• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
  • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
    Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
  • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
  • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
  • Skarb Pompei
  • Zmrożone Serce


    Zapisy:
  • Chwilowo brak

    Zawieszone:
  • Brak
  • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

    SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

    Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

    Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

    W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

    Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

    Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

    ***

    Drodzy użytkownicy z multikontami!
    Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
    .
    Marionetki – otwarte
    Kapelusznicy – otwarte
    Cienie – otwarte
    Upiorna Arystokracja – otwarte
    Lunatycy – otwarte
    Ludzie – otwarte
    Opętańcy – otwarte
    Marionetkarze – otwarte
    Dachowcy – otwarte
    Cyrkowcy – otwarte
    Baśniopisarze – otwarte
    Szklani Ludzie – otwarte
    Strachy – otwarte
    Senne Zjawy – otwarte
    Postaci Specjalne – otwarte

    Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.



    » Informacje & Zapisy » Konkursy » Propozycje konkursów.
    Poprzedni temat :: Następny temat
    Autor Wiadomość




    Pożeracz Dusz

    Godność: Amadeusz Odinson
    Wiek: 27 lat
    Rasa: Marionetkarz
    Wzrost / waga: 190 cm /
    Aktualny ubiór: Czarny garnitur. Biała koszula. Krawat w odcieniu ciemnej zieleni. Spinki do mankietów ze szmaragdami.
    Znaki szczególne: lewe ślepie jest soczyście szmaragdowe, a drugie, czerwone, z dziwnymi symbolami na tęczówce, większość czasu zasłonięte opatrunkiem bądź opaską. Tatuaż runiczny na całych plecach.
    Pan / Sługa: - / Adrien
    Pod ręką: butelka wody mineralnej
    SPECJALNE: Najlepszy Pisarz 2011, Upiorny Książę (Halloween 2011)
    Dołączył: 03 Maj 2011
    Posty: 617
    Wysłany: 11 Sierpień 2011, 02:05   

    W takim razie na co czekamy? ;p
    _________________
    Galeria:|x|x|x|x|x|x|x|x|


    Ingravo



    Gość

    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 11 Sierpień 2011, 08:52   

    Na to aż założysz odpowiedni temat ;)
    Brenna
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 26 Sierpień 2011, 16:03   

    A ja wpadłam na pomysł konkursu graficznego. Pomysł się dzieli na dwa rodzaje: rysunkowy i grafiki komputerowej.
      Rysunkowy, no to kredki, ołówki, pastele itp Można byłoby zrobić go na zasadzie narysowania ilustracji do fragmentu tekstu albo na jakiś inny temat.
      Grafiki komputerowej, no to np. na banner forum do wymiany bannerów. Liczyłby się wkład w wyszukanie klimatycznego obrazka i takiej też obróbki.

    To są tylko pomysły.
    Candy
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 30 Sierpień 2011, 02:42   

    A ja powiem, że bardzo mi się podoba pomysł Brenny jeżeli chodzi o konkurs rysunkowy, wszak osobiście bym go jednak nazwała plastycznym? Żeby nie ograniczać się tylko do rysowania, ale także zostawić pole do popisu tym, którzy wolą farby? Takie akwarele na przykład, bardzo ładny dają efekt.

    I może rzeczywiście polegałby na narysowaniu ilustracji do jakiegoś tekstu. Może któregoś z postów autora pracy, czy też postu, który autor sobie najbardziej umiłował?
    A może na przykład ilustracji samej postaci, albo jakiejś szczególnej sceny z historii? Whatever...

    A potem ustaliłoby się jak jury, na przykład z administratorów i moderatorów, czy też po prostu graczy, którzy nie biorą udziały w konkursie, żeby było sprawiedliwiej?




    Pożeracz Dusz

    Godność: Amadeusz Odinson
    Wiek: 27 lat
    Rasa: Marionetkarz
    Wzrost / waga: 190 cm /
    Aktualny ubiór: Czarny garnitur. Biała koszula. Krawat w odcieniu ciemnej zieleni. Spinki do mankietów ze szmaragdami.
    Znaki szczególne: lewe ślepie jest soczyście szmaragdowe, a drugie, czerwone, z dziwnymi symbolami na tęczówce, większość czasu zasłonięte opatrunkiem bądź opaską. Tatuaż runiczny na całych plecach.
    Pan / Sługa: - / Adrien
    Pod ręką: butelka wody mineralnej
    SPECJALNE: Najlepszy Pisarz 2011, Upiorny Książę (Halloween 2011)
    Dołączył: 03 Maj 2011
    Posty: 617
    Wysłany: 31 Sierpień 2011, 01:19   

    Jeśli chodzi o mnie to z doświadczenia wiem, że takie konkursy nie wypalają... Jeszcze mi się nie zdarzyło wziąć udziału w takim, w którym prace zostałyby oddane w terminie, albo oddane w ogóle, bo to jednak dość pracochłonne no i ogólnie ludziom się nie chce.
    _________________
    Galeria:|x|x|x|x|x|x|x|x|


    Faust



    Gość

    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 1 Wrzesień 2011, 10:54   

    Ja tam generalnie jestem za~ Fakt że takie konkursy jednakowoż cieszą się entuzjazmem z momentem powołania do życia i... zwykle zostają rozstrzygnięte walkowerem. Chociaż powiem wam że nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, nie widzę przeciwwskazań do tego by namazać coś w pięć minut na jakimś czystym skrawku papieru i oddać. Ja na pewno tak właśnie bym zrobił.~
    Mel
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 29 Wrzesień 2011, 14:10   

      A może żeby nie było, że komuś się nie chciało skanować, robić zdjęcia blablabla, to zrobić konkurs w Paint'cie? Na np. narysowanie jednej z postaci na forum.
      Czy to z otoczeniem, czy bez. Liczyłaby się postać, o. Takie szybkie, nie wymagające godzin pracy.




    Mieszkaniec Krainy Luster

    Godność: Verna Sari de Clare
    Wiek: 24 lata, rzekomo
    Rasa: Cyrkowiec
    Lubi: Siebie
    Nie lubi: Ciebie
    Wzrost / waga: 174 cm / 64 kg
    Aktualny ubiór: Sukienka w soczystym kolorze czerwieni, zwiewna, na ramiączkach, odsłaniające pokryte bliznami ciało. Czarny, koronkowy pasek, wojskowe, wysokie buty. Znak Trefl wyszyty na lewej piersi.
    Znaki szczególne: Ona cała jest szczególna! Karminowy tatuważ koło prawego oka, kolczyk w dolnej wardze
    Pan / Sługa: Od dzi? sama sobie Pani?|| Laleczka w ludzkim ciele - Wiku? *_*
    Pod ręką: Kolorowe, owocowe sukiereczki, przemycone papierosy miętowe - cieńkie, oprawiony w skórę notes z metalowymi klamrami, kluczyk zawieszony na szyi, fantazyjny, przypominający lecącego motyla
    Broń: Składany nóż, dłonie, krótka włócznia z wiśni
    Stan zdrowia: Zdrowiutka
    SPECJALNE: Upiorna Księżniczka (Halloween 2011)
    Dołączył: 08 Maj 2011
    Posty: 265
    Wysłany: 12 Październik 2011, 21:10   

    No cóż, to ja mam inny pomysł, o! Skoro robimy konkurs na Maskotkę Forum, t można by zrobić małe przeciwieństwo do tej kategorii, wszakże na forum mamy nie tylko słodziaczki, prawda? Proponuję, byśmy zrobili konkurs na najbardziej Mroczną, lub Krwiożerczą postać w Spectrobobii. Mu ha ha ;) Sądzę, że tak będzie sprawiedliwie, wtedy będziemy mogli wyłonić nie tylko te lolitkowe kreaturki, ale i ich przeciwieństwa.
    _________________
    {Galeria}:*|*|*|*|*|*|*|*|*|*|*

      Już nie pamiętam, jak las szumi śniegiem,
      jak słońce złotem w ciszę lasu pryska,
      kiedy płaszczyzna obłąkana biegiem
      ucieka pędem szalona i śliska.
      Już nie pamiętam gór ogromnych wiecznią
      i nocy gęstej, gwiazdami nabitej,
      i pól płaszczyzny bezmiernej konaniem,
      śniegiem zmierzchnącej i puchem skro-litej.
      Już nie pamiętam, jak słońce w śnieg prószy
      i w biele sypie ciszę pyłem złota.
      Dzwonki polami biegną i szeleszczą,
      cisza osiada śniegu mgłą na płotach.
      Już nie pamiętam ! miasto zaczajone
      zza murów mgłą mi dusi jaźń zamarłą
      i krwią już niebo mdłych, przegniłym dymów
      nocą wyszło w ulice
      i dławi mi gardło...
    Chelse



    Gość

    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 9 Grudzień 2011, 22:49   

    No cóż jako, żę nadchodzi zima D: i tak jakos wpadło mi do głowy aby zrobić jakiś zimowy konkursik. Kategorie mogłoby to być np.

    Pan Zima i pani Zima (tutaj wybieramy postacie, które są nie dość, że ładne to w dodatku maja paskudne charakterki D: )
    Najbardziej Oschły i najbardziej Oschła (Tutaj patrzymy na najbardziej niesympatyczną i wredną oraz nieuczuciową postać D: )


    coś w ten rodzaj, aczkolwiek można jeszcze wymyśleć różne inne tytuły. Wszak to dopiero początek zimy więc mamy czas :3




    Pożeracz Dusz

    Godność: Amadeusz Odinson
    Wiek: 27 lat
    Rasa: Marionetkarz
    Wzrost / waga: 190 cm /
    Aktualny ubiór: Czarny garnitur. Biała koszula. Krawat w odcieniu ciemnej zieleni. Spinki do mankietów ze szmaragdami.
    Znaki szczególne: lewe ślepie jest soczyście szmaragdowe, a drugie, czerwone, z dziwnymi symbolami na tęczówce, większość czasu zasłonięte opatrunkiem bądź opaską. Tatuaż runiczny na całych plecach.
    Pan / Sługa: - / Adrien
    Pod ręką: butelka wody mineralnej
    SPECJALNE: Najlepszy Pisarz 2011, Upiorny Książę (Halloween 2011)
    Dołączył: 03 Maj 2011
    Posty: 617
    Wysłany: 9 Grudzień 2011, 23:51   

    Hm, z jednej strony uwielbiam te konkursy z tytułami (za chwilę będzie potrzebowała nowej rubryczki) ale z drugiej, nie wiem, czy nie przesadzamy z ich ilością :/
    _________________
    Galeria:|x|x|x|x|x|x|x|x|


    Andre
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 10 Grudzień 2011, 00:34   

    Wiesz ja tylko zapodałam propozycję a co wy z tym zrobicie to nie wiem. Tak czy siak takie konkursy są fajne ;)
    Brenna
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 12 Grudzień 2011, 22:03   

    Można by zrobić konkurs na najlepsze opowiadanie w temacie świąt Bożego Narodzenia w Świecie Spectrofobii. Liczyłoby się odwołanie do obecnych wydarzeń, poprawność ortograficzna, merytoryczna i ogólnie ciekawa historia. Można byłoby umieszczać też grafikę. Co wy na to? :3
    Potor
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 13 Styczeń 2012, 16:39   

    Jeśli jesteśmy już przy historiach, to może by konkurs na dziennik z 1 wojny między światowej? Trzy najlepsze by wstawiło się do realiów i fabuły. Pożyteczne by było też to, że rozbudowałoby się trochę tą historię. Chwilowo historia jest krytycznie płaska i monotonna, a myślę że lepiej by było to było bardziej ... sześcienne, by wybiegało w różne kierunki.. np. Władca Pierścieni. Przeczytałem całą serię i kilka dodatkowych historii, ale masa tej treści była tak ogromna, że nadal nie ogarniam Śródziemia.

    Jednak jeżeli prac byłoby dużo to trzeba by było jakoś rozdzielić materiały. np. MORIA pisze tu, mieszkańcy krainy luster tu, a ludzie tam.




    Pożeracz Dusz

    Godność: Amadeusz Odinson
    Wiek: 27 lat
    Rasa: Marionetkarz
    Wzrost / waga: 190 cm /
    Aktualny ubiór: Czarny garnitur. Biała koszula. Krawat w odcieniu ciemnej zieleni. Spinki do mankietów ze szmaragdami.
    Znaki szczególne: lewe ślepie jest soczyście szmaragdowe, a drugie, czerwone, z dziwnymi symbolami na tęczówce, większość czasu zasłonięte opatrunkiem bądź opaską. Tatuaż runiczny na całych plecach.
    Pan / Sługa: - / Adrien
    Pod ręką: butelka wody mineralnej
    SPECJALNE: Najlepszy Pisarz 2011, Upiorny Książę (Halloween 2011)
    Dołączył: 03 Maj 2011
    Posty: 617
    Wysłany: 13 Styczeń 2012, 21:18   

    Potor nie rozumiem Twojej propozycji szczerze mówiąc. Po pierwsze, trudno, żeby fabuła forum PBF przypominała fabułę Trylogii, która mieści się w trzech gigantycznych tomach. To jest przede wszystkim gra fabularna, a nie dzieło literackie więc... Zastanów się zanim coś palniesz na przyszłość. Po drugie, co do samego konkursu oczywiście jestem za, tylko trzeba by sprecyzować dokładnie o co chodzi z tematyką. Bo większość postaci na forum nie miała okazji wojny oglądać więc w zasadzie o czym mieliby snuć opowiadania? Nie, moim zdaniem lepszym pomysłem byłyby opowiadania umieszczające postaci autorów w ich treści... Wtedy zaś trzeba by pomyśleć o temacie... Może jakieś propozycje ze strony userów? Ostatnia kwestia, która koliduje z takim przedsięwzięciem. Objętość tekstu. Ja wiem, że kiedy to wychodzi spod moich palców to brzmi dość ironicznie, ale te opowiadania nie mogłyby być za długie... No i jeszcze kto je będzie oceniał? Głosowanie userów, czy zespół administracyjny jako forumowa alfa i omega? Pomysł wymaga dopracowania.
    _________________
    Galeria:|x|x|x|x|x|x|x|x|


    Potor
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 14 Styczeń 2012, 10:58   

    Miałem na myśli dzienniki dziadków odnalezione gdzieś na strychu. Oczywiście gracze nie widzieli wojny, ale wystarczy tylko trochę popuścić wyobraźnię i już może powstać coś ciekawego.
    Ocenianie dzieliło by się na dwa etapy:
    1. Przesiew ogólny prze powadzony przez zespół jury, w którym oddzieliłoby się ciekawsze opowiadanie od tych słabszych;
    2. Głosowanie forumowiczów - z dzieł które przeszły etap 1 zostaną wybrane 3 pozycje zwycięskie. Poprzez głosowanie powszechne.

    Prace przesyłane by były na mejle jury. Skład jury byłby ustalony później, na pewno ktoś z administracji, moderator no i ktoś z morii i z krainy luster.
    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
    Odpowiedz do tematu
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Możesz ściągać załączniki na tym forum
    Dodaj temat do Ulubionych
    Wersja do druku

    Skocz do:  



    Copyrights © by Spectrofobia Team
    Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

    Forum chronione jest prawami autorskimi!
    Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
    Template AdInfinitum
    Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 9