Opętania, Lodowy Klejnot, Kamień Duszy, Umbraculum
    SPECJALNE: Administrator, Mistrz Gry | Mister Spectrofobii 2011, Najlepszy Pisarz 2012
    Dołączył: 28 Gru 2010
    Posty: 1341
    Wysłany: 29 Sierpień 2012, 04:18   

    Pomysł jest nawet ciekawy. Co do terminu lepszy wydaje mi się styczeń, aby domknąć już miniony rok. Przejdę jednak od razu do formy oceny i tego co ma być oceniane. Oczywiście wybór sędziów jest słabą stroną tego pomysłu. Trzeba pamiętać, że nie wszyscy mają czas, by zaznajomić się z postami ludzi, a bez tego nie da się ocenić użytkownika, prawda? Może jednak jestem po prostu zbyt sceptyczny, myśląc, że nie znajdziemy odpowiednio dużo odpowiednich osób. Przejdźmy więc do samej recenzji.

    Sposób ciekawy, ale co mi się nie podoba. Kategorie bym nieco zmienił. Po pierwsze rzuciła mi się w oczy rzetelność. Oczywiście, ważna rzecz, lecz żeby umieszczać to oddzielnie? Moim zdaniem nie ma to sensu i lepiej włączyć ten punkt do oceny postów. Trzeba też sprecyzować co dokładnie ma być w postach oceniane, chociaż w wypadku recenzji chyba nie jest to aż tak konieczne.

    Przed tym można jeszcze dać ocenę kp, żeby otworzyć pierwszą część recenzji, w której będzie się oceniać postać. Natomiast po tym mogłaby nastąpić ocena udziału w misjach, eventach i tego typu wydarzeniach. Tym bardziej, że w tym roku będzie event z kryształami, który da możliwość wykazania się.

    Druga część składałaby się z oceny użytkownika. Nie sądzę jednak, że nazwa "kultura osobista" jest odpowiednia. Powinna to być raczej ogólna ocena danego gracza, bez zwracania uwagi na jakieś ewentualnie sprzeczki na sb, czy gdzieś w grach. Oceniać można przecież wiele, od tego jak użytkownik często udziela się w forumowych grach, przez aktywność na sb, aż do samego sposobu w jaki traktuje innych. Można, a nawet trzeba, zwrócić uwagę na pomoc, którą udziela nowym graczom. (Jeśli to robi.)

    Na koniec można wedle tego co Derek mówił dać ocenę aktywności w sprawach forumowych.

    Czyli ogólnie zgadzam się z pomysłem, tyle, że dokładam kilka sugestii, które nie zawsze muszą być trafne. Nie podoba mi się jednak zdanie, że jeśli ktoś nie zaneguje danej osoby, to ta przejdzie do kolejnego etapu. Po pierwsze niektórzy mogą to zanegować z byle zachcianki, a przecież skoro wybieramy sędziów, to powinno się im zaufać. Oczywiście, powinna być możliwość odrzucenia takiej recenzji, lecz na pewno nie w tak prosty sposób. Co więcej sama recenzja mogłaby być również krytyczna, a więc zdaniem recenzenta, nie dopuszczająca do dalszej części konkursu. Co więc mi się nie podoba w punktach?
    -Możliwość zanegowania recenzji przez każdego (Mam nadzieję, że tylko mylnie zrozumiałem to zdanie.)
    -Nie ma żadnej wzmianki o recenzjach negatywnych.
    -Na koniec pytanie. Po co w ogóle te recenzje?

    Kontynuujmy. Tajne głosowanie może być nawet ciekawe, lecz trzeba pamiętać, żeby jedna osoba zbierała głosy. To jednak jest oczywiste.

    Bonus: Nie rozumiem do końca. Po co robić dwa głosowania? Chyba, że w tym pierwszym oceniają sami sędziowie, lecz wtedy po co publiczne recenzje? Trochę się w tym wszystkim pogubiłem. Zadam więc kilka pytań, które mają mi wszystko rozjaśnić.

    -Kto ma pisać recenzję.
    -Kto ma głosować.

    Jeszcze na koniec dodam, że do całego pomysłu jestem nastawiony bardzo sceptycznie, co nie oznacza, że nie chciałbym zostać mile zaskoczony. Wiem jednak, że może być przy takim konkursie sporo problemów.
    _________________

    *****
    Louis Arthur Carpenter
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 7 Wrzesień 2012, 00:10   

    Tyku... nie wiem od czego zacząć z odpowiedzią. Dobra, chronologicznie.
    Tyk napisał/a:
    Oczywiście wybór sędziów jest słabą stroną tego pomysłu. Trzeba pamiętać, że nie wszyscy mają czas, by zaznajomić się z postami ludzi, a bez tego nie da się ocenić użytkownika, prawda?

    JA napisał/a:
    ponieważ tacy oceniający mieliby trochę pracy szczególnie przy ocenie postaci (poczytać posty, obaczyć na KP, czy jest w organizacji, jeśli tak - poszukać jakiejś akcji z tym związanej) toteż wyszłoby koszmarnie... czasochłonne.


    Tyk napisał/a:
    Kategorie bym nieco zmienił. Po pierwsze rzuciła mi się w oczy rzetelność. Oczywiście, ważna rzecz, lecz żeby umieszczać to oddzielnie? Moim zdaniem nie ma to sensu i lepiej włączyć ten punkt do oceny postów.

    Nie czytasz mojego posta. Rozdzieliłam kategorię "postać" i "użytkownik". Użytkownik może być rzetelny i fajny ale o niekoniecznie bardzo zajedwabistej postaci, jak i stworzyć arcydzieło pisarstwa ale wiecznie się spóźniać z postami. Dlatego to jest w osobnych kategoriach.

    Nie wiem jak znajdzie się sędziów bo to propozycja. Wspomniałam o tym kilka razy i naprawdę nie rozumiem dlaczego muszę to powtarzać.

    Tyk napisał/a:
    Natomiast po tym mogłaby nastąpić ocena udziału w misjach, eventach i tego typu wydarzeniach.

    Znowu ja! napisał/a:
    Dodatkowa inicjatywa (eventy, misje etc.)
    Chociaż nad tym ostatnim się zastanawiałabym bo w sumie, jak ktoś ma koncept na postać do której nie pasuje żadne polowanie na bestię to jest ona z góry dyskryminowana. Z drugiej strony, dobry oceniający powinien brać to pod uwagę i ewentualnie przyznać punkty za dobre "staram się być neutralny" i zaangażowanie w brak zaangażowania. Tu nie jestem pewna.

    Jakiś ty odkrywczy Tyku, dziękuję.
    Tyk napisał/a:
    Druga część składałaby się z oceny użytkownika. Nie sądzę jednak, że nazwa "kultura osobista" jest odpowiednia. Powinna to być raczej ogólna ocena danego gracza, bez zwracania uwagi na jakieś ewentualnie sprzeczki na sb, czy gdzieś w grach. Oceniać można przecież wiele, od tego jak użytkownik często udziela się w forumowych grach, przez aktywność na sb, aż do samego sposobu w jaki traktuje innych. Można, a nawet trzeba, zwrócić uwagę na pomoc, którą udziela nowym graczom. (Jeśli to robi.)

    Oczywiście - można ocenić aktywność w grach, chociaż to ew. można podciągnąć pod rzetelność - np. na ile pisze posty w terminie a na ile to sobie ładnie olewa, zamiast tego odpowiadając w grach czy pisząc na sb. A kłótnie to moim zdaniem ważna kwestia, która mocno wpływa na atmosferę. Podkreślę może: moim. Nie trzeba się ze mną zgadzać.
    Tyk napisał/a:
    Nie podoba mi się jednak zdanie, że jeśli ktoś nie zaneguje danej osoby, to ta przejdzie do kolejnego etapu. Po pierwsze niektórzy mogą to zanegować z byle zachcianki, a przecież skoro wybieramy sędziów, to powinno się im zaufać. Oczywiście, powinna być możliwość odrzucenia takiej recenzji, lecz na pewno nie w tak prosty sposób. Co więcej sama recenzja mogłaby być również krytyczna, a więc zdaniem recenzenta, nie dopuszczająca do dalszej części konkursu. Co więc mi się nie podoba w punktach?
    -Możliwość zanegowania recenzji przez każdego (Mam nadzieję, że tylko mylnie zrozumiałem to zdanie.)
    -Nie ma żadnej wzmianki o recenzjach negatywnych.
    -Na koniec pytanie. Po co w ogóle te recenzje?

    Powinnam już spać... ok.
    Kwestię negowania można rozwiązać albo przez arbitra (on by też liczył głosy i ogólnie czuwał nad tym aby konkurs przebiegał prawidłowo - tutaj najlepiej by się nadawała osoba odpowiedzialna na forum) albo odwołanie kompletnie recenzji. I tak, w mojej propozycji jest tak, że każdy, nawet kandydat może to zrobić. Po to służą te recenzje które są zresztą publiczne - aby użytkownicy wiedzieli jak i dlaczego są przez kogo oceniani, a i sędzi utrudnia to działanie na zasadzie "tego a tego nie lubię". Częściowo - jak wspomniałam, oceny są subiektywne.
    Nie czułam potrzeby pisania o recenzjach negatywnych bo, cóż... to chyba logiczne, że są one po prostu takie jakimi je sobie recenzent wymyśli, prawda? Dla mnie było oczywiste - jeśli sędzia twierdzi, że użyszkodnik jest rzeczywiście szkodnikiem, napisze o tym i doda w recenzji argumenty. O to chodzi.
    Dobra, o przyczynie wspomniałam powyżej. Poza tym sądzę, że to mogłoby nie najlepiej wyglądać gdyby sędziowie ot tak sobie głosowali tylko za zamkniętymi drzwiami. Jakie to sprawiedliwe...
    Tyk napisał/a:
    Bonus: Nie rozumiem do końca. Po co robić dwa głosowania? Chyba, że w tym pierwszym oceniają sami sędziowie, lecz wtedy po co publiczne recenzje? Trochę się w tym wszystkim pogubiłem. Zadam więc kilka pytań, które mają mi wszystko rozjaśnić.

    1. Sędziowie
    2. Bonus = użytkownicy, coś na zasadzie nagrody od publiczności.
    3. Recenzje, od razu powiem, piszą sędziowie.
    Tyk napisał/a:
    Wiem jednak, że może być przy takim konkursie sporo problemów.

    O czym wspomniałam, pisząc o wadach przedsięwzięcia sama po to aby uniknąć takich zdań jak to, którym zamykasz post.

    Kurtyna.




    Mieszkaniec Krainy Luster

    Godność: Cyrille Ephraim Maurice Belieur
    Wiek: Zależy, jak leży, a raczej wygląda.
    Rasa: Pisarz baśni.
    Lubi: Books and books and, oh yeah, books.
    Nie lubi: Kleksów.
    Wzrost / waga: Względny, jednak najczęściej oscyluje pomiędzy 130-90 cm. / Ortorektyk. W granicach 60 kg.
    Aktualny ubiór: Szafirowy garnitur, ciasno przylegający do sylwetki, wymięta koszula oraz para lakierowanych butów z noskami wykrzywionymi w lekki szpic.
    Znaki szczególne: Chodzący paragraf. Może być coś bardziej szczególnego?
    Pod ręką: Pióro, kilka sztuk karbowanego papieru i inne kreślarskie gadżety.
    Broń: Piekielnie ostra stalówka zniszczenia
    Dołączył: 03 Sie 2011
    Posty: 174
    Wysłany: 29 Styczeń 2014, 00:43   

    Z racji tego, że ciężkimi krokami zbliża się darzone ambiwalentnymi uczuciami święto zakochanych, a także dlatego, że zwyczajnie dawno nie odbywał się żaden konkurs wysuwam propozycję. Większość konkursów miało już swoją drugą edycję, być może i Walentynkowy Konkurs powinien ją mieć? Ostatnim razem chodziło o napisanie opowiadania, ułożenie wiersza etc. Dobrze by było, gdyby zostało to nieco urozmaicone. Co Wy na to? Co o tym sądzicie?
    _________________
      Z ciekawością obejrzałem wszystkie,
      jego szyby, a potem krzyknąłem na niego:
      -
      Co?! Kolorowych szyb nie masz? Okien
      różowych? Okien niebieskich? Okien czerwonych?
      Rajsko-baśniowych okien? Jakże śmiesz,
      bezwstydny łobuzie, wałęsać się w dzielnicy
      biedoty i nie mieć przy sobie nawet takiego szkła
      okiennego, przez które można by ujrzeć życie
      w pięknych barwach?!
      - Ch. Baudelaire
     



    Sztukmistrz

    Anarchs: Przywódczyni Rebelii
    Godność: Sophie "Opal" Bugs / Esmé de Chardonnay
    Wiek: gdy ukrywa arogancję, wygląda na nastolatkę.
    Lubi: suszone owoce i nowe moce
    Nie lubi: niekompetencji i braku kontroli | czekolady i deszczu
    Wzrost / waga: 1,80m bez obcasów / 65kg
    Aktualny ubiór: Dopasowana burgundowa suknia o długich rękawach - spódnica opadająca do kostek składa się z szerokich, niemal prześwitujących pasów koronek. Na ramionach etola z futra lodowego lisa, dodatkowo rękawiczki, a na nich pierścienie. Pantofle na wysokim, masywnym obcasie widoczne są spod spódnicy. Kreska na oku, dopasowany do cery puder oraz koralowa szminka. Włosy splecione w koronę, nad karkiem szkarłatna brosza spinająca warkocze.
    Znaki szczególne: palce o czterech stawach; wytatuowane imię na miękkiej części prawego nadgarstka
    Zawód: oficjalnie sekretarz arcyksięcia
    Pod ręką: skórzana aktówka, parasolka oraz Artefakty
    Bestia: Likyus z rdzawą gwiazdą na pysku (Orem), jadowicie zielony Avi (Verde), Alam (Riehl) o grzbiecie pełnym czarnych magnolii
    Nagrody: Bolerko-niewidko, Krwawa Broszka, Cukrowe Berło, Maska Tysiąca Twarzy, Bursztynowy kompas
    Stan zdrowia: z tkliwą raną postrzałową w mięśniu dwugłowym lewego ramienia
    SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Mistrz Gry | Odkrywca Drugiej Strony Lustra
    Dołączyła: 28 Cze 2012
    Posty: 558
    Wysłany: 29 Styczeń 2014, 11:14   

    Hmm, czemu nie (: Tylko czy ktoś ma pomysły na czym to urozmaicenie miałoby polegać?
    _________________



    Inspiracje ubraniowe: 🌾 + 🌹 + 🌿

     



    Upiorny Arystokrata

    Godność: Jego Wysokość Arcyksiążę Rosarium, Lord Protektor Krainy Luster
    Wiek: Niektórzy czynami starają się dowieść, że zbyt długo już Rosarium żyje na tym świecie, choć on sam jest odmiennego zdania.
    Rasa: Upiorny Arystokrata
    Lubi: Równy krok marszowy arcyksiążęcych legionów, które białą i czerwoną różę niosą do najdalszych zakątków krainy luster; zapach kwiatów w ogrodach Różanego Pałacu i spokojny szum fontann.
    Nie lubi: Nieposłuszeństwa i fałszywych idei, niszczących piękno niewinnych oczu, niegdyś szczęścia tylko pragnących.
    Wzrost / waga: 178 / 70
    Aktualny ubiór: .
    Znaki szczególne: Tykowość
    Pod ręką: Złoty zegarek kieszonkowy
    Bestia: Alphard (Rubeol), Forets (Tenebrae)
    Nagrody: Lustrzany Pierścień, Zegarmistrzowski Przysmak, Nić Opętania, Lodowy Klejnot, Kamień Duszy, Umbraculum
    SPECJALNE: Administrator, Mistrz Gry | Mister Spectrofobii 2011, Najlepszy Pisarz 2012
    Dołączył: 28 Gru 2010
    Posty: 1341
    Wysłany: 29 Styczeń 2014, 16:01   

    W końcu, mając nieco czasu, postanowiłem wypowiedzieć się na temat propozycji zorganizowania konkursu z okazji zbliżającego się święta, które jest zresztą w tym samym dniu co inna uroczystość, którą mniej jestem skory świętować. Wstępnie jestem jak najbardziej za taką inicjatywą, ze względu na to, że większość konkursów polega na oddawaniu głosów i pozwala wygrać nawet bez najmniejszej wiedzy o fakcie uczestnictwa. Dlatego też bardzo przychylnym okiem spoglądam na wszelkie konkursy, które wymagają od graczy zaangażowania, szczególnie tak znacznego jak napisanie własnej pracy.

    Tyle tylko, że ta aktywność nie zawsze się udaje i tak, o ile dobrze pamiętam, ostatnio wzięły udział w konkursie chyba trzy osoby. Nie biorąc pod uwagę mojego wrodzone sceptycyzmu jest to główny powód, dla którego musiałem przemyśleć swoje stanowisko odnośnie konkursu.

    Wstępnie jestem zatem za przeprowadzeniem takiego konkursu.

    Żeby nie było jednak, że wypowiadam się tylko w celu akceptacji samej idei, to dodam kilka moich pomysłów, które należy traktować jako luźne propozycje:
    - Nagrody otrzymają nie zwycięzcy, a wskazane przez nich osoby (w końcu o miłość tu chodzi, a nie o wygrywanie dla samego siebie)
    - Kilka kategorii, w których rywalizować będą prace. (np. najlepsza fabuła, najciekawsze postacie)
    - Fabularne rozdanie nagród
    - Specjalna nagroda (najpewniej tytuł) dla pary opisanej w pracy, która zwycięży (lub zwycięży w największej liczbie kategorii)

    Na razie tyle, chciałbym też wiedzieć jakie inni mają pomysły na urozmaicenie, szczególnie inicjator całej dyskusji.
    -
    _________________

    *****




    Mieszkaniec Krainy Luster

    Godność: Cyrille Ephraim Maurice Belieur
    Wiek: Zależy, jak leży, a raczej wygląda.
    Rasa: Pisarz baśni.
    Lubi: Books and books and, oh yeah, books.
    Nie lubi: Kleksów.
    Wzrost / waga: Względny, jednak najczęściej oscyluje pomiędzy 130-90 cm. / Ortorektyk. W granicach 60 kg.
    Aktualny ubiór: Szafirowy garnitur, ciasno przylegający do sylwetki, wymięta koszula oraz para lakierowanych butów z noskami wykrzywionymi w lekki szpic.
    Znaki szczególne: Chodzący paragraf. Może być coś bardziej szczególnego?
    Pod ręką: Pióro, kilka sztuk karbowanego papieru i inne kreślarskie gadżety.
    Broń: Piekielnie ostra stalówka zniszczenia
    Dołączył: 03 Sie 2011
    Posty: 174
    Wysłany: 30 Styczeń 2014, 11:45   

    Tyk napisał/a:
    Tyle tylko, że ta aktywność nie zawsze się udaje i tak, o ile dobrze pamiętam, ostatnio wzięły udział w konkursie chyba trzy osoby.


    No właśnie, zaangażowanie... to zasadniczo jedyny argument przemawiający za tym, aby jednak nie przeprowadzać konkursu, jednak idąc tym tropem, czy ma to oznaczać koniec jakichkolwiek takich inicjatyw? Uważam, że wręcz przeciwnie. Dodam też, że ostatnimi czasy wzrosła liczba graczy aktywnych i regularnie odwiedzających forum, dlatego myślę, że zainteresowanie konkursem będzie.

    Co się tyczy pomysłów Tyka - większość z nich jak najbardziej popieram.
    Przedstawił kilka naprawdę ciekawych propozycji, szczególnie przypadła mi do gustu ta, mówiąca o przekazaniu nagrody wskazanej osobie. To nowatorski pomysł.
    Podoba mi się też pomysł rozszerzenia konkurencji na najlepszą fabułę, najciekawszą postać/cie i tu z kolei można dodać również konkurencje wyróżniające np. najgorętszy forumowy romans, najmniej "dopasowaną" parę etc. czyli te, które odzwierciedlałyby faktyczny, walentynkowy charakter zawodów.

    Tyk napisał/a:
    Specjalna nagroda (najpewniej tytuł) dla pary opisanej w pracy, która zwycięży (lub zwycięży w największej liczbie kategorii)


    Jestem jak najbardziej za. Myślę, że ten pomysł zachęci większą ilość graczy do zainteresowania się właśnie tą konkurencją.
    _________________
      Z ciekawością obejrzałem wszystkie,
      jego szyby, a potem krzyknąłem na niego:
      -
      Co?! Kolorowych szyb nie masz? Okien
      różowych? Okien niebieskich? Okien czerwonych?
      Rajsko-baśniowych okien? Jakże śmiesz,
      bezwstydny łobuzie, wałęsać się w dzielnicy
      biedoty i nie mieć przy sobie nawet takiego szkła
      okiennego, przez które można by ujrzeć życie
      w pięknych barwach?!
      - Ch. Baudelaire
     



    Porcelanowy Panicz

    Karciana Szajka: Król
    Godność: Lord Oleander de Roitelette
    Wiek: Od dawna jest dorosły, choć wciąż wygląda na 16 lat.
    Lubi: Siebie, władzę, swoje bestie, wszystko co krwawe i potworne
    Nie lubi: Mleka, a fe!
    Wzrost / waga: 160 cm czystego zła! (+ 4 cm dzięki butom) / Lekka niedowaga
    Aktualny ubiór: Beżowa koszula, brązowy krawat z przyczepioną kościaną broszą, czarne spodnie, wysokie skórzane buty zapinane na klamry i ozdobione z przodu króliczymi czaszkami, długi, czarny płaszcz. Do tego klasyczny, czarny kapelusz z doczepionym niewielkim ptasim szkieletem oraz kartą Króla Pik.
    Znaki szczególne: Androgyniczna uroda, dwubarwność tęczówki i ledwie widoczne źrenice
    Bestia: Yūrei – Morita, Eques – Pan Jednorożek, Noaliks – Christo, Avi – Dolly
    Nagrody: Bursztynowy Kompas, Kamień Duszy, Kłamstwożerca
    SPECJALNE: Administrator-Zombie, Grafik | Maskotka Forum
    Dołączył: 25 Lis 2010
    Posty: 2309
    Wysłany: 30 Styczeń 2014, 21:28   

    Jak najbardziej jestem za zorganizowaniem konkursu. Tylko ponawiam pytanie Sophie: jak, Twoim zdaniem, miałaby wyglądać druga edycja, Cyrylku? Bo tak czytam o urozmaiceniach, ale nie wyłapałem o jakie konkretnie chodzi.

    Tyk napisał/a:
    - Nagrody otrzymają nie zwycięzcy, a wskazane przez nich osoby (w końcu o miłość tu chodzi, a nie o wygrywanie dla samego siebie)

    Pomysł zdecydowanie ciekawy, ale brak jakiejkolwiek nagrody dla właściwego zwycięzcy mógłby niektórych zniechęcić (np. mnie, ale ja nie mogę brać udziału w większości konkursów, więc się nie liczy xD).
    _________________

    Nagrody:


    ADMIN NA URLOPIE. W razie problemów, proszę kontaktować się z Tykiem i Mari.




    Mieszkaniec Krainy Luster

    Godność: Cyrille Ephraim Maurice Belieur
    Wiek: Zależy, jak leży, a raczej wygląda.
    Rasa: Pisarz baśni.
    Lubi: Books and books and, oh yeah, books.
    Nie lubi: Kleksów.
    Wzrost / waga: Względny, jednak najczęściej oscyluje pomiędzy 130-90 cm. / Ortorektyk. W granicach 60 kg.
    Aktualny ubiór: Szafirowy garnitur, ciasno przylegający do sylwetki, wymięta koszula oraz para lakierowanych butów z noskami wykrzywionymi w lekki szpic.
    Znaki szczególne: Chodzący paragraf. Może być coś bardziej szczególnego?
    Pod ręką: Pióro, kilka sztuk karbowanego papieru i inne kreślarskie gadżety.
    Broń: Piekielnie ostra stalówka zniszczenia
    Dołączył: 03 Sie 2011
    Posty: 174
    Wysłany: 30 Styczeń 2014, 23:34   

    Po pierwsze, widząc Wasze zainteresowanie poniekąd mam już pewność, że konkurs się odbędzie, więc najważniejszą kwestię i pytanie zasadnicze mamy już za sobą. Przede wszystkim jednak, chcę żeby więcej graczy zabrało swój głos w temacie. Nie ukrywam, że w znacznej mierze liczę na kreatywność userów, pomysły na poszczególne konkurencje, tytuły etc, aby nadać wszystkiemu odpowiedni kształt i formę, jednak odwołując się do pytania Sophie i Oleandra, podsumuję, co udało nam się ustalić.

    1. Druga edycja konkursu zachowałaby pierwotną, główną kategorię tj. stworzenie dowolnej formy pisemnej o charakterze miłosnym.

    2. W odróżnieniu od swojej poprzedniczki, zostałaby jednak rozszerzona o konkurencje takie jak: najciekawszy pisarz, najlepsza fabuła etc. Część z nich można zapożyczyć z innych konkursów, jednak miło by było wymyślić kategorie tematyczne i związane ze zbliżającymi się Walentynkami.

    3. Nagrodą, oprócz specjalnych tytułów, jak zasugerował Tyk, byłaby także możliwość obdarowania wygraną innego gracza. (Proponuję jednak taką formę wygranej ograniczyć do jednej konkurencji np.wspomnianej głównej lub po prostu pozostawić wybór zwycięscy i bardziej tutaj skłaniam się do opcji drugiej.)

    4. Zakończenie konkursu, jak zaproponował Tyk, odbyłoby się poprzez fabularne wręczenie nagród, a także przyznanie zwycięskiej parze lub tej, która typowana była przez graczy najczęściej, specjalnego tytułu.

    5. A co się Oleandra tyczy to nie tylko może, ale powinien brać udział we wszystkich możliwych konkursach, aby świecić przykładem przed pozostałymi!

    Podkreślam, że jest to jedynie podsumowanie dotychczasowej dyskusji i każdy kolejny pomysł będzie brany pod uwagę, więc wszystkich zapraszam do wypowiadania się w temacie.
    _________________
      Z ciekawością obejrzałem wszystkie,
      jego szyby, a potem krzyknąłem na niego:
      -
      Co?! Kolorowych szyb nie masz? Okien
      różowych? Okien niebieskich? Okien czerwonych?
      Rajsko-baśniowych okien? Jakże śmiesz,
      bezwstydny łobuzie, wałęsać się w dzielnicy
      biedoty i nie mieć przy sobie nawet takiego szkła
      okiennego, przez które można by ujrzeć życie
      w pięknych barwach?!
      - Ch. Baudelaire
    Sonia
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 31 Styczeń 2014, 12:25   

    No dobrze, w takim razie i ja się wypowiem. Co mi szkodzi.

    Cóż, powiem szczerze, że wszystkie pomysły przedstawione tutaj mi się podobają. Jedyną obawą było oczywiste wręczenie nagrody nie osobie która wygra, a tą którą ona wskaże, gdyż obawiałam się że nie widząc korzyści dla siebie, mało osób weźmie udział. Jednak widzę że sprawa została już ślicznie wyjaśniona, więc nie ma z tym chyba wielkiego problemu.

    Równie dobrym pomysłem są tytuły, konkurencje i fabularne rozdanie nagród.

    Przez chwilkę myślałam, by na potrzeby konkursu stworzyć jakiś przedmiot, który byłby do zdobycia TYLKO na tym konkursie (ale też w innych jego odsłonach) i by przedmiot był stricte walentynkowy, na przykład czekoladki, po których zjedzeniu ma się wspaniały humor, (koniecznie w czerwonym opakowaniu w kształcie serduszka <3) jakieś dwa bliźniacze pierścionki, które nosiłaby zwycięska para i na przykład zmieniałyby kolor w zależności od odległości od drugiego pierścionka... w sumie chyba dałoby się powymyślać. Te tutaj były wymyślane na szybko więc nie powalają, ale dobra, unikatowa nagroda na pewno zachęciłaby trochę więcej graczy, czyż nie? Jeszcze, gdyby naprawdę była fajna...
    Zawsze wymyślić można też jaką bestyjkę, ale uważam, że przedmiot byłby lepszy.

    Kolejna sprawa, która mnie nurtuje to fakt z parami. Mam dziwne wrażenie, bo widzę po sobie, że na pewno znalazły by się osoby (ja) które chciałyby coś napisać (ja) ale nie mają pary (znów ja). Czy wtedy nie można byłoby stworzyć czegokolwiek dla takich też osób, lub inaczej- czy takie osoby będą mogły brać udział. Ktoś na pewno się znajdzie (ja) który napisze o samotnych walentynkach (ja). Bo choćbym kurcze chciała, to nie mam jak. Jak nie, to cóż, to tylko maleńka prośbo-propozycja z mojej malutkiej strony.

    Na razie to tyle, ale jestem pewna że podczas codziennych czynności wymyślę coś jeszcze.
    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
    Odpowiedz do tematu
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Możesz ściągać załączniki na tym forum
    Dodaj temat do Ulubionych
    Wersja do druku

    Skocz do:  



    Copyrights © by Spectrofobia Team
    Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

    Forum chronione jest prawami autorskimi!
    Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
    Template AdInfinitum
    Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 9