• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak


 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer! Dokładne informacje na fanpege'u Spectrofobii lub forumowym Discordzie (odnośniki po prawej)!  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Szykujcie się na słodkie Walentynki i Dziewannę!

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Alice
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
  Upiorna Arystokratka

  Wzrost / waga: 125 cm - taka jestem duża! ^^/Tatuś karmi, więc prawidłowa!
  Aktualny ubiór: A jak może być ubrana siedmioletnia dziewczynka? :3
  Pod ręką: Króliczek - maskotka od ojca
  Nagrody: Blaszka zmartwienia
  Dołączył: 23 Sie 2015
  Posty: 16
  Wysłany: 13 Wrzesień 2015, 19:54   Alice

  Imię: Alice Katherine
  Nazwisko: Rosarium
  Wiek: Już całe siedem latek
  Rasa: Upiorny Arystokrata
  Ranga: -
  Miejsce zamieszkania: Różany Pałac, Kraina Luster

  Moce:
  (Rangowa) Blokada umysłu

  Ogniste motyle – moc w pewien sposób odziedziczona po ojcu. Polega na tworzeniu motyli, które po kontakcie z innym obiektem ulegają spaleniu, czego skutkiem jest wytworzenie niewielkiego płomienia. Płomyk taki nie jest oczywiście w stanie topić metalowych przedmiotów, co najwyżej nieco je rozgrzać, a co do obiektów łatwopalnych chyba nie ma większych wątpliwości. Alicja nie jest w stanie kontrolować toru lotu żadnego z motyli, jedynie wypuszczać je w wybranym przez siebie kierunku. Dalej owad porusza się już sam, z ewentualną drobną pomocą podmuchów wiatru, póki nie natknie się na najbliższą przeszkodę. Gdy Alice w wieku czterech lat odkryła tę zdolność, siejąc przy tym małe spustoszenie, była w stanie stworzyć cztery motyle. Od tamtego czasu, w każdy następny dzień jej urodzin, moc ta powiększała się o możliwość wytworzenia jednego dodatkowego motyla. W tej chwili jest w stanie stworzyć ich maksymalnie siedem, oczywiście niekoniecznie na raz.

  Urzeczywistnianie wyobraźni – moc jeszcze dość słabo rozwinięta oraz pozostająca poza kontrolą Alicji, polegająca na tworzeniu iluzji obejmującej zmysł wzroku, węchu, a niekiedy i słuchu, wszystkiego co w danej chwili wyobrazi sobie dziecko. Czy moc jest niebezpieczna? Tylko pod warunkiem, że osoba wchodząca do pomieszczenia, w którym aktualnie przebywa dziewczynka, postanowi dostać zawału na widok wielkiego słoniowielorybosmoka szybującego pod sufitem. Twory Alicji są na tę chwilę całkowicie niematerialne, a co za tym idzie, nie są w stanie zadawać fizycznych obrażeń. Jedynym niebezpieczeństwem jest ryzyko załamania nerwowego, spowodowanego ujrzeniem w ciemnym pokoju urzeczywistnienia sennych koszmarów małej Alicji, którym wykończyła już cztery opiekunki. W związku z tym, że twory nie są w żaden sposób niebezpieczne, utrzymują się maksymalnie przez cztery posty, wytworzone po pierwszym odpowiednio krócej, a ponowne twory mogą pojawić się już po dwóch postach przerwy. Moc działa na obszarze 40 metrów kwadratowych.

  Umiejętności:
  Raz, dwa, trzy, szukaj mnie – Alice jest mistrzem zabawy w chowanego, nawet wtedy, gdy nikt się z nią nie bawi. Taka mała istotka wciśnie się niemalże wszędzie, a ty szukaj jej przez następnych kilka godzin.
  Gra na skrzypcach – dopiero ją nabywa, pod czujnym okiem tej starej, plującej jadem ropuchy.
  Jazda konna – podobnie jak poprzednio, tym razem jednak lekcje odbywają się z ojcem, więc są dla Alicji przyjemnością.

  Charakter:
  Alice można określić jako niezwykle pogodne i wiecznie roześmiane dziecko i nie będzie to stwierdzenie dalekie prawdy. Jest ona prawdziwym wulkanem energii, nieco przygaszonym przez wpajane od zawsze przez matkę zasady „tego dziewczynce takiej jak ty robić nie wypada”. Alicja doskonale zdaje sobie sprawę, że rozchodzi się głównie o jej pochodzenie, lecz nie do końca rozumie jeszcze dlaczego. Powiedziano jej jedynie, że tatuś jest kimś bardzo ważnym i nie należy przynosić mu wstydu. No to nie przynosi. W każdym razie bardzo się stara, na swój prosty, dziecięcy sposób. Otóż to - tatuś. Nie wiedzieć czemu, dziewczynka faworyzuje ojca pod każdym względem – tatuś jest fajniejszy, tatuś jest mądrzejszy, tatuś jest milszy… Jest bardzo przywiązana do Rosarium, z utęsknieniem wyczekiwała każdej jego wizyty i nigdy nie mogła pojąc dlaczego tatuś ma dla niej tak mało czasu. Gdy w jej polu widzenia pojawia się tatuś, cały świat przestaje dla małej Alicji istnieć, liczy się tylko on i niech nikt nawet nie próbuje odciągnąć jej od tatusia. Nagminne usiłuje zwrócić na siebie uwagę ojca, pragnie by był z niej dumny, co ostatnimi czasy stara się osiągnąć poprzez długie i znienawidzone lekcje gry na skrzypcach.
  Ale Alice jest wciąż tylko dzieckiem. Dzieckiem, które cechuje niezwykła ciekawość świata oraz zachodzących w nim zjawisk, typowa dla dzieci w jej wieku. Zapyta o wszystko czego nie wie, bądź nie rozumie i będzie zadawała kolejne pytania, aż nie uzyska na każde z nich odpowiedzi. Nie przyjmuje do wiadomości, że „jest na to za mała”, albo „kiedyś się dowie”, w takich przypadkach obrażona idzie zapytać kogoś innego. Jest otwarta na ludzi, początkowo odrobinę nieśmiało skrywa się za osobą, która jej aktualnie towarzyszy, lecz już po chwili grzecznie poda rękę, przywita się… i zada serię pytań, nierzadko dość kłopotliwych. Bardzo rezolutna z niej dziewczynka, często zaskakuje ludzi swoim prostym, aczkolwiek trafnym sposobem rozumowania oraz niekonwencjonalnymi, czasami absurdalnymi metodami rozwiązań zadań i problemów. Kategoryzuje przedmioty i ludzi na podstawie wrażeń estetycznych, ma skłonność do przypisywania ludziom ładnym pozytywnych cech, analogicznie ludzi brzydkich oceniając jako nieprzyjaznych.
  Jej nastroje i uczucia są zmienne jak pogoda w górach, pod wpływem impulsu radość potrafi przerodzić się w złość, a od tej już całkiem blisko do smutku. Jak to bywa w przypadku dzieci, spontanicznie okazuje swoje emocje, wkładając wysiłek w ukrywanie ich tylko w sytuacjach, w których okazywać ich nie wypada. Ponadto Alicję charakteryzuje niezwykła wrażliwość, bardzo łatwo ją zranić, smutnieje na każde słowa dezaprobaty czy krytyki. Nie lubi sprawiać przykrości swoim rodzicom, dlatego też zdarza jej się robić rzeczy, na które nie ma ochoty, byle tylko byli z niej zadowoleni.

  Wygląd zewnętrzny:
  Cóż może wyjść z połączenia białowłosej istoty o szkarłatnym spojrzeniu, z białowłosą istotą o szkarłatnym pojrzeniu? Dokładnie – białowłosa istotka o szkarłatnym spojrzeniu. Otóż Alice posiada sięgające pasa, gęste śnieżnobiałe włosy, najczęściej związane wstążką z kokardą, odcieniem odpowiadającą kolorowi jej oczu, choć nie jest to regułą. Nierzadko można także zobaczyć ją w loczkach, nie tak często w wymyślnie ułożonej fryzurze. Duże, odziedziczone po rodzicach czerwone oczy, otoczone długimi, ciemnymi rzęsami, znacznie wyróżniają się na jaśniutkiej cerze dziecka.
  Dziewczynka jest przeciętnego wzrostu jak na siedmiolatkę, a jej waga nie jest ani za niska, ani za wysoka, przy czym dziecko jest po prostu szczupłe, co podkreślają idealnie dopasowane, szyte na miarę stroje. Najczęściej ubierana jest w proste, dziewczęce sukienki, niekiedy nieco poważniejsze stroje, które dodając jej powagi, stwarzają pozory, iż dziewczynka jest nieco starsza. Zazwyczaj towarzyszy jej pluszowy królik o czerwonych guzikach zastępujących oczka, będący prezentem od ojca.
     Zmarły

  Karciana Szajka: Walet
  Godność: Aaron (Aron) Wels alias Amon
  Wiek: 27
  Rasa: Lunatyk
  Lubi: nadmorskie zamki, latarnie, przyglądać się torturom, nazywać siebie Władcą Czasu
  Nie lubi: lekceważenia czasu
  Wzrost / waga: 190cm / 86kg
  Aktualny ubiór: Czarny frak z gustowną, grafitową koszulą w jasne prążki i zgrabny, acz wyrazisty w swojej formie, ciemny cylinder.
  Znaki szczególne: białe włosy, czarne oczy, obcowanie z kapeluszami i zegarami
  Zawód: Latarnik
  Pan / Sługa: - / Doll
  Pod ręką: 1/2 blaszki zmartwienia
  Dołączył: 21 Lip 2014
  Posty: 484
  Ostrzeżeń:
   1/3/3
  Wysłany: 14 Wrzesień 2015, 01:34   

  Druga moc:
  - cztery posty trwania, dwa posty przerwy,
  - obejmuje tylko zmysły wzroku, węchu i słuchu,
  - iluzja nie wpływa na wygląd istniejących istot żywych oraz natury nieożywionej (bo chcesz tworzyć nowe twory,a nie modyfikować stan obecnie istniejących, prawda?)
  - obejmuje obszar maksymalnie 40 metrów kwadratowych.


  Jeśli to ci odpowiada, to nie mam więcej uwag.
  _________________


  x x x x
  Upiorna Arystokratka

  Wzrost / waga: 125 cm - taka jestem duża! ^^/Tatuś karmi, więc prawidłowa!
  Aktualny ubiór: A jak może być ubrana siedmioletnia dziewczynka? :3
  Pod ręką: Króliczek - maskotka od ojca
  Nagrody: Blaszka zmartwienia
  Dołączył: 23 Sie 2015
  Posty: 16
  Wysłany: 14 Wrzesień 2015, 08:13   

  Nie mam zastrzeżeń. To dziecko, nie wymagajmy od niej za dużo ^^
     Zmarły

  Karciana Szajka: Walet
  Godność: Aaron (Aron) Wels alias Amon
  Wiek: 27
  Rasa: Lunatyk
  Lubi: nadmorskie zamki, latarnie, przyglądać się torturom, nazywać siebie Władcą Czasu
  Nie lubi: lekceważenia czasu
  Wzrost / waga: 190cm / 86kg
  Aktualny ubiór: Czarny frak z gustowną, grafitową koszulą w jasne prążki i zgrabny, acz wyrazisty w swojej formie, ciemny cylinder.
  Znaki szczególne: białe włosy, czarne oczy, obcowanie z kapeluszami i zegarami
  Zawód: Latarnik
  Pan / Sługa: - / Doll
  Pod ręką: 1/2 blaszki zmartwienia
  Dołączył: 21 Lip 2014
  Posty: 484
  Ostrzeżeń:
   1/3/3
  Wysłany: 14 Wrzesień 2015, 08:17   

  Akcept
  _________________


  x x x x
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9