• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak


 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer! Dokładne informacje na fanpege'u Spectrofobii lub forumowym Discordzie (odnośniki po prawej)!  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Szykujcie się na słodkie Walentynki i Dziewannę!

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Goshenite
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Czarny Witraż

  Stowarzyszenie Czarnej Róży: Członek
  Godność: Po prostu Goshenite, ew. Shen
  Wiek: 83 Chronologicznie, 31 Biologicznie
  Rasa: Szklany Człowiek
  Lubi: Szkarłat krwi, grać w karty. Uszy. Kocie i puszyste.
  Nie lubi: Fałszywości.
  Wzrost / waga: 75 kilo z butami, 185 cm w kapeluszu
  Aktualny ubiór: Szary płaszcz, pod ręką rapier, w wewnętrznej kieszeni złota harmonijka.
  Znaki szczególne: Blizna na prawym ramieniu.
  Zawód: Wyrywacz chwastów.
  Pod ręką: Cięta riposta, rapier, harmonijka, święta cierpliwość.
  Broń: Rapier
  Nagrody: Bursztynowy Kompas
  Stan zdrowia: Brak obrażeń na ciele, umysł nie do odratowania.
  Dołączył: 09 Lis 2016
  Posty: 83
  Wysłany: 11 Listopad 2016, 23:20   Goshenite

  Imię: Goshenite
  Nazwisko: Też chciałby wiedzieć
  Pseudonim: Gosh, Shen
  Wiek: Chronologicznie 83, Biologicznie 31
  Rasa: Szklany człowiek
  Ranga: Czarny Witraż, Członek SCR
  Miejsce zamieszkania: Kraina Luster

  Moce:

  Prawie jak Giorgio Armani – moc pozwalająca na manipulację ubraniami. Efektem może być zwiększenie (lub zmniejszenie) sztywności ubrań. W przypadku użycia ofensywnego, ubrania krępują ofiarę, uniemożliwiając ruch ciała lub jego części, których dotyka wybrana część garderoby. Moc spaja cząsteczki tworzące ubrania, uniemożliwiając im ruch; działa to tylko na osobę na której moc została użyta, dla wszystkich innych są to normalne ubrania, dlatego też stworzenie koszuli flanelowej o wytrzymałości i twardości pancerza nie zadziała. Moc nie wytworzy nowych ubrań w miejsce starych. W skrajnych przypadkach po użyciu kolor tkaniny zostaje zastąpiony innym; zdarza się również że wszelkie plamy i zabrudzenia znikają. Użycie poprzez dotyk, trwa 1, czas odpoczynku 3 posty, maksymalnie 2 osoby jednocześnie.

  Imaginarum – moc pisania w powietrzu. Za pomocą małego nożyka (dla szpanu może po prostu pomyśleć, też się pojawią) kreśli w powietrzu srebrzyste litery wielkości maksymalnie siedmiu, ośmiu centymetrów. Litery utrzymują się kilka godzin, maksymalnie dzień, zależnie od ilości. 3 posty dla dwóch zdań, 5 dla kilku słów. 2/3 posty odpoczynku.

  Umiejętności:

  Walka bronią białą – co tu dużo tłumaczyć, jako asasyn z pokaźnym stażem potrafi używać wszelakiej broni białej, jednakże ulubionym (a także tym, którym posługuje się najlepiej) orężem jest rapier.

  Szybkość – również niewiele do wyjaśnienia. Szybszy bieg oraz reakcje psychoruchowe.

  Gra na harmonijce – przez wzgląd na sporą ilość wolnego czasu, a także brak bliższych relacji z innymi Istotami, Gosh nauczył się pięknie grać na harmonijce, którą zresztą zawsze nosi przy sobie.

  Charakter: Jak prawie każdy Szklany Człowiek Gosh jest stosunkowo nieufny wobec nieznajomych. I w sumie to jedno słowo bardzo wpływa na całą resztę jego charakteru. Nie szuka znajomości na siłę; ciężko mu się do kogoś przekonać, jeszcze ciężej zaufać, o otwarciu się nie wspominając. Gdy już jakimś cudem znajdzie się ktoś kto zdoła przekonać do siebie Gosha, może okazać się że ten raczej małomówny osobnik jest lojalny i skory do pomocy. Oczywiście tak długo jak nie zostanie zdradzony. Wtedy jedyne co można zrobić to szykować się na śmierć. Wspominałem że jest bezlitosny dla wrogów? Poza tym lubi kolor świeżej krwi, granie w karty i spokój. A zabijanie? Już trochę w tym fachu siedzi i wielokrotnie przekonywał się że puszczanie emocji samopas źle się kończy. Głównie dla otoczenia. Z reguły nie jest nastawiony negatywnie do innych istot, chyba że owe istoty okazują się być wyjątkowymi szumowinami. W takim przypadku nie ma przebacz.

  Wygląd zewnętrzny: Gdyby nie ta prześwitująca skóra, jego życie byłoby zapewne o wiele bardziej przyjemne. Niestety jest jaki jest i nic tego nie zmieni. Nie żeby jakoś specjalnie się tym przejmował. Srebrne, półdługie włosy zwykle zawiązane z tyłu chowa pod kapturem szarego płaszcza. Brązowe i czujne oczy lustrują otoczenie; mocno czerwone usta kontrastują ze srebrnymi włosami, co wielokrotnie mu wytykano (na nieszczęście dla wytykającego). 181 centymetrów wzrostu nie czyni go przesadnie wysokim, choć żadna dama nie powinna narzekać. Do tego dodać 74 kilogramy wagi – podczas silniejszych wiatrów lepiej się czegoś złapać. Mimo skromnej postury nie jest cherlakiem, a pod skórą która i tak wszystko pokazuje drzemią wyrobione przez lata ćwiczeń mięśnie. Na prawym ramieniu średnich rozmiarów blizna. U boku zawieszony czarno-czerwony rapier – forte koloru czarnego, foible koloru czerwonego. Ubrany zazwyczaj w szary, półdługi płaszcz lub w ciemne spodnie i czarną kamizelkę / marynarkę. W wewnętrznej kieszeni spoczywa złota harmonijka (nie pytajcie skąd ją ma). Brak biżuterii, nie licząc prostego srebrnego pierścienia na palcu wskazującym lewej ręki.

  Historia: Historia
  Violet
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 12 Listopad 2016, 19:39   

  Uwagi ogólne:
  Uważaj na przecinki.

  Wiek:
  Wiek biologiczny określa bardziej stan naszego organizmu niż jego wygląd.

  Ranga:
  Jesteś świadomy, że prócz rangi Członka SCR’u możesz mieć którąś z rasowych?

  Moce:
  Prawie jak Giorgio Armani - Opisz dokładniej na co owa moc pozwala. Tak samo jak zwiększanie sztywności automatycznie zwiększa też twardość materiału, rozumiem, że chciałeś tu podkreślić, że z cieniutkiego materiału nagle nie utworzy kamizelki kuloodpornej.
  Jeśli zależy Ci głównie na efekcie unieruchomienia to może wybierz coś mniej skomplikowanego, jak np. paraliż.

  Imaginarum - moc jest dobra, jednak na tym rodzaju forum, gdzie czas płynie bardzo względnie, ograniczenia dniowe czy godzinne nie sprawdzają się. Spróbuj to określić w postach, jednak jeśli nie będziesz tego potrafił, to ja Ci narzucę te ograniczenia.

  Wygląd:
  Coś takiego jak zwykły mieszkaniec Krainy Luster nie istnieje, biorąc pod uwagę chociażby różnorodność ras.

  Historia:
  Cytat:
  Samotność. Nie było chyba lepszego słowa na określenie kogoś

  Samotność nie jest raczej określeniem na kogoś, prędzej samotnik czy samotny.

  Cytat:
  Przekroczył drzwi przepołowione na pół.

  Raczej oczywistym jest, że jeśli coś zostało przepołowione, to na pół, więc wystarczy “Przekroczył przepołowione drzwi.”
     Czarny Witraż

  Stowarzyszenie Czarnej Róży: Członek
  Godność: Po prostu Goshenite, ew. Shen
  Wiek: 83 Chronologicznie, 31 Biologicznie
  Rasa: Szklany Człowiek
  Lubi: Szkarłat krwi, grać w karty. Uszy. Kocie i puszyste.
  Nie lubi: Fałszywości.
  Wzrost / waga: 75 kilo z butami, 185 cm w kapeluszu
  Aktualny ubiór: Szary płaszcz, pod ręką rapier, w wewnętrznej kieszeni złota harmonijka.
  Znaki szczególne: Blizna na prawym ramieniu.
  Zawód: Wyrywacz chwastów.
  Pod ręką: Cięta riposta, rapier, harmonijka, święta cierpliwość.
  Broń: Rapier
  Nagrody: Bursztynowy Kompas
  Stan zdrowia: Brak obrażeń na ciele, umysł nie do odratowania.
  Dołączył: 09 Lis 2016
  Posty: 83
  Wysłany: 12 Listopad 2016, 21:01   

  Violet napisał/a:
  Uwagi ogólne:
  Uważaj na przecinki.


  Jasne.

  Violet napisał/a:
  Wiek:
  Wiek biologiczny określa bardziej stan naszego organizmu niż jego wygląd.


  No to powinno być ok. Stan organizmu 31, zmienione z 32.

  Violet napisał/a:
  Ranga:
  Jesteś świadomy, że prócz rangi Członka SCR’u możesz mieć którąś z rasowych?


  Owszem jestem, ale powiedziano mi że wpływają one na postać. Jeśli jest możliwość uzyskania rangi Rozbitego Lustra bądź Czarnego Witraża bez zbytniej ingerencji w charakter, to z chęcią z niej skorzystam. W innym przypadku nie.

  Violet napisał/a:
  Moce:
  Prawie jak Giorgio Armani - Opisz dokładniej na co owa moc pozwala. Tak samo jak zwiększanie sztywności automatycznie zwiększa też twardość materiału, rozumiem, że chciałeś tu podkreślić, że z cieniutkiego materiału nagle nie utworzy kamizelki kuloodpornej.
  Jeśli zależy Ci głównie na efekcie unieruchomienia to może wybierz coś mniej skomplikowanego, jak np. paraliż.


  Wyprasowanie koszuli nie znaczy że stanie się z niej kolczuga. Będzie sztywna, ale to nadal koszula. Chodziło o to że koszulka na której użyta zostanie moc nie stanie się koszulką cienką jak papier, ale zdolną zatrzymać pocisk albo ostrze. Poza tym poprawione.

  Violet napisał/a:
  Imaginarum - moc jest dobra, jednak na tym rodzaju forum, gdzie czas płynie bardzo względnie, ograniczenia dniowe czy godzinne nie sprawdzają się. Spróbuj to określić w postach, jednak jeśli nie będziesz tego potrafił, to ja Ci narzucę te ograniczenia.


  Poprawione.

  Violet napisał/a:
  Wygląd:
  Coś takiego jak zwykły mieszkaniec Krainy Luster nie istnieje, biorąc pod uwagę chociażby różnorodność ras.


  Poprawione.

  Violet napisał/a:
  Historia:
  Cytat:
  Samotność. Nie było chyba lepszego słowa na określenie kogoś

  Samotność nie jest raczej określeniem na kogoś, prędzej samotnik czy samotny.

  Cytat:
  Przekroczył drzwi przepołowione na pół.

  Raczej oczywistym jest, że jeśli coś zostało przepołowione, to na pół, więc wystarczy “Przekroczył przepołowione drzwi.”


  Poprawione.

  Kp, podejście drugie, akcja~~
  Violet
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 12 Listopad 2016, 21:55   

  Ranga:
  Myślę, że Czarny Witraż pasowałby do Gosha i byłby kompatybilny z jego aktualnym charakterem.

  Moce:
  Prawie jak Giorgio Armani - niestety musisz wyrzucić poruszanie ubraniami, bo wraz ze zmianą ich struktury byłyby dwoma mocami w jednej. Poza tym Gosh może użyć tej mocy na kimś innym tylko poprzez dotyk tak samo jak może użyć jej jednorazowo tylko na jednej części garderoby.
  Czas trwania 1 post, 3 posty odpoczynku.
     Czarny Witraż

  Stowarzyszenie Czarnej Róży: Członek
  Godność: Po prostu Goshenite, ew. Shen
  Wiek: 83 Chronologicznie, 31 Biologicznie
  Rasa: Szklany Człowiek
  Lubi: Szkarłat krwi, grać w karty. Uszy. Kocie i puszyste.
  Nie lubi: Fałszywości.
  Wzrost / waga: 75 kilo z butami, 185 cm w kapeluszu
  Aktualny ubiór: Szary płaszcz, pod ręką rapier, w wewnętrznej kieszeni złota harmonijka.
  Znaki szczególne: Blizna na prawym ramieniu.
  Zawód: Wyrywacz chwastów.
  Pod ręką: Cięta riposta, rapier, harmonijka, święta cierpliwość.
  Broń: Rapier
  Nagrody: Bursztynowy Kompas
  Stan zdrowia: Brak obrażeń na ciele, umysł nie do odratowania.
  Dołączył: 09 Lis 2016
  Posty: 83
  Wysłany: 12 Listopad 2016, 22:12   

  Poprawione. Co do mocy, niech będzie chociaż możliwość unieruchomienia 2 osób jednocześnie. I tak ma duże ograniczenie przez kontakt fizyczny i działanie na jedną rzecz na raz.
  Violet
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 12 Listopad 2016, 22:21   

  Dobrze, niech więc ma możliwość unieruchomienia 2 osób jednocześnie.

  Akcept
  Witamy po drugiej stronie lustra~
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9