• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
  • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
    Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
  • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
  • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
  • Skarb Pompei
  • Zmrożone Serce


    Zapisy:
  • Chwilowo brak

    Zawieszone:
  • Brak
  • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

    SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

    Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

    Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

    W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

    Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

    Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

    ***

    Drodzy użytkownicy z multikontami!
    Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
    .
    Marionetki – otwarte
    Kapelusznicy – otwarte
    Cienie – otwarte
    Upiorna Arystokracja – otwarte
    Lunatycy – otwarte
    Ludzie – otwarte
    Opętańcy – otwarte
    Marionetkarze – otwarte
    Dachowcy – otwarte
    Cyrkowcy – otwarte
    Baśniopisarze – otwarte
    Szklani Ludzie – otwarte
    Strachy – otwarte
    Senne Zjawy – otwarte
    Postaci Specjalne – otwarte

    Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.



    » Off-topic » O Nas » Ulubione anime.
    Poprzedni temat :: Następny temat
    Autor Wiadomość
    Saruel
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 23 Luty 2013, 23:25     

    Oglądałam wiele dobrych produkcji jednak te mi przyszły na pierwszą myśl.

    -Hetalia
    -Kuroshitsuji
    -Wolf's Rain
    -Soul Eater
    -Black Rock Shooter
    -Le Portrait de Petit Cossette
    -Hellsing
    -Kosetsu Hyaku Monogatari
    -Pet Shop of Horrors
    Rise
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 17 Marzec 2014, 21:14     

    Moje Top 5 Anime:

      1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood
      2. Steins;Gate
      3. Fate/Zero
      4. Psycho-Pass
      5. Darker than Black


    Najulubieńsza komedia: Baka to Test to Shoukanjuu
    Naj film: Kara no Kyoukai
    Ulubiony mózgotrzep: Nichijou


    Specjalne miejsce w moim ryżowym sercu mają też:

    Code Geass
    D.Gray-man
    Dragon Ball
    Guilty Crown
    Last Exile
    Pandora Hearts
    Shaman King
    Soul Eater
     



    Sztukmistrz

    Anarchs: Przywódczyni Rebelii
    Godność: Sophie "Opal" Bugs / Esmé de Chardonnay
    Wiek: gdy ukrywa arogancję, wygląda na nastolatkę.
    Lubi: suszone owoce i nowe moce
    Nie lubi: niekompetencji i braku kontroli | czekolady i deszczu
    Wzrost / waga: 1,80m bez obcasów / 65kg
    Aktualny ubiór: Dopasowana burgundowa suknia o długich rękawach - spódnica opadająca do kostek składa się z szerokich, niemal prześwitujących pasów koronek. Na ramionach etola z futra lodowego lisa, dodatkowo rękawiczki, a na nich pierścienie. Pantofle na wysokim, masywnym obcasie widoczne są spod spódnicy. Kreska na oku, dopasowany do cery puder oraz koralowa szminka. Włosy splecione w koronę, nad karkiem szkarłatna brosza spinająca warkocze.
    Znaki szczególne: palce o czterech stawach; wytatuowane imię na miękkiej części prawego nadgarstka
    Zawód: oficjalnie sekretarz arcyksięcia
    Pod ręką: skórzana aktówka, parasolka oraz Artefakty
    Bestia: Likyus z rdzawą gwiazdą na pysku (Orem), jadowicie zielony Avi (Verde), Alam (Riehl) o grzbiecie pełnym czarnych magnolii
    Nagrody: Bolerko-niewidko, Krwawa Broszka, Cukrowe Berło, Maska Tysiąca Twarzy, Bursztynowy kompas
    Stan zdrowia: z tkliwą raną postrzałową w mięśniu dwugłowym lewego ramienia
    SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Mistrz Gry | Odkrywca Drugiej Strony Lustra
    Dołączyła: 28 Cze 2012
    Posty: 558
    Wysłany: 26 Kwiecień 2014, 19:12     

    Jak na razie, po powrocie po sporej przerwie do anime i rewizji moich nastolatkowych ulubieńców, seriami naprawdę niezłymi, godnymi polecenia starszemu widzowi, które nie zmarnują przeznaczonego na nie czasu i pozostaną w pamięci dłużej niż do następnej pozycji, są, w dowolnej kolejności:
      Blood+
      Pandora Hearts
      Attack on Titan
      Shakugan no Shana III Final
    I albo mięknie mi serducho, albo kreacje postaci są tak rzeczywiste, bo współczułam każdemu głównemu antagoniście (:
    _________________



    Inspiracje ubraniowe: 🌾 + 🌹 + 🌿

    Savage
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 22 Lipiec 2014, 14:31     

    Moim ulubionym i najukochańszym anime zdecydowanie będzie Dragon Ball. Wychowałem się na nim, rosłem z nim, a co najlepsze mogę oglądać odcinki po tysiąc razy i tak mi się nie znudzą. Tasiemiec jest, bo liczy ponad 500 odcinków (chyba 508). Za każdym razem jak go oglądam to z niecierpliwością czekam na dalszy epizod, mimo iż wiem co w nim będzie i mogę w każdej chwili go obejrzeć. Dziwne uczucie, prawda? Szkoda, że Toriyama dopiero teraz zdecydował się na ponowny angaż w swoje najukochańsze dzieło.

    Na drugim miejscu postawiłbym Saint Seiya, czyli Rycerzy Zodiaku. Także leciało na RTL7 i również się na nim wychowałem. Później sobie obejrzałem dalsze dzieje i uważam, że jak na lata osiemdziesiąte jest to wręcz genialne. Fabuła, walki, przeżycia i emocje, które z każdym odcinkiem mną targały... Ach!

    Na trzecim miejscu umiejscowiłbym dwa anime. Jednym z nich będzie Naruto, którego byłem przeciwnikiem przez całe gimnazjum. Dopiero w trzeciej klasie kolega mnie namówił, obejrzałem odcinek na sławnym kanale FoxKids (czy już wtedy istniejącym pod nazwą Jetix) i spodobało mi się. Bardzo przypominało moje ulubione anime, dlatego się w nie wciągnąłem, ale druga seria, a szczególnie jej notoryczne przedłużanie walk, retrospekcje i fillery zniszczyły całokształt. Niestety.
    Na równi z Naruto dałbym także Kuroshitsuji, ale tylko i wyłącznie pierwszą serie. Druga niestety nie przypadła mi do gustu, ale spodobał mi się Alois. Mały gnojek i ta piękna scena jak wydłubał oczko pewnej pani. W każdym razie, każdy odcinek był świetny, przesiąknięty humorem, wczuciem się w konkretną postać a i też małymi bajerkami detektywistycznymi. No i oczywiście wielki plus tego anime to dwie postacie - Grell i Undertaker.

    Chyba tyle.
    Marcelina
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 13:40     

    Shinseki yori
    Hellsing
    Kuroshitsuji
    Wolf's Rain
    Shingeki no kyojin
    Muchichi
    Benjamin
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 1 Październik 2014, 20:40     

    He, czas na dziwne animce *-*

    Blood Lad. Szczerze? To było moje trzecie anime (w sensie nie seria o ogólnie anime) które obejrzałam i do dziś wspominam je najlepiej. Z początku byłam sceptycznie nastawiona ale już po pierwszym odcinku zakochałam się...

    Bobobōbo Bōbobo. Moje drugie anime, niezłe zagłębianie się w animce. Nie wiem co mam myśleć o tym anime, po obejrzeniu odcinka musiałam puścić znów bo nie zrozumiałam - po prostu - nie rozumiałam co się działo... Obejrzałam do dwudziestego któregoś odcinka, potem nie mogłam się dogrzebać do kolejnych odcinków a potem zapomniałam, ale ciągle pamiętam że oglądałam...

    Ao No Exorcist. Przyznaje się... obejrzałam cztery odcinki, potem nie chciało mi się. .-.
    Po pokazaniu tego anime znajomej, obejrzała wszystkie odcinki w dwa dni i dostałam streszczenie, wraz z emocjami i szczegółami. Więc tu nie będę się rozwodzić - 4 odcinki - jestem z siebie dumna.

    Corpse Party. Oglądałam je dwa razy, dwa razy się wzruszyłam... Po prostu "połączenie" się Schiko jest... wzruszające. Mam ulubioną scenę. 4 odcinkowe anime? Dla mnie spoko, ale strasznie wciąga. Rozmawiałam kiedyś na temat horror-anime i usłyszałam że Corpse Party jest zaliczone do "krwawej sieki" - no ale mi się podobało. ^^

    Blood C. Kolejne anime którego nie obejrzałam do końca. Mam obejrzane 8 odcinków. Mam do tego jedno zastrzeżenie... według mnie postaci mają za długie nogi .-.
    Ale fabuła jest zacna, kolejna "sieka", no ale mi się podoba, to chyba dobrze, nie?

    WataMote (Watashi ga motenai no wa dō kangaetemo omaera ga warui!) To jest właśnie to anime które też najmilej wspominam. Można powiedzieć że temat szkoły jest oklepany, ale by rozwodzic się - jak zostać popularnym? Jak mieć chłopaka? No dobra, jest parę anime które o tym ostatnim mówią, ale cii... Uwielbiam, mogłabym oglądać i oglądać.

    Motto to Love-Ru. Jest to moje pierwsze anime, świetny początek... Tu trzeba mieć nerwy jak do Kill la Kill (nie oglądałam i nie chce oglądać), albo nie ślinić się do wiecznego pokazywania cycków postaci. Jednak też przyjemnie wspominam to anime. Teraz pisząc swoje rozterki zauważyłam że prawie każde anime mile wspominam... Kiedyś miałam zapęd do obejrzenia serii, ale jak wyszedł drugi sezon, uznałam że mój mózg nie jest gotowy do oglądania tyle razy ściągania staników. *-*

    Black Rock Shooter. Oglądałam je na "szybko". Gdzieś o nim usłyszałam, potem obejrzałam jeden, drugi odcinek i tak doszłam do końca. Z tego co pamiętam nie było dużo odcinków, może 12? Jednak pamiętam o co chodzi jednak gdy odpaliłam pierwszy odcinek było takie ,,Wtf? O co tu chodzi? Czemu te dwie laski się naparzają?" Osobiście takie początki mnie zniechęcają, bo wole wiedzieć co oglądam. Nic mnie nie trzyma do tej serii.

    Pandora Hearts. Kolejne anime które zostało przeze mnie rozpoczęte, ale zbieram się do dalszego oglądania gdyż mnie urzekło. No nie wiem co mam pisać, podoba mi się - o.

    Zaczęłam - Fate Stay Night
    Nox
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 19 Listopad 2014, 22:10     

    Ta dwójka jest niepodważalna:
    1. Spice and Wolf
    2. Puella Magi Madoka Magica

    Co do trzeciego miejsca, ciężko mi wybrać... Na pewno 9/10 mają u mnie:
    - Now and Then, Here and There
    - Usagi Drop
    - Sakurasou No Pet Na Kanojo
    - Higashi no Eden
    - Serial Experiments Lain

    Oczywiście jest jeszcze mnóstwo innych serii, ale... Co za dużo, to niezdrowo xD.
    Fronn
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 3 Styczeń 2015, 12:13     

    Ja krótko i na temat wypiszę moją topkę:

    1.Fairy Tail (Tutaj akurat bardziej siedzę w mandze, ale animca też oglądam)
    2.Akame ga Kill
    3.Code Geass
    4.Elfen Lied
    5.Deadman Wonderland
    6.Higurashi No Na Ko Koro Ni
    7.Ghost in the Shell
    8.Bleach
    9.Rave Master
    10.Monster
    Hipnoza
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 27 Maj 2015, 19:58     

    Ja ogólnie to za dużo anime nie oglądałam, jednak jedno z nich jest moim ulubionym filmem z każdego gatunku filmowego.

    Ruchomy Zamek Hauru - no po prostu kocham ten film. Dużo lepszy, niż książka ( a rzadko się tak zdarza), na której podstawie powstał. Ma w sobie tyle magii, uroku i bajeczności, że mogę go oglądać nawet kilka razy z rzędu, bez żadnej przerwy. Uwielbiam!

    Potem jakbym miała wybierać to byłoby Spirited Away, Zrywa się Wiatr, a na koniec księżniczka Mononoke.

    Kiedyś też oglądałam Pokemony i Naruto, ale niezbyt je pamiętam.
    Sofia
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 27 Maj 2015, 21:26     

    Aww, Ruchomy Zamek Hauru. ;^; Kocham ten film. I ubolewam, że książki nie czytałam, bo kocham twórczość Jones <3
    Co do moich ulubionych anime to lista prezentuje się tak (w przypadkowej kolejności):
    ~ Full Metal Alchemist: Brotherhood
    ~ Code Geass
    ~ Black Blood Brothers (W sumie nawet nie pamiętam dlaczego, ale mi się podobało. xD)
    ~ Darker than Black
    ~ 07-Ghost (Przy czym anime a manga to jak niebo a ziemia, więc zamiast oglądać czytajcie to cudeńko. ;^;)
    ~ Tiger & Bunny (No bo superbohaterowie. <3 Ale cała reszta też jest bardzo dobra. xD)
    ~ Log Horizon
    ~ Hunter X Hunter 2011 (Przy czym od jakiegoś roku zabieram się za ostatnie czterdzieści odcinków i jakoś zabrać nie mogę...)
    ~ Casshern Sins (Ale ten Casshern z 2009, żeby nie pomylić z którąś z wcześniejszych serii, które w sumie trochę nie bardzo mają coś do tej.)
    ~ Trigun
    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
    Odpowiedz do tematu
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Możesz ściągać załączniki na tym forum
    Dodaj temat do Ulubionych
    Wersja do druku

    Skocz do:  
    Szybka odpowiedź

    Użytkownik: 
               

    Wygaśnie za Dni
     
     



    Copyrights © by Spectrofobia Team
    Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

    Forum chronione jest prawami autorskimi!
    Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
    Template AdInfinitum
    Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10