• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
  • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
    Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
  • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
  • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
  • Skarb Pompei
  • Zmrożone Serce


    Zapisy:
  • Chwilowo brak

    Zawieszone:
  • Brak
  • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

    SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

    Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

    Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

    W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

    Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

    Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

    ***

    Drodzy użytkownicy z multikontami!
    Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
    .
    Marionetki – otwarte
    Kapelusznicy – otwarte
    Cienie – otwarte
    Upiorna Arystokracja – otwarte
    Lunatycy – otwarte
    Ludzie – otwarte
    Opętańcy – otwarte
    Marionetkarze – otwarte
    Dachowcy – otwarte
    Cyrkowcy – otwarte
    Baśniopisarze – otwarte
    Szklani Ludzie – otwarte
    Strachy – otwarte
    Senne Zjawy – otwarte
    Postaci Specjalne – otwarte

    Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.



    » Plac Zabaw » Oceń Poprzednika
    Poprzedni temat :: Następny temat
    Autor Wiadomość
     



    Zwierzomachina

    Godność: Gregory
    Rasa: Cyrkowiec - sęk w tym, że nie wygląda
    Lubi: Wszystko, od czego mózg brzęczy a neurony skrzą
    Nie lubi: NICH, ludzi fałszywych, psów wszelkiej maści
    Wzrost / waga: 161 cm / 80 kg
    Aktualny ubiór: przyduże spodnie na szelkach, podkoszulek, gruba warstwa potu
    Znaki szczególne: Metalowe paznokcie, mechaniczne skrzydła
    Zawód: Performer cyrkowy, najemnik
    Pod ręką: trochę pieniędzy, paczka papierosów, telefon komorkowy bez karty SIM
    Broń: kastet
    Stan zdrowia: ciało zdrowe, zaś po mózgu stepuje depresja
    Dołączył: 27 Gru 2015
    Posty: 244
    Wysłany: 17 Czerwiec 2017, 15:44     

    Czeba zrobić analizę krytyczno o.o

    Nick: Całkiem elegancki, delikatny, choć nie przefantazjowany (żadna Marianna Amarantha Symeonia Yddgrasil Sue)... ale tylko wtedy gdy mówi się po angielsku, Sesile. Czytanie to jako Cecylia jest dla mnie straszne i nie chodzi mi o to, że ktokolwiek na fabule to robił, ale mój własny mózg który uparł się na czytanie go jako Cecylia. A Cecylia jest mocno otyłą ciotką od strony ojca, która pali, jest sama i trzyma papużki XD Sesile na plus, Cecylia na minus, wychodzi w sumie neutralnie
    Postać: Zimna i wyrachowana, wiceprezes Forumowej Ligi Złych Sukw - przepraszam ale mimo władzy jaką posiadasz i zagrożenia, jakie stwarzasz dla magicznych istot, to Anastazja zawsze pozostanie dla mnie złą sukwą numer 1. Bardzo ciekawa postać, córka rodzeństwa, zdrajczyni własnej rasy i nieumarła. Przeanalizowałem twoją postać pod kontem marysuizmu, nie znalazłem na szczęście niczego wartego przyczepienia (prócz oczywiście stworzenia Specjala miast zwyczajnego Stracha), choć schemat zimnej, zamkniętej w sobie kobiety sukcesu, oschłej i perfekcjonistycznej snobki też nie jest niczym najnowszym.
    Gdybyś tylko pojawiała się na forum regularnie... Oj mielibyśmy tu bal XD
    Posty: Nie miałem okazji rozczytać twoich fabuł od początku do końca, gdyż, nawet będąc takim fabułowym kretem nie znalazłem na to czasu. Dość powiedzieć, że w rozmowie z Lokim popełniłaś tak gigantyczne posty, że do dziś mogę się na nie tylko gapić z niedowierzaniem. Cały czas nie wiem czy to zaleta czy wada, gdyż czasem za długi post potrafi stać się torturą dla rozmówcy. Lubię za to przywiązanie do szczegółów i wyrażanie przez narrację charakteru postaci. Podobają mi się metafory używane wobec niej, niektóre są całkiem niezłe, choć chwilami może podchodzić to pod przepoetyzowanie własnej osoby. Poza tym - posty na plus.
    Avatar: Śliczny, cudeńko, miodzik, choć... nie wiem czy do końca pasuje do Cecille. Poprzedni wydawał mi się odpowiadać bardziej - choć pewnie chodziło tu o twarz dziewczyny na zdjęciu, jak i baletową stylistykę avka razem z sygnaturą. Podpis na avku tłumaczy ładnie nawiązanie do Jeziora Łabędzi i sugeruje, że Cecylka może być wewnętrznie dużo bardziej krucha, co daje na plus.
    Podpis:W sumie to samo co w przypadku avka, gdyż oba te elementy tworzą spójną całość - balet, motyw białego łabędzia i wewnętrzna niepewność. Wszystko gra ;3
    _________________

    Gregory theme
    Psychika Grzesia w skrócie




    Subtelny Kłamca

    Stowarzyszenie Czarnej Róży: Członek
    Godność: Aeron Vaele
    Wiek: Ponad 500 lat / Wizualnie lekko ponad 30.
    Rasa: Upiorny Arystokrata
    Wzrost / waga: 182/100 (same rogi trochę ważą)
    Aktualny ubiór: Czarna marynarka ze stójką w typie munduru, zapinana dwurzędowo srebrnymi guzikami, z wyszywanym srebrną nicią wzorem na plecach. Czarne spodnie. Skórzane oficerki. Pas z przytroczonym rapierem.
    Znaki szczególne: Opalizujące granatem, duże, zakrzywione rogi. Tęczowe oczy.
    Zawód: Dowódca Gwardii Arcyksiążęcej
    Pod ręką: Laska (w której jest ukryta broń), zegarek kieszonkowy, sakiewka z pieniędzmi, mały notesik i długopis.
    Broń: Rapier
    Dołączył: 07 Sty 2017
    Posty: 340
    Wysłany: 17 Czerwiec 2017, 20:35     

    Nick:Prosty, łatwy do wymawiania, nic specjalnego. Pasuje do postaci Cyrkowca, bo w końcu kiedyś tacy byli ludźmi, prawda?
    Postać:Ciekawa. Trochę fabuł prześledziłem i widzę Gregorego jako postać porywczą, takiego osiłka, co szuka komu by tu przywalić. Z drugiej strony to postać tragiczna, chociaż sam Gregory nie epatuje smutkiem, wręcz przeciwnie, wydaje się wyjątkowo dobrze trzymać. Czaem w fabułach pojawiają się nawiązania do przeszłości, co bardzo mi się podoba. Tworzy to postać spójną i ciekawą, przyjemnie się dowiaduje o jej losach.
    Posty:Nie mam nic do zarzucenia. Są wystarczające. Niektóre trochę za krótkie, ale jestem w stanie zrozumieć, że nie zawsze ma się czas na długie wywody.
    Avatar:Widzę Gryfa. Ale nie widzę Gregorego. A szkoda, bo chętnie poznałbym wygląd tego bohatera. Doceniam, że obrazek został zrobiony własnoręcznie, niewiele jest takich na forum, pojawiają się jedynie edycje gotowych obrazów.
    Podpis:No! I tutaj mamy Gregorego, to mi się podoba. Napis po polsku, więc nie ma żadnych nieścisłości, jest w porządku. I znowu mamy do czynienia z obrazkiem przygotowanym od początku do końca własnoręcznie, co jest ogromnym plusem.

    Ogólnie - podoba mi się postać Gregorego. Jest spójna, nieszablonowa i potrafi zaskoczyć działaniem. Tak trzymać!
    _________________
     



    Dręczyciel

    Stowarzyszenie Czarnej Róży: Członek
    Godność: Gawain Keer
    Wiek: Wygląda na około 30 lat.
    Rasa: Cień
    Lubi: Śliwkową nalewkę, fiolet
    Nie lubi: Gotować, ślimaków, niespodzianek
    Wzrost / waga: 183 cm / 76 kg
    Aktualny ubiór: Czarna koszula, czarne spodnie, czarne sztyblety, połówka Blaszki + medalion z puklem włosów Yako (w kieszeni): https://i.imgur.com/xOQrcNC.jpg//
    Znaki szczególne: Czarne twardówki oczu, bursztynowe tęczówki
    Zawód: Najemnik do prac wszelakich, zielarz
    Pod ręką: klucz do domu Yako i mieszkania, pieniądze
    Broń: Sztylet, kusza
    Bestia: Furor (Furbo), Kapeluterek
    Nagrody: Blaszka Zmartwienia
    Stan zdrowia: Zszargane nerwy
    SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Moderator
    Dołączyła: 09 Paź 2016
    Posty: 586
    Wysłany: 28 Marzec 2018, 21:00     

    Nick: Proste, eleganckie i poetyckie. Podobają mi się odniesienia i metafory z nim związane. Do tego widać, że Twoja postać to nie kolejny bufon, a osoba z dystansem do siebie. Zawsze mogło być jakieś długie, skomplikowane, łamiące język imię, by potem batożyć nieszczęśników, którzy je niechcący przekręcili.
    Postać: Wyplenić z niego dżentelmena chyba nigdy się nie uda. Twardo stąpa po ziemi, lecz tylko jako Upiorny Arystokrata i Gwardzista. Prywatnie to nieuleczalny romantyk z bagażem nieprzyjemnych doświadczeń i szczyptą autodestruktywności. Czytałam większość fabuły i coraz trudniej oderwać mi się od jej lektury. Chciałabym wiedzieć nieco więcej o jego przeszłości, tak owianej tajemnicą. To trochę frustrujące!
    Posty: Długie, czasem zawiłe, ale to doskonale oddaje charakter postaci. Tylko odpisy na nie wymagają wiele czasu, a czasem również grzebania w poprzednich. Jednakże lubię te nasze gierki : )
    Avatar: Ach, ten dramatyzm! Pasuje do tego aktorzyny jak ulał. Do tego lubi się nad sobą odrobinę użalać, choć faktycznie jest wewnętrznie rozdarty. Wizualnie nie mam mu nic do zarzucenia. No, może poza brakiem widocznych rogów, ale edycja prawdopodobnie byłaby katorgą.
    Podpis: Róża ładna, ale gdzie te ciernie? :D
    _________________





    Parasolnik

    Godność: Alissa Astra
    Wiek: 25 wiosen
    Rasa: Kapelusznik
    Lubi: Książki, lody, likiery, królika
    Nie lubi: Protekcjonalnych dupków
    Wzrost / waga: 151,5 cm, 154 cm w butach i jakieś 160 w kapeluszu. Waży ca 7,5 kamienia
    Aktualny ubiór: Wysokie szare buty na obcasie. https://i.pinimg.com/564x/96/4d/63/964d63d9efb890f0160c4e3ef329fe30.jpg Lazurowe pończochy z granatowym wykończeniem. Nieodłączny kapelusz - marengo z purpurową wstążką i parasol - biały z karminowymi akcentami i osobliwą palisandrową rękojeścią. Misja: Szmaragdowo zielony cheongsam ze smoczym wzroem; szmaragdowo zielone, długie rękawiczki wpadające leciutko w bursztynową pomarańcz przy ramionach; zielona smocza półmaska oraz proste czarne buckiki na płaskim obcasie.
    Znaki szczególne: heterochromia
    Pod ręką: Złoto i srebro do płacenia; bibeloty i
    Broń: Rapier w parasolu, sztylet trójzębny przy pasie i sztylet w bucie
    Nagrody: Kosmata Brosza
    Stan zdrowia: Częściowo zagojone i porządnie opatrzone rozorane udo.
    SPECJALNE: Mistrz Gry (okres próbny)
    Dołączył: 16 Lis 2017
    Posty: 242
    Wysłany: 1 Kwiecień 2018, 22:14     

    Nick: Za długi. Jestem fanem takich co są jednym słowem. Gawain kojarzy mi się z sir Gawainem z Legendy Arturiańskiej. Jeśli tak to patrząc na postać całkiem ciekawe i trafne nawiązanie. Wymowa nazwiska jest identyczna z czarną wstęgą żałobną co nawet pasuje do dość nieprzyjemnego charakteru rangi. Ogółem nieźle, ale mogło być lepiej.
    Postać: Cień - to już plus. Wygląda na kogoś z kim bym się mógł dogadać. O ile by się nam chciało gadać. Lubię też postaci, które wydają się szorstkie lub wręcz niemiłe, ale mają więcej do siebie.
    Posty: Czytelne, zwięzłe i na temat. Tak jak lubię. Nie żebym miał coś przeciwko długim i bardzo opisowym, ale czasem zdarza im się cierpieć na przerost formy nad treścią w mojej opini. Za dużo przemyśleń i innych, które dałoby się krócej napisać.
    Avatar: Syndorm małej głowy i czerwonego nosa. Fajne tło. Dobrze pasuje do wyglądu postaci co jak dla mnie jest zdecydowanym plusem.
    Podpis: Fajny i interaktywny. Jednocześnie nieprzekombinowany. Super wg mnie.
    _________________
    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
    Odpowiedz do tematu
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Możesz ściągać załączniki na tym forum
    Dodaj temat do Ulubionych
    Wersja do druku

    Skocz do:  
    Szybka odpowiedź

    Użytkownik: 
               

    Wygaśnie za Dni
     
     



    Copyrights © by Spectrofobia Team
    Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

    Forum chronione jest prawami autorskimi!
    Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
    Template AdInfinitum
    Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 9