• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
  • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
    Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
  • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
  • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
  • Skarb Pompei
  • Zmrożone Serce


    Zapisy:
  • Chwilowo brak

    Zawieszone:
  • Brak
  • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

    SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

    Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

    Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

    W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

    Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

    Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

    ***

    Drodzy użytkownicy z multikontami!
    Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
    .
    Marionetki – otwarte
    Kapelusznicy – otwarte
    Cienie – otwarte
    Upiorna Arystokracja – otwarte
    Lunatycy – otwarte
    Ludzie – otwarte
    Opętańcy – otwarte
    Marionetkarze – otwarte
    Dachowcy – otwarte
    Cyrkowcy – otwarte
    Baśniopisarze – otwarte
    Szklani Ludzie – otwarte
    Strachy – otwarte
    Senne Zjawy – otwarte
    Postaci Specjalne – otwarte

    Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.



    » Misje » Rejs SKSO Maleficent
    Poprzedni temat :: Następny temat
    Autor Wiadomość
     



    Poskramiacz

    Stowarzyszenie Czarnej Róży: Różana Czarownica
    Godność: Erin Collins ale mów mi Seamair.
    Wiek: Już 17 lat gości mnie ten Świat.
    Rasa: Cyrkowcem się stałam lecz wcale nie chciałam...
    Lubi: Bestie, taniec, muzykę, widok tęczy, unikalne kreacje a przedewszystkim swobodę.
    Nie lubi: Lekarzy, aparatury medycznej, zakłamania, niewoli.
    Wzrost / waga: 166 cm /44kg
    Aktualny ubiór: https://i.pinimg.com/564x/8a/90/9d/8a909d9cda718c1058ce61a20311d833.jpg
    Znaki szczególne: Urocze acz ostre rogi na czubku głowy, drapieżne spojrznie o barwie szkarlatu, ozdoby w kształcie czterolisnej koniczyny.
    Zawód: Samozwańcza opiekunka wszelkich bestii (szczególnie tych zamieszkujących Malinowy Las).
    Pan / Sługa: -/ Sługę lub służkę chętnie zatrudnię!
    Pod ręką: Zestaw noży do rzucania, rubinowe serce, sakiewka ze złotem.
    Broń: Srebrny rapier oraz zestaw noży do rzucania.
    Bestia: Teti (Avi) Vitavi~ Vivi (Fliks)
    Nagrody: Rubinowe Serce, Zegarmistrzowski Przysmak (3 szt.), Animicus, Mortis Anulum, Bolerko-niewidko, Bezdenna Sakwa, Fliksy, Cukrowe berło
    Stan zdrowia: Czuję się dobrze, dzięki że pytasz.
    Dołączyła: 04 Sty 2015
    Posty: 305
    Wysłany: 2 Listopad 2016, 01:17   

    Czułam, jak moje ramię dygocze, a dokładniej jak robi to avi który na nim siedział. Choć może i ja sama jeszcze się trzęsłam? Przechyliłam głowę, aby mój policzek zerknął się z pierzastym stworzonkiem, po czym szepnęłam.
    -Już po wszystkim... Wracamy do domu.
    Teti nie odezwał się, wyczuwała jednak, jak z upływem czasu uspokaja się co i mnie przynosiło ulgę. Gdy oboje przedostaliśmy się już przez portal, zerkałam jeszcze na zamykające się przejście i coraz bardziej ponurą scenerię. Pożegnanie z Maleficent było nagłe i przyniosło pewną dozę żalu i złości. Uciekłam i choć wiedziałam, że było to rozsądne posuniecie z mojej strony, to dalej było rysą na moim honorze, a przynajmniej tak widziała to moja podświadomość. Było coś jeszcze… został tam ktoś, na kim… zdaje się... zaczęło mi zależeć. Coś jednak podpowiadało mi, że tam w kajucie to nie było nasze ostatnie spotkanie. Uiliam zbyt dobrze orientował się w sytuacji… wiedział bądź przeczuwał moment, w którym będzie należało zrezygnować, a skoro uprzedził o tym mnie, to znaczyło, że sam miał tego świadomość, że być może przygotował się na to. Nie miałam zamiaru skreślać go z listy żywych. Stowarzyszenie Czarnej Róży… chciał mnie tam widzieć, a ja po tym, czego doświadczyłam… wiedziałam już, że tam będzie mógł mnie odnaleźć. Nie z wszystkim można poradzić sobie w pojedynkę, a skoro los pcha w ręce dobrą okazję, to głupotą byłoby jej nie złapać. Mimo wszystko musiałam się jeszcze sama oswoić z własną decyzją, mimo iż byłam jej pewna.
    Z zamyślenia wyrwał mnie głos dachowca, na którego od razu przeniosłam swe spojrzenie. Gest, który wykonał, obserwowałam z lekkim zaskoczeniem, należało ono jednak do kategorii tych miłych zaskoczeń. Wdzięczność to coś, co wcale nie tak łatwo okazać, sama dobrze o tym wiedziałam. Delikatny uśmiech ozdobił moją twarz.
    -Ja również dziękuję, za wspólny „taniec”.
    Teraz kiedy oboje byliśmy bezpieczni pośród papierowych róż, powoli zaczynałam odczuwać zmęczenie tym wszystkim… Teraz marzyła mi się odpoczynek we własnym łóżku, długi i zasłużony sen. Fatalny rejs był już za nami, pozostały jednak wspomnienia oraz niepewność… Co działo się dalej, jaki los spotkał Maleficent i jej pasażerów. Czego dopuścili się piraci? Te wszystkie pytania będą mnie dręczyć… Takie zdarzenie na pewno odbije się echem po krainie, pytanie tylko jak z gąszczu plotek wyłowić ziarna prawdy? Za wcześnie jednak by martwić się o to… cokolwiek się tam dzieje nadal jeszcze trwa.
    Ponownie zlustrowałam kocura badawczym spojrzeniem, wcześniej znacznie trudniej było rozszyfrować jego emocje, teraz było inaczej.
    -Przeniosłam nas do Szkarłatnej Otchłani, tą ścieżką można dojść na przykład do Lasu Drzwi albo Szkarłatnej Bramy. Wybieram się do tego pierwszego, a stamtąd do Krainy Luster do Malinowego Lasu.
    Zdradziłam Serimowi plany swej podróży, ponieważ sam wyglądał na zagubionego. Pomogłam mu i zabrałam go z „tonącego” okrętu, mogłam teraz porzucić go tutaj i życzyć powodzenia, jednak skoro zdecydowałam się pomóc, powinnam zabrać się do tego porządnie.
    -Co z Tobą? Gdzie chcesz udać się teraz?
    Zapytałam, a jeśli dachowiec zechciał odpowiedzieć na moje pytanie, wówczas postaram się wskazać mu odpowiednią drogę bądź inaczej umożliwić dostanie się do miejsca jego podróży. Na taką pomoc mógł liczyć z mojej strony.
    Broń zdobyta w boju zaczęła mi teraz ciążyć, nie należała do mnie, a i tego rodzaju trofeum zupełnie mnie nie interesowało. Podeszłam do jednego z różanych krzewów, pod którym wbiłam niechciany oranż, być może komuś innemu mógł się przysłużyć? Ja wolałam pozostać wierną własnej klindze.
    Dotknęłam jednej z papierowych róż, jeszcze przez chwilę w mojej głowie krążył obraz dwóch ogromnych pirackich statków… Wizja, która budziła nie tylko strach, ale i złość. Ktoś powinien zrobić porządek z tą zarazą… Zacisnęłam wolną dłoń w pięść, napięta skóra przypomniała mi o metalu, który nadal gościł na jednym z palców. Uśmiechnęłam się do siebie w duchu, po czym ruszyłam w stronę lasu drzwi, w głowie odtwarzałam już sobie drogę, jaką powinnam podążyć, ścieżkę, która doprowadzi mnie do niepozornych drzwi, zdobionych przez fragmenty kory, na których lewym dolnym rogu wyraźne były ślady pozostawione przez czyjeś pazury…
    _________________



    ~ x ~ ~ x ~~ x ~ ~ x ~




    Aktualny ubiór jako Różana Czarownica:
    Maska – Podwójna para oczu o czarnych białkach i czerwonych tęczówkach otwiera się kiedy maska zostaje nałożona i zamykają z chwilą jej zdjęcia. „Oczy” są ruchome i dostosowują się ruchu gałek ocznych nosiciela. nr1 nr 2
    Kostium – Tak jak na załączonym obrazku
    Uczesanie – Włosy związane w wysoki kucyk, kilka luźnych pasm po bokach twarzy


    + - dialogi zrozumiałe tylko dla Poskramiaczy
     



    Kapitan Szkarłatnych Piratów

    Godność: Edward Francis Blackteeth
    Wiek: 37
    Rasa: Lunatyk
    Wzrost / waga: 183 / 81
    Aktualny ubiór: .
    Pod ręką: .
    Dołączył: 11 Kwi 2015
    Posty: 43
    Wysłany: 15 Listopad 2016, 17:39   


    Rejs SKSO Maleficent dobiegł końca, a sam statek przestał istnieć. Nieliczni ocalali pasażerowie i ludzie Kompanii mogli poczuć ulgę – zachowali swoje życia. Niewielu z nich jednak wiedziało, że odnieśli tym samym zwycięstwo. Czarnozęby – którego imię zostało już poznane, przestalo być tylko legendą – nie zdobył do swojej floty nowego okrętu, lecz nie to było najważniejsze.
    To jednak tylko jedna jednostka. Zbyt niewiele by mogło cokolwiek znaczyć. Dopóki jednak przeciwnik ukrywał się we mgle, nie można było go dosięgnąć. Był nieuchwytny i to on decydował kiedy dojdzie o starcia. Tych kilkudziesięciu, którzy przetrwali – między innymi Seamair i Serim – mogło dać Kompanii to, czego tak potrzebowała – wiedzę, informację. Pozwolić im wykonać ruch, a nie tylko oczekiwać ataku i marnotrawić środki na dozbrajanie okrętów.
    To jednak przyszłość, o której żadne z dwójki idących w swoją stronę mogli nie myśleć. W ich głowach zbyt świeże były wspomnienia ataku, zbyt żywa refleksja jakie podjąć kroki. Nie byli jednak zagubieni, nie tak jak mogło się to wydawać. Byli też zgodni, choć nie mówili o tym, co do piratów i konieczności walki z nimi.
    Idąć w stronę Lasu Drzwi Koniczyna mała w głowie słowa swojego kociego towarzysza:
    - Zanim z wujem rozpoczęliśmy pracę dla Kompanii żyliśmy w Krainie. W nadmorskim miasteczku i tam mógłbym wrócić...
    Tutaj Serim zrobił pauzę. Przyszła Czarownica mogła ujrzeć jego oczy. Spojrzał prosto w nie. To wystarczyło by zrozumiała, że nie ma zamiaru tam wracać. Jednak nie musiała długo czekać, by ten sam wszystko jej wyjasnił.
    - To jednak byłaby ucieczka. To nie byłoby to samo. To nie miałoby sensu, bo przecież opuściliśmy Krainę nie bez powodu. Pragnęliśmy czegoś więcej... lepszego życia. Wsiądę na pierwszy statek Kompanii jaki znajdę i wrócę do głównego portu. Wezmę moje i wuja pieniądze i .... – Tu nagle zamilkł. Nie wiedział. Nie miał pomysłu, choć jasno wiedział w jakim kierunku chce isć.
    - Zostanę z nimi, zaciągnę się do Stowarzyszenia, Szajki. Gdziekolwiek gdzie będę mógł walczyć z piratami. Ale najpierw chyba się przygotuje. Nie chciałbym żeby twoja pomoc poszla na marne.
    Obrócił się i zaczął odchodzić, lecz po kilku ledwie krokach zatrzymał się. Spojrzał w stronę Koniczyny i krzyknął jeszcze:
    - Gdzie wysłać list?
    Panna Colins pamiętała, że się wtedy obróciła – wybacz że trochę kieruję twoją postacią, ale nie chcę tego nadmiernie przedłużać. - i gdy odpowiedziała to złapała rzuconą przez Dachowca metalową tabliczkę z jego imieniem i adresem – tym z Krainy. Nie wiedziała co o tym myśleć. Sam Dachowiec ukłonił się tylko na pożegnanie i uśmiechnął – jakby wszysko było jasne. Odszedł i to samo zresztą uczyniła Seamair.

    Event zakończony jako nagrodę Seamair dostaje otrzymany od dziadka pierścień.

    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
    Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Możesz ściągać załączniki na tym forum
    Dodaj temat do Ulubionych
    Wersja do druku

    Skocz do:  



    Copyrights © by Spectrofobia Team
    Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

    Forum chronione jest prawami autorskimi!
    Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
    Template AdInfinitum
    Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 9