• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
  • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
    Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
  • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
  • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
  • Skarb Pompei
  • Zmrożone Serce


    Zapisy:
  • Chwilowo brak

    Zawieszone:
  • Brak
  • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

    SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

    Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

    Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

    W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

    Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

    Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

    ***

    Drodzy użytkownicy z multikontami!
    Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
    .
    Marionetki – otwarte
    Kapelusznicy – otwarte
    Cienie – otwarte
    Upiorna Arystokracja – otwarte
    Lunatycy – otwarte
    Ludzie – otwarte
    Opętańcy – otwarte
    Marionetkarze – otwarte
    Dachowcy – otwarte
    Cyrkowcy – otwarte
    Baśniopisarze – otwarte
    Szklani Ludzie – otwarte
    Strachy – otwarte
    Senne Zjawy – otwarte
    Postaci Specjalne – otwarte

    Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.



    » Miasto Lalek » Domki » Stary dom
    Poprzedni temat :: Następny temat
    Autor Wiadomość




    Sobowtór

    Godność: Charles Mijailović
    Wiek: 3 miesiące
    Rasa: Marionetka
    Wzrost / waga: 180 cm / 100 kg
    Aktualny ubiór: Czarny, satynowy szlafrok, czarne, szerokie satynowe spodnie, nagie stopy
    Pod ręką: obecnie nic przy sobie nie ma
    Dołączył: 07 Lis 2018
    Posty: 17
    Wysłany: 3 Grudzień 2018, 22:54     

    Odsunął się, splótł ramiona na klatce piersiowej. Wyraźnie myślał nad propozycją, marszczył brwi i lekko przechylał głowę, wodził wzrokiem po pomieszczeniu, wyglądając w tym momencie zupełnie jak żywy, zrodzony, a nie stworzony człowiek.
    Nie – odpowiedział skupiając spojrzenie na Draganie i rozluźniając ręce, pozwalając im opaść swobodnie wzdłuż tułowia. – Już nie raz mydliłeś mi oczy. Jesteś mistrzem ignorowania i omijania tematów. – Skrzywił się i nagle popatrzył na Stwórcę z żalem. – Po prostu ci nie wierzę. – Smutno wzruszył ramionami. Spuścił wzrok i przeszedł się po pokoju, przy okazji podnosząc fajkę. Oczyścił ustnik palcami i zajął się napełnianiem fajki tytoniem. – Ale jeśli rzeczywiście będzie tak, jak mówisz, to nie będę miał powodu do uciekania – dodał jeszcze po kolejnej chwili namysłu.
    _________________
     



    Mieszkaniec Krainy Luster

    Godność: Garik Dragan Mijailović
    Wiek: 35
    Rasa: Marionetkarz
    Wzrost / waga: 184 / 85
    Aktualny ubiór: kurtka i czarne spodnie
    Pod ręką: zapalniczka, paczka papierosów;
    Stan zdrowia: jest ok
    Dołączył: 13 Paź 2018
    Posty: 16
    Wysłany: 4 Grudzień 2018, 08:25     

    - Rozumiem twoje postępowanie i nie dziwię się, że jest takie, a nie inne. – zsunął się z blyatu od razu kiedy tylko Charles się odsunął. – Nie chciałbym zaczynać opowiadać o Charlesie, czyli osobie, na którą cię wzorowałem. Z tego co widzę, wolisz być „swój”, samemu odkrywać siebie. Zresztą co ci po moich opowiadaniach. Jeszcze pomyślisz, że bredzę. Spójrz tylko, czy ktoś taki jak ja nie wydaje się obłąkany? Jakieś dwa światy, sekrety z przeszłości, o których mówieniu unika jak ognia, stos prawie identycznych lalek i obawa przed wychodzeniem z domu… Żałosne. I cholera jasna ma swoje podstawy. - no i w końcu to z siebie wyrzucił. O dziwo i ku swojemu zadowoleniu wypowiedź miała spokojną i wręcz flegmatyczną formę. Bez zbędnego teraz podnoszenia głosu, bez targających emocji na około. Może to zmęczenie? A może smutek połączony z marazmem? Eh, Charles mógł wyczuć ciężar tłumiący ekspresję stwórcy. Coś go hamowało… To te obawy? Przeszłość? On sam? A może wszystko po kolei? A może to tylko głupia projekcja, by zmylić marionetkę?
    - Ej, Charlie. Myślisz, że nie wiem, że wymykasz się z domu?... Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak się wtedy o ciebie martwię… - pokręcił głową, westchnął i ruszył w kierunku sąsiedniego pokoju. – Zanim gdziekolwiek wyjdziemy… Bo tak sobie to teraz wyobrażam, że już nie wymkniesz się sam… Pokażę ci listy od moich rodziców. Napisali o tym i o tamtym świecie… O tym i o tamtym świecie. Przecież to brzmi kuriozalnie! – zaśmiał się żałośnie i nerwowo podrapał po głowie.




    Sobowtór

    Godność: Charles Mijailović
    Wiek: 3 miesiące
    Rasa: Marionetka
    Wzrost / waga: 180 cm / 100 kg
    Aktualny ubiór: Czarny, satynowy szlafrok, czarne, szerokie satynowe spodnie, nagie stopy
    Pod ręką: obecnie nic przy sobie nie ma
    Dołączył: 07 Lis 2018
    Posty: 17
    Wysłany: 6 Grudzień 2018, 17:35     

    Zmarszczył brwi. Rozumie... Ach tak? Czyli jednak robi to z premedytacją. Albo aż tak bardzo sobie nie zdaje sprawy z tego, jak jego zachowanie wpływa na Marionetkę, a to rozumiem twoje postępowanie to tylko ładna śpiewka.
    Charles pokręcił głową do swoich myśli. Westchnąłby rozczarowany, gdyby oddech był dla niego naturalną funkcją.
    Wydajesz się obłąkany, tak. Nawiedzony przez duchy przeszłości, które sam na siłę trzymasz przy sobie. I właśnie masz szansę to zmienić. – Wykonał otwarty gest, a potem znów zaplótł ramiona na piersi. – Nawet jeśli ty masz swoje 'podstawy' to nie są one moimi. Mam w dupie twoje 'podstawy'. Jestem nowym życiem i mam zamiar się rym cieszyć, smakować, a ty siedź sobie tutaj i bój się wyściubić nosa z drzwi – teraz zabrzmiał bardzo sucho, nawet skrzywił się, jakby właśnie wypowiedział streszczone, skondensowane myśli, które gnębiły go od dłuższego czasu. – Mylisz się, nigdy jeszcze nie wyszedłem – mówił patrząc Garikowi w oczy z jakąś głęboką, martwą beznamiętnością. Zakołysał się przenosząc ciężar ciała z palców na pięty. – Marzyłem o tym, gapiłem się przez okno, ale nigdy nie wyszedłem. Na razie... – dodał kpiąco unosząc kącik ust. – Cały ty brzmisz kuriozalnie, przywykłem. Pokazuj dopóki chcę na to patrzeć. Dopóki chcę patrzeć na ciebie – dodał mrukliwie.
    _________________
     



    Mieszkaniec Krainy Luster

    Godność: Garik Dragan Mijailović
    Wiek: 35
    Rasa: Marionetkarz
    Wzrost / waga: 184 / 85
    Aktualny ubiór: kurtka i czarne spodnie
    Pod ręką: zapalniczka, paczka papierosów;
    Stan zdrowia: jest ok
    Dołączył: 13 Paź 2018
    Posty: 16
    Wysłany: 9 Grudzień 2018, 13:26     

    Te podstawy nie są równocześnie twoimi? Charlie, jaki ty naiwny… Czy nie wpływają zarówno na mnie jak i na ciebie?
    Garik uniósł kącik ust w uśmiechu. Ta porywczość, zniecierpliwienie, zupełnie jakby widział siebie jakieś dwadzieścia lat temu. Czyżby i to było błędem w marionetce? Przestańmy dumać…
    - Słucham? – popatrzył na niego z politowaniem i lekkim zdziwieniem – Nie musisz na mnie patrzeć, ani tym bardziej na to co tak trudno mi tobie pokazać. Licz się jednak z tym, że prowadzi to jedynie do tego, że zostaniesz tak samo głupi jaki jesteś. – odwrócił się i splątał ręce na piersi. Szybko przypomniał sobie gdzie znajdują się klucze od drzwi i poszedł po nie. Zatrzymał się przy opustoszałej biblioteczce i sięgnął do leżącej na niej szkatuły.
    - Otworzę ci drzwi. Nie będę cię przetrzymywał. Albo chronił. Interpretuj jak chcesz… Ale proszę tylko w ten negatywny sposób. Jesteś w tym naprawdę dobry. – wyciągnął co chciał i podszedł do wyjścia - Uciekniesz jak takie zwierzątko? Obłąkany piesek, który zerwał właścicielowi ze smyczy? Do niczego więcej nie będziesz dorastać. – prychnął i przekręcił zamek. – Ungrateful.




    Sobowtór

    Godność: Charles Mijailović
    Wiek: 3 miesiące
    Rasa: Marionetka
    Wzrost / waga: 180 cm / 100 kg
    Aktualny ubiór: Czarny, satynowy szlafrok, czarne, szerokie satynowe spodnie, nagie stopy
    Pod ręką: obecnie nic przy sobie nie ma
    Dołączył: 07 Lis 2018
    Posty: 17
    Wysłany: 11 Grudzień 2018, 13:08     

    Wolę być obłąkanym psem na wolności niż dłużej tkwić w tej klatce – skomentował mrużąc powieki. Wcześniej stał w zupełnym bezruchu, nie ruszył się o milimetr gapiąc się wprost w oczy Garika niczym figura woskowa stworzona rękami nawiedzonego geniusza. To, co Marionetka teraz słyszała przeciążyło szalę. A więc decyzja została podjęta. Charles przypomniał sobie słowa Stwórcy sprzed chwili, że ma tylko jego, nie chce go stracić, jest mu potrzebny. Nagle uśmiechnął się czując mroczną satysfakcję z opuszczania i ranienia kogoś, kim w głębi serca gardził i do kogo miał ogromny żal. Ungrateful. Uśmiechnął się, podniósł dłoń machając do Garika samymi palcami, po czym odwrócił się i poszedł w głąb domu. Użyć drzwi, otwarte przez Stwórcę? Skorzystać z jego przyzwolenia? Nie. Otworzył okno i zgrabnie przez nie wyszedł. Nawet nie wpadł na to, żeby coś zabrać albo chociaż założyć buty, bo po co mu one? I tak nic nie należało do niego. Nie oglądał tylko szedł przed siebie alejką zauważając, że chodnik pod stopami jest twardszy od dywanów i że pachnie tu inaczej, i nawet dźwięki rozchodzą się jakoś po swojemu. Jak się dogada z tymi, których spotka? Jakoś... Może ktoś zna jego język? Oby... Oby to był jakiś popularny, a nie wytwór samego Stwórcy. Gdzie pójdzie? Wszędzie.
    _________________
    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
    Odpowiedz do tematu
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Możesz ściągać załączniki na tym forum
    Dodaj temat do Ulubionych
    Wersja do druku

    Skocz do:  
    Szybka odpowiedź

    Użytkownik: 
               

    Wygaśnie za Dni
     
     



    Copyrights © by Spectrofobia Team
    Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

    Forum chronione jest prawami autorskimi!
    Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
    Template AdInfinitum
    Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 10