• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak
 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

  SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
  Mieszkaniec Krainy Luster

  Godność: Celia
  Wiek: wizualnie nie więcej niż 23 lata, w rzeczywistości - 143 lata
  Rasa: Baśniopisarka
  Lubi: twórczość (zarówno czyjąś jak i sam akt tworzenia), wszystko, co wyda jej się urocze, króliki, kaczki, dobrą herbatę
  Nie lubi: ślimaków, ciemności, galaretki, gburów, nudy
  Wzrost / waga: 164/55
  Aktualny ubiór: w podpisie!
  Znaki szczególne: dość rzucająca się w oczy burza tęczowych włosów. Równie tęczowe ślepia. Pędzel za uchem. Tu i ówdzie plamy po farbie, czy to na skórze, czy to na ubraniu. Ciało pokryte kolorowymi wzorami, wierszami i mnóstwem innych zawijasów, które są jej dziełem
  Pod ręką: pędzel
  Broń: słowa!
  Dołączył: 03 Mar 2018
  Posty: 3
  Wysłany: 4 Marzec 2018, 22:29   Celia

  Imię: Celia
  Pseudonim: nieliczne z jej prac, które nie zdobią jej ciała, a wylądowały na papierze, podpisywała jako "Julia". Czasem zdarza jej się używać tego pseudonimu zamiast prawdziwego imienia. Jeśli musi używać nazwiska, w Świecie Ludzi na przykład, przedstawia się jako Julia Clarke
  Wiek: wygląda na niewiele ponad 20, w rzeczywistości liczy sobie 143 lata
  Rasa: Baśniopisarka
  Miejsce zamieszkania: Kraina Luster

  Umiejętności:
  • malarstwo
  • pisarstwo (poezja!)
  • opieka nad zwierzętami; one do niej lgną, a ona pierzcha przed nimi gdzie pieprz rośnie


  Charakter: trudno jest nakreślić osobowość Celii, jako że jej nastawienie potrafi bardzo szybko ulec zmianie. Nierzadko z błahych powodów, takich jak pogoda, albo i bez żadnego, mniej lub bardziej sensownego, wyjaśnienia. Na pewno jest osobą otwartą i ciepłą, choć zawieranie nowych znajomości sprawia jej niejaki problem. To nie tak, że stroni od innych, ale jest odrobinę nieśmiała, co momentami daje jej się we znaki. Niemniej lubi towarzystwo i jego brak bardzo jej doskwiera, szczególnie na dłuższą metę. Bywa paskudnie wygadana - nieraz gęba wprost się jej nie zamyka. Zdarza się więc, że da się temu ponieść i wypapla coś, czego nie powinna. Ponadto potrafi być bardzo pyskata, nie stroni od kpin czy ironii, co widać szczególnie wtedy, kiedy ktoś nadepnie jej na odcisk. Nie jest też osobą do końca prawdomówną, zdarza jej się koloryzować, przemilczeć pewne fakty lub nieco je nagiąć. Nieludzko irytująca, szczególnie, kiedy się kogoś uczepi. W ogóle nie docierają do niej żadne wskazówki (a jeśli jest inaczej - nie daje tego po sobie poznać), że ktoś ma wybitnie dosyć jej obecności. Jak sobie wymyśli, że Ty i ona powinniście zostać najlepszymi przyjaciółmi, to będzie działać co tylko może w tę stronę. Nie sposób ją zbyć. Jest jak rzep u psiego ogona. Ponadto wszystko wskazuje na to, że przyciąga do siebie kłopoty wszelkiej maści niczym magnes. Jeśli jest jakaś afera, to jakimś sposobem Celia zawsze kończy w jej centrum.
  Ma słabość do poezji i malarstwa. Ba, można wręcz powiedzieć, że ma obsesję na punkcie sztuki wszelakiej. Jeśli tylko dowie się, że ma do czynienia z artystą, to zaraz zaczyna zasypywać go gradem pytań, podekscytowana. A pytaniom nierzadko nie ma końca. Więc... ostrożnie!

  Wygląd zewnętrzny: niewątpliwie trzeba Celii oddać to, że, nawet jak na lustrzane standardy, wyróżnia się z tłumu. Nie jest wcale stworzeniem wysokim, ponieważ liczy sobie zaledwie 164 centymetry, jednak pomimo tego nie sposób jest przeoczyć ją w tłumie. Długie, gęste włosy sięgają za pośladki i skręcają się delikatnie, szczególnie przy końcówkach. Często wiąże je w gruby, zazwyczaj roztrzepany warkocz. Jednak to nie długość przyciąga wzrok, a kolor - jej włosy, od czubka głowy po końcówki, przechodzą w najróżniejsze barwy tęczy. Z czerwonych w ogniście rude, z rudych we wściekle żółte, a także niebieskie, fioletowe, zielone, gdzieś i różowe kosmyki się znajdą. To coś, czego zdecydowanie nie widuje się na co dzień i co z pewnością przyciąga wzrok. A skoro już jesteśmy przy spojrzeniu, jej oczy są równie tęczowe jak i kudły, o ile nie bardziej. Mało kto utrzymuje z tego powodu z nią kontakt wzrokowy na dłużej - wpatrywanie się w ten kalejdoskop barw potrafi być oszałamiające. Nieraz zdarza się jej używać kolorowych soczewek kontaktowych albo i mieć na nosie dziwaczne okulary, które, jak utrzymuje, są jej niezbędne do czytania. Nos ma prosty, niewielki i lekko zadarty, a usta widać, że są często zagryzane. Jej skóra jest jasna, ale zdrowo zaróżowiona, w żadnym wypadku nie chorobliwie blada. Pokrywa ją z kolei mnóstwo kolorowych, ciągnących się wzorów, zawijasów. Gdzieś przewijają się też fragmenty poezji. Całość przywodzi na myśl tatuaż, podczas gdy w rzeczywistości jest niczym innym, jak jej twórczością - ot, zdecydowała się przelać ją na swe ciało zamiast na płótno czy papier. Na pierwszy rzut oka trudno określić, gdzie się te esy-floresy zaczynają, a gdzie kończą, szczególnie, kiedy skrywa je ubranie. Zakręcają na barku i szyi, ciągnąc się dalej - nad dekolt, przez brzuch, na plecy, do bioder i owijają się wokół jej nóg jak bluszcz, kończąc się w okolicach kostek.
  Jeśli chodzi o ubiór, bardzo ceni sobie wygodę. Luźne koszule zajmują specjalne miejsce w jej serduszku. Jednocześnie ma słabość do wszystkich uroczych sukienek, spódniczek, koronek i czego bądź, mimo że nie dorównują one pod względem wygody, dajmy na to, bluzom. Jej ciuchy zawsze są, w mniejszym lub większym stopniu, uwalone farbą, a za uchem wiecznie znajduje się pędzel. Och, no i żywi bezwarunkową miłość do trampek, a jej ubrania często są równie dziwaczne i kolorowe, jak ona sama.
  _________________
  Aktualny ubiór, siup
  Zatrute Jabłko

  Godność: Bane
  Lubi: Alkohol.
  Wzrost / waga: 190 cm /83 kg
  Aktualny ubiór: http://imgur.com/NFU9rBd + skórzane, brązowe rękawiczki.
  Znaki szczególne: Nietypowe oczy, białe włosy, szarawy odcień skóry, potrójna szrama przechodząca przez prawe oko, blizna na szyi.
  Zawód: Chirurg // Ordynator Nadmijdupa, Moczymorda, Furfant i Zbereźnik
  Pan / Sługa: Kurator: Jasiek Sebek.
  Pod ręką: Klucze do mieszkania, klucze do Kliniki, pieniądze.
  Nagrody: Animicus, Prezentełko, Kula Pomocna, Tęczowa Różdżka, Bursztynowy Kompas
  SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Mistrz Gry
  Dołączył: 08 Lip 2016
  Posty: 640
  Ostrzeżeń:
   1/3/3
  Wysłany: 4 Marzec 2018, 23:01   

  Nie mam żadnych zastrzeżeń. Mini-Karta zawiera wszystkie niezbędne informacje.
  Z niecierpliwością czekam na pełną wersję, pamiętaj, że na wrzucenie całej karty masz trzy miesiące.  Tymczasem pragnę powitać kolejną barwną postać w naszym świecie fantazji!

  Witaj pod Drugiej Stronie Lustra, Celio!

  Mam nadzieję, że razem fabularnie będziemy się świetnie bawić <3
  _________________
  Zatrute Jabłko

  Godność: Bane
  Lubi: Alkohol.
  Wzrost / waga: 190 cm /83 kg
  Aktualny ubiór: http://imgur.com/NFU9rBd + skórzane, brązowe rękawiczki.
  Znaki szczególne: Nietypowe oczy, białe włosy, szarawy odcień skóry, potrójna szrama przechodząca przez prawe oko, blizna na szyi.
  Zawód: Chirurg // Ordynator Nadmijdupa, Moczymorda, Furfant i Zbereźnik
  Pan / Sługa: Kurator: Jasiek Sebek.
  Pod ręką: Klucze do mieszkania, klucze do Kliniki, pieniądze.
  Nagrody: Animicus, Prezentełko, Kula Pomocna, Tęczowa Różdżka, Bursztynowy Kompas
  SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Mistrz Gry
  Dołączył: 08 Lip 2016
  Posty: 640
  Ostrzeżeń:
   1/3/3
  Wysłany: 23 Październik 2018, 19:57   

  PRZYPOMINAM O WRZUCENIU PEŁNEJ KARTY POSTACI!

  Trzy miesiące już dawno minęły, bardzo proszę o zastosowanie się do przepisów i wrzucenie gotowej, pełnej Karty Postaci którą następnie zweryfikuje jeden z Moderatorów.
  _________________
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Odpowiedz do tematu
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10