• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
  • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
    Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
  • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
  • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
  • Skarb Pompei
  • Zmrożone Serce


    Zapisy:
  • Chwilowo brak

    Zawieszone:
  • Brak
  • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

    SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

    Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

    Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

    W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

    Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

    Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

    ***

    Drodzy użytkownicy z multikontami!
    Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
    .
    Marionetki – otwarte
    Kapelusznicy – otwarte
    Cienie – otwarte
    Upiorna Arystokracja – otwarte
    Lunatycy – otwarte
    Ludzie – otwarte
    Opętańcy – otwarte
    Marionetkarze – otwarte
    Dachowcy – otwarte
    Cyrkowcy – otwarte
    Baśniopisarze – otwarte
    Szklani Ludzie – otwarte
    Strachy – otwarte
    Senne Zjawy – otwarte
    Postaci Specjalne – otwarte

    Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.



    » Informacje & Zapisy » Konkursy » Konkurs na najlepszego pisarza - edycja II
    Poprzedni temat :: Następny temat
    Autor Wiadomość
     



    Porcelanowy Panicz

    Karciana Szajka: Król
    Godność: Lord Oleander de Roitelette
    Wiek: Od dawna jest dorosły, choć wciąż wygląda na 16 lat.
    Lubi: Siebie, władzę, swoje bestie, wszystko co krwawe i potworne
    Nie lubi: Mleka, a fe!
    Wzrost / waga: 160 cm czystego zła! (+ 4 cm dzięki butom) / Lekka niedowaga
    Aktualny ubiór: Beżowa koszula, brązowy krawat z przyczepioną kościaną broszą, czarne spodnie, wysokie skórzane buty zapinane na klamry i ozdobione z przodu króliczymi czaszkami, długi, czarny płaszcz. Do tego klasyczny, czarny kapelusz z doczepionym niewielkim ptasim szkieletem oraz kartą Króla Pik.
    Znaki szczególne: Androgyniczna uroda, dwubarwność tęczówki i ledwie widoczne źrenice
    Bestia: Yūrei – Morita, Eques – Pan Jednorożek, Noaliks – Christo, Avi – Dolly
    Nagrody: Bursztynowy Kompas, Kamień Duszy, Kłamstwożerca
    SPECJALNE: Administrator-Zombie, Grafik | Maskotka Forum
    Dołączył: 25 Lis 2010
    Posty: 2309
    Wysłany: 6 Lipiec 2012, 17:33   Konkurs na najlepszego pisarza - edycja II


      Kochani użytkownicy!
    Zgodnie z Waszym życzeniem, właśnie rozpoczyna się druga edycja konkursu na najlepszego pisarza. Podobnie jak w zeszłym roku, wyłoniona zostanie trójka laureatów, Waszym zdaniem, piszących najlepsze, najciekawsze posty, których czytanie to po prostu czysta przyjemność.

    W pierwszym etapie konkursu, który zakończy się 12 lipca, każdy może zgłosić dwójkę własnych faworytów. Jeżeli ktoś ma ochotę, może wytypować siebie. Później, na zgłoszone do konkursu osoby, będzie można głosować w swoich postach. Każdy musi wytypować trzech użytkowników wybranych ze zgłoszonych kandydatów, w kolejności od swojego ulubieńca do tego, którego lubicie najmniej, ale jednak uważacie za zdolnego autora.
    Pod uwagę należy brać także historię i KP postaci.
    Oczywiście, na zwycięzców czekają atrakcyjne, magiczne nagrody. ;)

      Z a p r a s z a m y !
    Miranda
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 6 Lipiec 2012, 17:37   

    TUNRIDA! TYLKO ONA ZASŁUGUJE NA WYGRANĄ!



    A tak na serio, to rzeczywiście w moich głosach będzie Tunrida i... Tyk!


    < Zgłosi ktoś mnie, prawda? c: >
    Irae



    Gość

    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 6 Lipiec 2012, 18:08   

    Zgłaszam Alice i Tyka. C:
    Loire
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 6 Lipiec 2012, 21:26   

    Oleander i Miranda. c:
    Agnes
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 6 Lipiec 2012, 22:32   

    Zgłaszam Dark i Loire c:
    Carlen
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 8 Lipiec 2012, 17:56   

    Cyrille !
    Alice
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 9 Lipiec 2012, 11:48   

    Widzę, że Pixie już mnie wyprzedziła. ;) W takim razie zgłaszam jeszcze Snare'a.
     



    Porcelanowy Panicz

    Karciana Szajka: Król
    Godność: Lord Oleander de Roitelette
    Wiek: Od dawna jest dorosły, choć wciąż wygląda na 16 lat.
    Lubi: Siebie, władzę, swoje bestie, wszystko co krwawe i potworne
    Nie lubi: Mleka, a fe!
    Wzrost / waga: 160 cm czystego zła! (+ 4 cm dzięki butom) / Lekka niedowaga
    Aktualny ubiór: Beżowa koszula, brązowy krawat z przyczepioną kościaną broszą, czarne spodnie, wysokie skórzane buty zapinane na klamry i ozdobione z przodu króliczymi czaszkami, długi, czarny płaszcz. Do tego klasyczny, czarny kapelusz z doczepionym niewielkim ptasim szkieletem oraz kartą Króla Pik.
    Znaki szczególne: Androgyniczna uroda, dwubarwność tęczówki i ledwie widoczne źrenice
    Bestia: Yūrei – Morita, Eques – Pan Jednorożek, Noaliks – Christo, Avi – Dolly
    Nagrody: Bursztynowy Kompas, Kamień Duszy, Kłamstwożerca
    SPECJALNE: Administrator-Zombie, Grafik | Maskotka Forum
    Dołączył: 25 Lis 2010
    Posty: 2309
    Wysłany: 12 Lipiec 2012, 17:06   

    Zgłoszenia zamknięte. Czas rozpocząć drugi etap konkursu.
      Lista uczestników:
      Tunrida
      Tyk
      Alice
      Oleander
      Miranda
      Dark
      Loire
      Cyrille
      Snare
    Przypominam, że głosujecie podając trzech wybranych użytkowników z listy w kolejności od swojego ulubieńca do tego, którego lubicie najmniej, ale jednak uważacie za zdolnego autora.
    _________________

    Nagrody:


    ADMIN NA URLOPIE. W razie problemów, proszę kontaktować się z Tykiem i Mari.
    Valentine
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 12 Lipiec 2012, 17:10   

    Tunrida - bo posty nie są uber długie ale nadal ciekawe
    Tyk - bo czasami ciężko się przebić przez ścianę tekstu
    Loire - bo... bo są jednak trochę słabsze od osób wyżej
    Loire
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 12 Lipiec 2012, 18:26   

    Trudno mi uporządkować listę. D:
    Oleander, Cyrille i Miranda.
    Agnes
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 12 Lipiec 2012, 20:02   

    Tyk, Dark, Oleander.
    Carlen
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 12 Lipiec 2012, 20:04   

    Cyrille (koniecznie numer jeden!) , Tundrida , Tyk || Oluś wiesz, i inni niech wiedzą Ty także piszesz rewelacyjne posty,ale nie dałam Cię wśród trójki ponieważ chcę dać szanse tym też , którzy nie mają jeszcze nagród.Ciężko było mi decydować...
      
    Alice
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 12 Lipiec 2012, 20:58   

    1 - Cyrille. Tylko i wyłącznie on zasługuje na pierwsze miejsce! Domyślam się, że osoby, które nie brały go pod uwagę w swoim głosowaniu, nie przeczytały nawet jednego zdania z jego postów. A bardzo do tego zachęcam - coś pięknego! Mistrzostwo po prostu: ten barwny język sprawia, że podczas czytania można rozkoszować się każdym słowem, każdym słówkiem z osobna. Ja nie wiem, kim trzeba być, żeby pisać tak pięknie, żeby mieć taki styl... Przeczytasz jedną linijkę i już wiesz, że to on.
      Jeśli Cyrille wyda kiedyś książkę, ja od razu ją kupię i postawię na swojej Półce Perełek Literackich. Nie musicie czytać nawet jego postów, sama KP wystarczy! Spróbuj tak opisać człowieka jak on. Zakład, że ci się nie uda?

    To będzie po prostu wstyd i hańba, jeśli Cyrille nie wygra, nie zdobędzie 1. miejsca. On jest... on jest Poetą Prozy!

    2 - Tyk. Tyku, miałbyś pierwsze miejsce, gdyby nie Cyrille. Przykro mi. Nigdy nie lejesz wody w swoich postach, podoba mi się także to, że piszesz zwięźle i na temat, jednocześnie przekazując nam odrobinę swojej wiedzy historycznej. Te Tykowe Dygresje są świetne, bardzo przyjemnie się to czyta. Ściana tekstu? Co kto lubi, dla mnie jest to na plus, że mam co czytać. Piszesz poprawnie i również masz swój styl, to jest bardzo dobre.

    3 - tu już mam dylemat... Dark czy Tunrida? Stawiam na Tunridę. Chociaż moim zdaniem powinna zająć 2. miejsce ex equo z Tykiem, 3. zaś przyznać Dark.
      
    Irae



    Gość

    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 12 Lipiec 2012, 21:10   

    Cyrille, Alice, Tyk.



    Choć nie łudzę się, że pierwsze miejsce zajmie ktoś, kto nie jest modem/adminem. Tak działa Spectro.~
     



    Upiorny Arystokrata

    Godność: Jego Wysokość Arcyksiążę Rosarium, Lord Protektor Krainy Luster
    Wiek: Niektórzy czynami starają się dowieść, że zbyt długo już Rosarium żyje na tym świecie, choć on sam jest odmiennego zdania.
    Rasa: Upiorny Arystokrata
    Lubi: Równy krok marszowy arcyksiążęcych legionów, które białą i czerwoną różę niosą do najdalszych zakątków krainy luster; zapach kwiatów w ogrodach Różanego Pałacu i spokojny szum fontann.
    Nie lubi: Nieposłuszeństwa i fałszywych idei, niszczących piękno niewinnych oczu, niegdyś szczęścia tylko pragnących.
    Wzrost / waga: 178 / 70
    Aktualny ubiór: .
    Znaki szczególne: Tykowość
    Pod ręką: Złoty zegarek kieszonkowy
    Bestia: Alphard (Rubeol), Forets (Tenebrae)
    Nagrody: Lustrzany Pierścień, Zegarmistrzowski Przysmak, Nić Opętania, Lodowy Klejnot, Kamień Duszy, Umbraculum
    SPECJALNE: Administrator, Mistrz Gry | Mister Spectrofobii 2011, Najlepszy Pisarz 2012
    Dołączył: 28 Gru 2010
    Posty: 1341
    Wysłany: 15 Lipiec 2012, 01:48   

    Po długich przemyśleniach postanowiłem wziąć układ głosów (z niewielką zmianą) od osoby, która wcześniej oddała już swój głos. Mam też nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony nie umieszczeniem jego nazwiska, lecz wiedzcie, że wszyscy piszecie ładne posty.

    1. Tyk - W sumie osobiście jestem dość negatywnego zdania co do moich postów, lecz jeśli chodzi o elementy w nich zawarte, to jest wszystko czego pragnę. Tak więc dygresje połączone z dyskusją z drugim użytkownikiem. Poza tym ufny jestem w słowa pewnej znajomej.

    2. Dark - Osoba, z którą piszę od pół roku... Co prawda posty daje rzadko, lecz sam fakt, że cierpliwie na nie wyczekuje może świadczyć o mojej ocenie (albo o głupocie). Oczywiście pewną wadą jest, że jako osobie zabieganej zdarzają się jej pomyłki. Nie zmienia to jednak faktu, że posty tej osoby zawierają to wszystko co uwielbiam, a przy tym nierzadko zmuszają do głębszych przemyśleń (Przykład: Droga i cel.... [Dark już wie o co chodzi])

    3.Chociaż długo się nad głosem na Olka zastanawiałem (Chociaż Olek miejsca zająć nie chce.), to postanowiłem docenić estetykę postów oraz ich typowość. Oczywiście mogą tutaj być osoby piszące lepiej, lecz na trzecim miejscu chcę docenić nie wspaniały indywidualny styl, lecz właśnie tę normalność, która ma swój urok. Tak powinienem zagłosować i tak podpowiada mi moje sumienie, lecz ze względu na przykre komentarze użytkowników, na jakie naraziłbym tę osobę, nie głosują na Oleandra. Za to oddam głos na Tunridę.


    Natomiast użytkownicy mogliby okazać trochę szacunku dla administracji... Odrobina uprzejmości i szacunku do kogoś kto jest odpowiedzialny za porządek nie zaszkodzi, tym bardziej, że nie ma nawet konkretnego zarzutu wobec nich...

    Żeby również odeprzeć zarzut Alice jakobym nie przeczytał postów Cyrille'a bo nie umieściłem go na swojej liście... Przeczytałem, zapoznałem się, lecz nie tego oczekuję. Co prawda napisane pięknie, lecz za mało tam dygresji i zbyt wiele upiększeń. Tak więc jest to świadomy wybór, a nie jak sugerują niektórzy niewiedza.
    _________________

    *****
    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
    Odpowiedz do tematu
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Możesz ściągać załączniki na tym forum
    Dodaj temat do Ulubionych
    Wersja do druku

    Skocz do:  



    Copyrights © by Spectrofobia Team
    Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

    Forum chronione jest prawami autorskimi!
    Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
    Template AdInfinitum
    Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 10