• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
  • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
    Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
  • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
  • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
  • Skarb Pompei
  • Zmrożone Serce


    Zapisy:
  • Chwilowo brak

    Zawieszone:
  • Brak
  • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

    SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

    Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

    Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

    W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

    Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

    Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

    ***

    Drodzy użytkownicy z multikontami!
    Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
    .
    Marionetki – otwarte
    Kapelusznicy – otwarte
    Cienie – otwarte
    Upiorna Arystokracja – otwarte
    Lunatycy – otwarte
    Ludzie – otwarte
    Opętańcy – otwarte
    Marionetkarze – otwarte
    Dachowcy – otwarte
    Cyrkowcy – otwarte
    Baśniopisarze – otwarte
    Szklani Ludzie – otwarte
    Strachy – otwarte
    Senne Zjawy – otwarte
    Postaci Specjalne – otwarte

    Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.



    » Archiwum X » Karty Postaci » Visenna
    Poprzedni temat :: Następny temat
    Autor Wiadomość
    Visenna
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 23 Grudzień 2017, 19:04   Visenna

    Imię: Visenna
    Nazwisko: brak
    Pseudonim: brak
    Wiek: około dwóch tygodni w świecie ludzi; w świecie snów wiek nieokreślony. Trudno jednak stwierdzić na ile lat wygląda: przez swój stosunkowo nieludzki wygląd może uchodzić za osobę w przedziale wiekowym 20-30 lat.
    Rasa: senna zjawa
    Ranga: mieszkaniec
    Miejsce zamieszkania: Świat ludzi

    Moce:
    Dwie postacie – przybiera postać centaura, lub kobiety. Visenna nie jest świadoma tej umiejętności, dlatego na co dzień porusza się pod postacią centaura, unikając skupisk ludzkich. Warto dodać, ze posiada „bazowy” strój, jakby przypisany do niej w trakcie stworzenia (biustonosz oraz w postaci ludzkiej – spódnica). Gdy przemienia się i ma coś dodatkowego zawieszonego poniżej pasa po prostu zlatuje, bądź rozrywa się. Te dwie podstawowe części stroju nawet, jeśli je zdejmie, pojawią się na niej w trakcie przemiany.
    Sen o wiośnie – Visenna potrafi wokół siebie „stworzyć wiosnę”. Na kole o średnicy około czterech metrów zaczynają kwitnąć wiosenne kwiaty i rosnąć trawa (szczególnie widoczne jesienią i zima). Na dodatek temperatura oscyluje w okolicy 15*C, a jeśli akurat pada, ulewa zmienia się w ciepłą, wiosenna mżawkę. Jeśli roślinność nie ma gdzie wyrosnąć (np. przez posadzkę) to nie wyrasta. Dopóki Visenna jest sama w okręgu, utrzymanie go nie jest dla niej męczące, jednak każda dodatkowa postać, lub zwierzę sprawia, że zaczyna się męczyć. Może utrzymać „wiosnę” na maksymalnie siedem postów, by następnie odpoczywać przez trzy. Efekty wtedy zupełnie znikają: sen o wiośnie jest namacalną iluzją.

    Umiejętności:
    Alchemia/Zielarstwo – ten, kto ją wyśnił, sprawił, że Visenna ma dużą wiedzę na temat wszystkiego, co można znaleźć w lesie. Na dodatek dobrze wie, jak to wykorzystać w wybranym przez siebie celu. Przychodzi jej to zupełnie naturalnie, Visenna nie zastanawia się, skąd wie, że coś akurat w dany sposób działa.
    Skradanie się/Ciche poruszanie – trudno żyć w lesie i nie potrafić cicho się poruszać. Mimo że zwykle porusza się na czterech kopytach, Visenna potrafi robić to niemal bezszelestnie.
    Zwiększona szybkość – pod postacią centaura jej szybkość jest zbliżona do prędkości jelenia.

    Charakter:
    Visenna sama siebie nie zna za dobrze. Prawdopodobnie ma predyspozycje do bycia pewną siebie, dumną istotą, jednak od kiedy została wyrzucona ze swojego snu czuje się przede wszystkim zagubiona. To oczywiście wpływa na jej zachowanie: obecnie Visenna jest cały czas czujna i raczej nieufna, chociaż nie paranoicznie. Jak na centaura przystało jest bardzo spostrzegawcza. Poza tym szybko uczy się nowych rzeczy, dzięki czemu udało jej się jak na razie przetrwać. Potrafi być okrutna, jeśli zagraża jej niebezpieczeństwo i jeśli krzywdzi kogoś w obronie własnej, raczej nie ma wyrzutów sumienia. Nie jest jednak bezmyślnym zabójcą: jeśli nie ma powodu do agresji, zachowa stoicki spokój. Przy tym nie rozumie świata ludzi: we śnie, z którego się wywodzi, nie było elektroniki, której Visenna po prostu się boi, dlatego jak na razie zaszyła się w lesie.

    Wygląd zewnętrzny:
    Może przybierać dwie postacie, jednak te są do siebie stosunkowo podobne.
    Podstawową postacią Visenny jest postać centaura. Ma w niej niezwykle długie uszy i dość duże rogi, a także zielone włosy przypominające trawę, lub pnącza, w które zostały wplecione kwiaty. Pod zielonymi, krzaczastymi brwiami błyszczą złote oczy. Jej skora ma fioletowawą barwę. Zawsze ma na sobie biustonosz wyglądający tak, jakby został wykonany z liści. Tylna część ciała zjawy to korpus jelenia, wielkością dorównujący dorosłemu przedstawicielowi tej rasy, ale jednocześnie przez jasne plamki wyglądający jak korpus kozła. Jej ręce często pokrywają długie rękawiczki wykonane z miękkiej kory.
    Jej postać ludzka jest zdecydowanie subtelniejsza. Kolor skóry centaura jest nieco bardziej „naturalny”. Z zielonych włosów znikają kwiaty. Uszy pozostają szpiczaste, jednak są krótsze. Ludzkiej głowy Visenny nie zdobią rogi. Zwykle ma na sobie jakby skórzaną spódnice z zielonym pasem (który pojawia się także w jej zwierzęcej formie), a na nogach nosi wiązane buty z miękkiej kory.

    Historia:
    Pierwsze, co pamięta Visenna to sen, choć nie wie, że to był właśnie sen. Sen o wiośnie. I to ona była w nim wiosną, a przynajmniej tak się wtedy czuła. Nie do końca jednak wie, co dokładnie się wtedy działo. Jak to sny już mają w zwyczaju, i ten nie był zbyt logiczny. Po prostu coś miało miejsce, a Visenna była marionetką w rękach wyobraźni śpiącego. I nagle nastąpił koniec. Coś zerwało połączenie ze śpiącym, a Visenna trafiła do zimnego lasu, w którym akurat lalo jak z cebra. Od tamtej chwili centaur właściwie nie wie czym, ani kim jest. Nie ma świadomości bycia senną zjawą, tak samo, jak nie wie, że została wyśniona. Ma wrażenie, ze jakiś zły duch wysłał ja do koszmaru, w którym musi sobie jakoś poradzić. Gdy po raz pierwszy trafiła na ludzkie miasto, wystraszyła się go i od tamtej pory trzyma się sobie znanego rejonu lasu, z dala od ludzi, którzy napawają ją strachem.
    W tym momencie właściwie nikt nie wie o jej istnieniu: do tej pory Visenna uciekała, nim ktokolwiek będzie w stanie ją dostrzec.

    Inne:
    – Nie wie nic o elektronice, ta wzbudza w niej strach.
    – Ma około 120cm w kłębie.
    – Jako człowiek mierzy ok. 160cm.
    – Żywi się głownie roślinami, jej organizm trawi także korę.
    - Jest jako tako dostosowana do życia; prawdopodobnie jej twórca przelał na nią część swojej wiedzy.
     



    Dręczyciel

    Stowarzyszenie Czarnej Róży: Członek
    Godność: Gawain Keer
    Wiek: Wygląda na około 30 lat.
    Rasa: Cień
    Lubi: Śliwkową nalewkę, fiolet
    Nie lubi: Gotować, ślimaków, niespodzianek
    Wzrost / waga: 183 cm / 76 kg
    Aktualny ubiór: Czarna koszula, czarne spodnie, czarne sztyblety, połówka Blaszki + medalion z puklem włosów Yako (w kieszeni): https://i.imgur.com/xOQrcNC.jpg//
    Znaki szczególne: Czarne twardówki oczu, bursztynowe tęczówki
    Zawód: Najemnik do prac wszelakich, zielarz
    Pod ręką: klucz do domu Yako i mieszkania, pieniądze
    Broń: Sztylet, kusza
    Bestia: Furor (Furbo), Kapeluterek
    Nagrody: Blaszka Zmartwienia
    Stan zdrowia: Zszargane nerwy
    SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Moderator
    Dołączyła: 09 Paź 2016
    Posty: 586
    Wysłany: 23 Grudzień 2017, 19:53   

    Karta jest przystępnie i ładnie napisana. Moje uwagi będą raczej ogólne.

    Wiek: Rozumiem, że Visenna ma dwa tygodnie. Dopisz proszę na ile lat wygląda.
    Rasa: Senna Zjawa. Tak było, jest i będzie. (również w historii)

    Miejsce zamieszkania:
    Muszę poruszyć kwestię MORII w Świecie Ludzi.
    Pamiętaj, że nawet w głębi puszczy mogą działać leśnicy i badacze wszelkiej fauny i flory. Często robią zdjęcia, dokonują pomiarów, obrączkują zwierzęta. A stąd już prosta droga, by ktoś zauważył Visennę i rozsiał plotki. Jeśli MORIA dowie się o niej, może znaleźć się w poważnych tarapatach (zostać złapana/zabita/poddana eksperymentom).
    Oczywiście nie ma zakazu przebywania i mieszkania w Świecie Ludzi, lecz musisz pogodzić się z ryzykiem wiążącym się z MORIĄ.

    Dwie postacie:
    Co się dzieje z ubraniami, gdy zamienia się z człowieka w centaura? Opisz to, by uniknąć nieporozumień i pytań podczas gry.
    Sen o wiośnie: 3 posty odpoczynku.

    Charakter:
    Cytat:
    Jak na centaura przystało jest bardzo spostrzegawcza i szybko uczy się nowych rzeczy

    Tak serio, to po prostu rozbawiło mnie to zdanie. Głównie dlatego, że nie znam żadnego centaura, a jelenia to widziałam jak ucieka lub na talerzu. : D

    Wygląd zewnętrzny:
    Okropnie dużo "jej". Przecież Twoja postać ma imię, płeć i wiele innych cech, którymi można ją określić.

    Cała KP: Proszę, przeczytaj kartę jeszcze raz i dopisz polskie znaki. Brakuje ich w wielu miejscach, a przeglądarka nie wskaże ich jako błędnych. (Np. ze -> że)

    Popraw wskazane elementy, a jeszcze dziś będziesz mogła spodziewać się akceptacji karty.
    _________________

    Visenna
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 23 Grudzień 2017, 21:12   

    Zajmę się tym pewnie później (przygotowania do świat robią swoje), ale co do polskich znaków - do początku roku korzystam z laptopa, któremu nie działa "alt", stad ich brak. Staram się to poprawiać oczywiście, ale cóż... umyka mi.
     



    Dręczyciel

    Stowarzyszenie Czarnej Róży: Członek
    Godność: Gawain Keer
    Wiek: Wygląda na około 30 lat.
    Rasa: Cień
    Lubi: Śliwkową nalewkę, fiolet
    Nie lubi: Gotować, ślimaków, niespodzianek
    Wzrost / waga: 183 cm / 76 kg
    Aktualny ubiór: Czarna koszula, czarne spodnie, czarne sztyblety, połówka Blaszki + medalion z puklem włosów Yako (w kieszeni): https://i.imgur.com/xOQrcNC.jpg//
    Znaki szczególne: Czarne twardówki oczu, bursztynowe tęczówki
    Zawód: Najemnik do prac wszelakich, zielarz
    Pod ręką: klucz do domu Yako i mieszkania, pieniądze
    Broń: Sztylet, kusza
    Bestia: Furor (Furbo), Kapeluterek
    Nagrody: Blaszka Zmartwienia
    Stan zdrowia: Zszargane nerwy
    SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Moderator
    Dołączyła: 09 Paź 2016
    Posty: 586
    Wysłany: 23 Grudzień 2017, 21:17   

    Dobrze, to jak poprawisz daj znać. Dziękuję również za informację o laptopie. Mam nadzieję, że Twoja sytuacja się poprawi i będziesz mogła bez problemu cieszyć się grą na forum. :)
    Gdyby nie było mnie na forum, pisz na GG. Forum wyświetla mnie jako nieaktywną (nie wiedzieć czemu), ale przeważnie na nim jestem lub regularnie na nie zaglądam.
    Tymczasem życzę Ci Wesołych Świąt :)
    _________________

    Visenna
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 24 Grudzień 2017, 00:50   

    Mówiąc "później" miałam na myśli: jak już opiekę te cholerne ciasta, a nie - po świętach :D Ale dziękuje.
    Generalnie z lapkiem problemów nie mam (po części pracuje słowem, szlag by mnie trafił z ta klawiatura), ale w domu rodzinnym nie mam swojego aktualnego sprzętu po prostu. A ten nie może doczekać się wymiany klawiszy...

    Cytat:
    Wiek: Rozumiem, że Visenna ma dwa tygodnie. Dopisz proszę na ile lat wygląda.

    Dopisane.

    Cytat:
    Rasa: Senna Zjawa. Tak było, jest i będzie. (również w historii)

    Ubzdurałam sobie mare i tyle. Poprawione.

    Cytat:
    Miejsce zamieszkania:

    Mam tego świadomość, ale... ryzyko przyjmuje, zobaczymy, co fabularnie z tego wyjdzie.

    Cytat:
    Dwie postacie:

    Dopisane.

    Cytat:
    Sen o wiośnie: 3 posty odpoczynku.

    Zmienione

    Cytat:
    Charakter:

    Rozdzieliłam to. Niestety, centaury to mój mały "problem" - przez czytanie Rowling za dzieciaka wbiło mi się do głowy, ze centaur to inteligentny mędrzec, a generalnie w fantastyce to półdzikie stworzonka. Na szczęście Visenna to stworzenie ze snu, a nie centaur-centaur.

    Cytat:
    Wygląd zewnętrzny:

    Poprawione, powinno być płynniejsze.

    Cytat:
    Cała KP:

    Gdzie się dopatrzyłam - tam poprawiłam, ale jak znam życie cześć pominęłam.
     



    Dręczyciel

    Stowarzyszenie Czarnej Róży: Członek
    Godność: Gawain Keer
    Wiek: Wygląda na około 30 lat.
    Rasa: Cień
    Lubi: Śliwkową nalewkę, fiolet
    Nie lubi: Gotować, ślimaków, niespodzianek
    Wzrost / waga: 183 cm / 76 kg
    Aktualny ubiór: Czarna koszula, czarne spodnie, czarne sztyblety, połówka Blaszki + medalion z puklem włosów Yako (w kieszeni): https://i.imgur.com/xOQrcNC.jpg//
    Znaki szczególne: Czarne twardówki oczu, bursztynowe tęczówki
    Zawód: Najemnik do prac wszelakich, zielarz
    Pod ręką: klucz do domu Yako i mieszkania, pieniądze
    Broń: Sztylet, kusza
    Bestia: Furor (Furbo), Kapeluterek
    Nagrody: Blaszka Zmartwienia
    Stan zdrowia: Zszargane nerwy
    SPECJALNE: Administrator Pomocniczy, Moderator
    Dołączyła: 09 Paź 2016
    Posty: 586
    Wysłany: 24 Grudzień 2017, 01:00   

    Technicznie rzecz biorąc mamy już dwudziestego czwartego grudnia, więc życzenia są w pełni usprawiedliwione.
    Teraz, po poprawkach, mogę życzyć Ci jeszcze tylko jednej rzeczy - miłej zabawy po Drugiej Stronie Lustra!

    AKCEPT


    * centaury są spoko, tylko nie pakuj się mi pod kuszę ;)
    _________________

    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
    Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Możesz ściągać załączniki na tym forum
    Dodaj temat do Ulubionych
    Wersja do druku

    Skocz do:  



    Copyrights © by Spectrofobia Team
    Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

    Forum chronione jest prawami autorskimi!
    Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
    Template AdInfinitum
    Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9