• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak


 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer! Dokładne informacje na fanpege'u Spectrofobii lub forumowym Discordzie (odnośniki po prawej)!  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Szykujcie się na słodkie Walentynki i Dziewannę!

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kartoteka » Christopher George Marwick
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
     Srebrny Iluzjonista

  Godność: Christopher George Marwick
  Wiek: Wygląda na 35 lat
  Rasa: Marionetkarz
  Lubi: Whisky, swoje psy
  Wzrost / waga: 190cm/80 kg
  Aktualny ubiór: https://imgur.com/6ppHcqv + https://imgur.com/a/wYqC4Pq
  Znaki szczególne: Bródka w kształcie podobnym do dwóch kotów
  Pod ręką: Broń, pies, zegarek kieszonkowy, sakwa z pieniędzmi
  Broń: Jatagan, sztylety, kastet
  Nagrody: Tęczowa Różdżka, Blaszka Zmartwienia
  Stan zdrowia: Zdrowy na ciele, obolały na umyśle
  Dołączyła: 09 Paź 2016
  Posty: 75
  Wysłany: 9 Październik 2016, 16:14   Christopher George Marwick

  Imię:

  Christopher George


  Nazwisko:

  Marwick


  Pseudonim:

  Terry


  Wiek:

  35 lat


  Rasa:

  Marionetkarz


  Ranga:

  Srebrny Iluzjonista


  Miejsce zamieszkania:

  Kraina Luster


  Moce:

  1. Tworzenie Iluzji- Działa 3 posty, potem 2 posty przerwy; obejmuje max 2 zmysły naraz,działa na obszarze 40m² w zasięgu wzroku postaci- im dalej , tym iluzja mniej dokładna.


  2. Fluorescencyjny ogródek- Podczas używania tej mocy oczy postaci emanują odpowiednim kolorowi pnączy, fluorescencyjnym błękitem. Z ziemi wyłaniają się giętkie pnącza w liczbie około 20. Są łatwe do ścięcia póki nie dotkną i zacisną się wokół człowieka. Wtedy robią się bardziej zdrewniałe, trudno je ściąć ponadto dzięki mikro igiełkom podobnym do tych na pokrzywie, wprowadzają w ciało ofiary truciznę która osłabia jego tężyznę fizyczną. Moc działa dwa posty (pod dwóch postach pnącza wracają pod ziemię) By ponownie użyć moc postać musi odczekać trzy posty.  3. Eteryczne wzmocnienie- Z ciała użytkownika dobywa się niebieska poświata wzmacniająca jego siłę fizyczną trzykrotnie. Nie jest w stanie zmiażdżyć tym nikomu głowy ani zabić. Zwykłym ciosem pięścią w szczękę jest w stanie wybić ją przeciwnikowi. Działa dwa posty po czym dwa posty odpoczynku.
  Umiejętności:

  1. Kuchmistrz- Chris od zawsze uwielbiał gotować. Szkolił się pod tym względem (praktyki, kółka jak i pichcenie w domu). Gotuje bardzo smacznie, potrafi ugotować coś naprawdę dobrego z byle resztek.

  2. Sokole oko- Czy to w strzelaniu czy to w rzucaniu nożami albo rzutkami. Chris od zawsze miał wyczucie jak i świetnie kalkulował odległości dzięki czemu naprawdę celnie rzuca.

  3. Mistrz władania Jataganem- Jatagan jest dla niego jak przedłużenie ręki. Włada nią swobodnie i podczas jej używania wygląda jakby tańczył. Śmiercionośny duecik. (jego jatagan ma równe 105 cm długości)
  Charakter:
  Co tu dużo mówić. Chris jest z natury żartownisiem i flirciarzem. Jednak po śmierci żony jego natura żartownisia schowała się pod płaszczem ponuraka. Szlajał się po klubach, zaliczał pannę za panną jak i nie szczędził sobie trunków przez co zyskał miano pijaczyny. Jest zawzięty i jak se coś postanowi to dąży do spełnienia celu. Uparty typ dominanta. Lubi jak kobieta pokazuje pazurki ale woli by raczej mu ulegała. Niezbyt rozumie humorki kobiet, nie jest jakiś bardzo romantyczny, nie ma zbyt dobrej pamięci do dat i rocznic. Uwielbia gotować i czytać książki. Nie znosi kłamstw jak i fałszywych ludzi. Jest cierpliwy i gdyby nie ''aura: Podejdziesz a Cie zabije", byłby dobrym nauczycielem. Uwielbia dzieci. Względem słabszych jest opiekuńczy no i ogólnie nie łatwo wyprowadzić go z równowagi. Ma tendencję do używania wulgaryzmów.


  Wygląd zewnętrzny:
  Terry ma 190 cm wzrostu przy 80 kg wagi. Posiada umięśnione i wysportowane ciało, a także szerokie barki i duże, szorstkie dłonie. Jego bródka jest podzielona na dwie jakby kocie głowy, posiada też wąskie piwne oczy, a także mocno zarysowane brwi. Jego bujne, brązowe włosy są w wiecznym ''artystycznym nieładzie'' . Lewe ucho ma całe w kolczykach, a na plecach ma wytatuowanego tygrysa, w japońskim stylu. Nosi się dość elegancko: Marynarki, kamizelki, koszule, krawaty i stosowne do tego obuwie to właśnie jego szafa. Ma słabość do zegarków - posiada ich z 20, a ta kolekcja się pewnie z czasem zwiększy, od zegarków kieszonkowych po te na rękę. Nie nosi ich rzecz jasna na raz, to tak jakby baba nosiła na raz 40 torebek...


     Oaza Spokoju

  Anarchs: Rebeliant
  Godność: Charles Belladonna Verbascum
  Rasa: Kapelusznik
  Lubi: wszystko, wszystkich, ( nie licząc wyjątków, patrz: niżej)
  Nie lubi: Nierówności, rodu Rosarium, ludzi będących jednocześnie złymi i zdrowymi psychicznie
  Wzrost / waga: 183 cm/ 63 kg
  Aktualny ubiór: Zielony cylinder schowany pod ubraniem , włosy zaplecione w swoje warkocze, znowu szara bluza i kaptur
  Zawód: Elektryk (?) Amator (?)
  Pan / Sługa: jakakolwiek służba jest sprzeczna z zasadami moralnymi Charlesa
  Pod ręką: podniszczone MP3, talia kart, mały zegarek, ładowarka do MP3, srebrna łyżka, rzeczy, które chowa jego cylinder...
  Broń: szpada zwana Dziurawcem
  Bestia: rawnar wody, Kapeluterek
  Nagrody: Bursztynowy Kompas, Czarodziejska Wstęga, Zegarmistrzowski przysmak
  Stan zdrowia: siniak na potylicy, krwotok z nosa
  SPECJALNE: Moderatoświr, Mistrz Gry
  Dołączył: 06 Kwi 2015
  Posty: 531
  Wysłany: 9 Październik 2016, 19:06   

  KP napisana chwilami zbyt zdawkowym językiem - mało które ze zdań w opisie Wyglądu i Charakteru nie zostało należycie rozbudowane, zbyt często zastępujesz je równoważnikami zdań!

  Moce:
  Eteryczne wzmocnienie - nie jest określone dokładnie, jakie możliwości osiąga jego ciało dzięki wzmocnieniu. Z pewnością postać nie będzie w stanie zabić drugiego gracza gołymi rękami, min. poprzez zmiażdżenie czaszki lub kręgosłupa.

  Charakter:
  Najpierw piszesz, że jest żartownisiem, a w kolejnym zdaniu opisujesz go jako ponurego. Nawet wspominając o śmierci żony, opisując to w tym samym czasie (teraźniejszym) popełniasz błąd. Potem zaś pisząc, że nie jest romantyczny, zanegujesz fakt, iż jest flirciarzem. Opis aury powinien zostać przeformułowany, a przynajmniej wzięty w cudzysłów.
  Jeśli chcesz, możesz wspomnieć o jego skłonności do wulgaryzmów, pojawiającej się w Historii.

  Wygląd:
  Opisz szerzej jego zarost, gdyż "kocie łby" kojarzą się silniej z wybrukowaną ulicą niż z faktycznym zarostem w kształcie kotków.
  On nosi 20 zegarków na raz, czy po prostu tyle ma w kolekcji (to pytanie w innym uniwersum byłoby pominięte, ale to jest Kraina Luster i każde dziwactwo jest akceptowalne :) )?

  Historia:
  W całej Historii pojawia się błąd używania dwóch kropek zamiast trzech. Często pojawiają się powtórzenia wyrazowe oraz połknięcia spacji.

  Cytat:
  [i]Gdzie teraz jesteś starucho? Dlaczego mnie samego zostawiłaś?[i]

  Błąd zakładania kursywy, no i szyk zdań przydałoby się zmienić na "Dlaczego zostawiłaś mnie samego?"

  Wspominasz w Historii o lodówce. Mam nadzieję, że nie masz na myśli współczesnego, napędzanego na prąd modelu. Może wymień ją na coś innego?

  Cytat:
  Minęły trzy lata od tamtego dnia. Gdy tylko dojechali służba i nauczyciele wzięli go w swe objęcia.

  Brzmi to tak, jakby oni jechali trzy lata.

  Cytat:
  Jego plany doszły do głosu, szybciej niż podejrzewał.

  "Jego plany weszły w życie" + niepotrzebny przecinek.

  Cytat:
  Miał zamiar wracając od Fryderyka kupić jej kolie.

  Po pierwsze - kolię. Po drugie... kim jest Fryderyk?

  O ile proste zatrudnienia nie wymagają szerszej dokumentacji, o ile praca w policji, (jak i w wojsku) wymaga złożenia całego szeregu papierów, nie wspominając o odpowiednim szkoleniu. Przynajmniej ogólne wspomnienie o tym, jak i o ogólnym dopasowaniu się do kultury współczesnej Anglii byłoby mile widziane.

  W obecnej postaci KARTA DO POPRAWY
  _________________
  - (Music theme )
  (Psychika Charlesa w dużym skrócie )
     Srebrny Iluzjonista

  Godność: Christopher George Marwick
  Wiek: Wygląda na 35 lat
  Rasa: Marionetkarz
  Lubi: Whisky, swoje psy
  Wzrost / waga: 190cm/80 kg
  Aktualny ubiór: https://imgur.com/6ppHcqv + https://imgur.com/a/wYqC4Pq
  Znaki szczególne: Bródka w kształcie podobnym do dwóch kotów
  Pod ręką: Broń, pies, zegarek kieszonkowy, sakwa z pieniędzmi
  Broń: Jatagan, sztylety, kastet
  Nagrody: Tęczowa Różdżka, Blaszka Zmartwienia
  Stan zdrowia: Zdrowy na ciele, obolały na umyśle
  Dołączyła: 09 Paź 2016
  Posty: 75
  Wysłany: 9 Październik 2016, 19:51   

  POPRAWIONE
     Oaza Spokoju

  Anarchs: Rebeliant
  Godność: Charles Belladonna Verbascum
  Rasa: Kapelusznik
  Lubi: wszystko, wszystkich, ( nie licząc wyjątków, patrz: niżej)
  Nie lubi: Nierówności, rodu Rosarium, ludzi będących jednocześnie złymi i zdrowymi psychicznie
  Wzrost / waga: 183 cm/ 63 kg
  Aktualny ubiór: Zielony cylinder schowany pod ubraniem , włosy zaplecione w swoje warkocze, znowu szara bluza i kaptur
  Zawód: Elektryk (?) Amator (?)
  Pan / Sługa: jakakolwiek służba jest sprzeczna z zasadami moralnymi Charlesa
  Pod ręką: podniszczone MP3, talia kart, mały zegarek, ładowarka do MP3, srebrna łyżka, rzeczy, które chowa jego cylinder...
  Broń: szpada zwana Dziurawcem
  Bestia: rawnar wody, Kapeluterek
  Nagrody: Bursztynowy Kompas, Czarodziejska Wstęga, Zegarmistrzowski przysmak
  Stan zdrowia: siniak na potylicy, krwotok z nosa
  SPECJALNE: Moderatoświr, Mistrz Gry
  Dołączył: 06 Kwi 2015
  Posty: 531
  Wysłany: 11 Październik 2016, 20:08   

  Pragnę powitać Wdowca z Przeszłością przez duże SZ po drugiej stronie Krzywego Zwierciadła...

  AKCEPT


  W ramach nagrody za Marionetkarza daję ci do wyboru Blaszkę Zmartwienia lub Tęczową Różczkę!
  _________________
  - (Music theme )
  (Psychika Charlesa w dużym skrócie )
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9