• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
 • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
  Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
 • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
 • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
 • Skarb Pompei
 • Zmrożone Serce


  Zapisy:
 • Chwilowo brak

  Zawieszone:
 • Brak


 • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer! Dokładne informacje na fanpege'u Spectrofobii lub forumowym Discordzie (odnośniki po prawej)!  Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

  Szykujcie się na słodkie Walentynki i Dziewannę!

  Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

  W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

  Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

  ***

  Drodzy użytkownicy z multikontami!
  Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
  .
  Marionetki – otwarte
  Kapelusznicy – otwarte
  Cienie – otwarte
  Upiorna Arystokracja – otwarte
  Lunatycy – otwarte
  Ludzie – otwarte
  Opętańcy – otwarte
  Marionetkarze – otwarte
  Dachowcy – otwarte
  Cyrkowcy – otwarte
  Baśniopisarze – otwarte
  Szklani Ludzie – otwarte
  Strachy – otwarte
  Senne Zjawy – otwarte
  Postaci Specjalne – otwarte

  Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.  » Kryształowe Pustkowie » Obsydianowa łąka
  Poprzedni temat :: Następny temat
  Autor Wiadomość
  Cecil
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 30 Kwiecień 2015, 21:25   

  I wtedy je ujrzał.
  Skrzydlate stworzenie o mlecznym futrze, oznakowane na czole w nikomu znanym sposobie jakby ciemnoniebieskim atramentem; pierzaste i zarazem pokryte łuskami; z szafirem na ogonie i złotą zbroją oplatającą tułów. Wpatrywał się w jego tajemnicze tęczówki przez kilka sekund, lecz on sam czuł, jakby wymiana spojrzeń trwała godziny. W pewnym momencie zapomniał nawet, w jak nieprzychylnym miejscu się znajduje - widział tylko sylwetkę przed sobą, którą dopiero teraz skojarzył.
  Ra.
  Jako dziecko widywał jednego z nich latającego nad ich posiadłością. Razem z ojcem często wymieniali się zagadkami, lecz Cecil nie miał okazji bliżej go poznać. Mimo to istoty te zakodowały się w jego pamięci, przywołując uczucie dawno zapomnianej fascynacji owym niemym pytaniem w oczach, którego nigdy nie potrafił rozszyfrować.
  W jednej chwili poczuł, jakby powietrze wokół niego zgęstniało. Ogon bestii uderzył o posadzkę, a włosy Cecila podskoczyły delikatnie razem z całym jego ciałem. W reakcji na obłok sadzy, który wzbił się w powietrze, Monochromatyczny zakaszlał cicho.
  I wtedy usłyszał głos, wbijający się w jego umysł jak miliony szpilek.
  Nie chcę Cię skrzywdzić -nie odpowiedział tego na głos, a jednak wiedział, że stworzenie go usłyszy. - Lecz jestem gotów wybrać. Ciebie.
     Zmarły

  Karciana Szajka: Walet
  Godność: Aaron (Aron) Wels alias Amon
  Wiek: 27
  Rasa: Lunatyk
  Lubi: nadmorskie zamki, latarnie, przyglądać się torturom, nazywać siebie Władcą Czasu
  Nie lubi: lekceważenia czasu
  Wzrost / waga: 190cm / 86kg
  Aktualny ubiór: Czarny frak z gustowną, grafitową koszulą w jasne prążki i zgrabny, acz wyrazisty w swojej formie, ciemny cylinder.
  Znaki szczególne: białe włosy, czarne oczy, obcowanie z kapeluszami i zegarami
  Zawód: Latarnik
  Pan / Sługa: - / Doll
  Pod ręką: 1/2 blaszki zmartwienia
  Dołączył: 21 Lip 2014
  Posty: 484
  Ostrzeżeń:
   1/3/3
  Wysłany: 30 Kwiecień 2015, 22:23   

  Dla Ra przyprowadzony mu człekopodobny nie był wart wiele. Może wczoraj, może jutro, ale nie dzisiaj, nie teraz. Dlatego też nie zamierzał sobie na taką bezczelność pozwalać. Zamachnął powtórnie skrzydłem, a jego tępy koniec uderzył Baśniopisarza w krtań i odrzucił na bok, na kraty. Ból spełzł swoim ciężarem po prawej kończynie.
  - Nie jesteś godzien mojego jestestwa! - wykrzyczała bestia w jego umyśle.
  Posiniaczone ramię to nie tak wiele w porównaniu do towarzyszącego mu też pęknięcia kości. I choć teraz nie sprawia to większych kłopotów, każdy nieprzemyślany wysiłek będzie zbliżał Cecila do pogłębienia się obecnego uszkodzenia kości. A konsekwencje mogą być różne. Póki co obrzęk jest niewielki, a objawy są tożsame ze stłuczeniem.

  Magia najwidoczniej pragnęła ukrócić dalszej, nierównej walki i ich dwójkę przeniosła z tego miejsca - każde w oddzielną lokację Krainy Luster.

  2x z/t
  _________________


  x x x x
  Falcon
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 10 Sierpień 2015, 21:08   

  Nie spodziewał się tego, że akurat w tym miejscu wszystkie jego wątpliwości zostaną rozwiane, a pytania uzyskają odpowiedzi. Ucieczka wydała się najbardziej kuszącym rozwiązaniem, dlatego przy pierwszych podrygach świadomości postanowił udać jak najdalej od Niej, chociaż zachowaniem prezentował tchórzostwo przysłaniające wszelkie pragnienia. Wiedział, że gdyby został chociaż chwilę dłużej, doznałby dojmującego uczucia paraliżującego serce i nic nie wskazywało na mylne podejrzenia. Falcon parł do przodu coraz wolniej, przekonany o szpetocie własnego ”ja” i odrażającego zachowania. Brak przekonania co do sensu wędrówki nie miał żadnego wpływu na podejmowane przez niego decyzje, kiedy parł na ślepo do przodu w poszukiwaniu towarzysza, który dałby chociaż garść wyjaśnień. Choćby niewielkie stworzenie, na tyle naiwne bądź ślepe, aby spojrzeć na niego z przychylnością.
  Wlokąc nogę za nogą dobrnął do łąki wysadzonej obsydianowymi kwiatami, jakich dotychczas w swoim życiu nie widział. Był przecież tylko ciekawskim dzieckiem, z rezerwą podchodzącym do nieznanych przedmiotów i obserwującym niezwykle uważnie następujące po sobie serie zmian. Tym razem nie było inaczej: podszedł do łąki tak, aby mógł ująć jeden z kamiennych kwiatów w swoje kanciaste palce i przyglądał mu się na swój sposób, nie zdejmując nawet kaptura z czerwonej czaszki. Wystarczyło jedynie kilka minut, aby zrozumiał położenie w jakim się znalazł i z nowym odczuciem zaskoczenia zaczął zagłębiać się coraz bardziej w łąkę, aż w końcu przystanął i najzwyczajniej w świecie przysiadł, otulony w płaszcz przypominając głaz lub nieruchomą skałę. Nie widział tu nikogo, ale to wcale nie znaczy, że wszystkie stworzenia stąd pouciekały lub schowały się na jego widok. Zbyt zajęty badaniem kwiatów odpędził natarczywe myśli pełne niepokojów.
  Wystarczył zaledwie ułamek sekundy, aby jego cała uwaga została pochłonięta przez niecodzienny widok, odbierający przytłaczające uczucie odrzucenia i osamotnienia. Porażka, jaką doznał podczas pobytu była wciąż niezrozumiała, ale tliła się słabym światłem na skraju podświadomości potwora. Zbyt dobrze rozumiejąc sytuację pozszywanych postaci wiedział, że jeśli próbowałby jakiejś ingerencji, mógłby wytworzyć jeszcze większy kłopot dla Niej. Oczyma wyobraźni wciąż widział jak ucieka przed rzeźnikiem zaczajonym w progu niecodziennego korytarza i tylko przez moment podzielał przerażenie, chłonąc je tym bardziej im głębiej zapadał w ciemnościach. Po przebudzeniu wciąż czuł mdłości, teraz będące jedynie słabym wspomnieniem jednego z wielu nowych doświadczeń. Przyzwyczajony do niecodziennych wydarzeń, nie zwrócił najmniejszej uwagi na całkowicie nieznane otoczenie, z wyraźnym zachwytem przyglądając nowym odcieniom szarości.
  Brenna
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 12 Sierpień 2015, 15:18   

  Po dość swojej wyprawie, Brenna pojawiła się na łące. Sama nie wie, jak długo wędrowała, zbyt wiele też zwiedziła miejsc, aby o wszystkich opowiadać. O tym, że wędrowanie dało jej w kość świadczyło zmęczenie i odczuwalny ból w nogach. Właśnie to sprawiło, że zaczęła poszukiwania miejsca, w którym mogłaby usiąść i odpocząć. Nogi skierowały ją na łąkę porośniętą obsydianowymi kwiatami, których nigdy jeszcze nie widziała. Zdziwienie i ciekawość sprawiły, że zmęczenie zeszło na drugi plan. Zaczęła biegać, śmiać się i skakać. Nie myślała o tym, że na pewno tego pożałuje w najbliższej przyszłości. Liczyły się tylko kwiaty, łąka i dziecinna radość. Po chwili jednak nogi odmówiły posłuszeństwa i kotka upadła na ziemię. Po zarejestrowaniu tego faktu, natychmiast przewróciła się na plecy. Kamienne kwiaty trochę jej przeszkadzały, ale był to zdecydowanie mniejszy ból, niż ten w nogach. Leżała więc tak i wpatrywała się w niebo, nieświadoma, że na łące jest ktoś jeszcze.
  Falcon
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 12 Sierpień 2015, 20:01   

  Łąka napawała go pewnego rodzaju pesymizmem, spotęgowanym spotkaniem pełnym niedopowiedzeń. Tutaj było stanowczo zbyt spokojnie i monotonnie, aby Falcon chociaż na moment zaprzestał poszukiwać jakichkolwiek oznak pobytu czegoś normalnego, oczywiście według ustalonych przez siebie standardów. Wywodząc się z koszmarów sennych Mirany nie wiedział, że dopiero teraz znalazł się w prawdziwej rzeczywistości i jego wolność nie ma żadnych granic - przynajmniej do momentu, aż nie zrobi czegoś naprawdę szalonego.
  Wracając jednak do teraźniejszości, wystarczył pierwszy okrzyk radości wydobywający się z gardzieli nieznajomej mu istoty, aby wyprostował kark i nadstawił ucho w tamtą stronę. Z pewnością obserwator miałby ogromne pole do śmiechu, gdyby tylko dostrzegł tę koślawą, acz krępą sylwetkę odchylającą się w lewo - dokładnie niczym pies próbujący odszukać ukryty przed nim smakołyk.
  Nie pozwolił zapłonąć tlącej się iskierce nadziei, nie chciał dopuścić do sytuacji pełnej rozgoryczenia i rozczarowania - dlatego zgodnie z przyjętym przez siebie harmonogramem, powolnymi ruchami zaczął skradać się w kierunku dźwięku. Z daleka nie widział niczego poza uginającymi się kwiatami, dlatego zmierzał w kierunku wgłębienia w łące gdzie jeszcze chwilę wcześniej ktoś musiał się znajdować. Nie miał bladego pojęcia, że poszukiwana istota wciąż wyleguje się na plecach z dziecięcym uśmiechem na ustach.
  Chociaż we własnym odczuciu skradał się niczym ninja, tak naprawdę czynił wiele hałasu - szczególnie łańcuchy ciągnęły się za nim niczym żałobne lamenty. Ukryty w większej części ciemnymi, niemalże czarnymi kwiatami dostrzegł merdający ogon i to mu wystarczyło to oceny sytuacji. Przecież nigdy wczesniej nie spotkał dachowca! Najzwyczajniej w świecie uśmiechnął się w cieniu głębokiego kaptura i wyciągnął potężną dłoń przed siebie, jak gdyby zachęcając zwierzę do zbliżenia. Przynajmniej na tyle, aby obwąchało dłoń okrytą czarnymi rękawicami.
  Dlaczego w ogóle nie dostrzegł ludzkich elementów w sylwetce nieznajomego zwierzęcia? Bowiem aura otaczających go kwiatów powoli zaczęła roztaczać nad nim swoją pieczę, czule mamiąc najsilniejszy zmysł Flacona i odbierając mu to, na czym polegał przez całe - choć krótkie - życie. Nieświadomy zbliżającej się katastrofy zamarł w bezruchu, niczym groteskowy posąg przypominający skradającego się, nieporadnego i niezdarnego potwora, którego oblicze ukryte było głęboko w cieniu kaptura.
  Brenna
  [Usunięty]
  Wzrost / waga: /
  Wysłany: 21 Sierpień 2015, 09:04   

  Zamknęła oczy, aby chłonąć ciszę i spokój tego miejsca. Odgłosy łańcuchów szybko jednak uświadomiły jej, że nie jest tu sama. Odrobinę ją to zaniepokoiło. Na myśl od razu przyszli jej zbiegli więźniowie lub uciekinierzy ze szpitala psychiatrycznego. W Świecie Ludzi widywała takich - oczywiście bez łańcuchów. Nie wspominała tego dobrze - zazwyczaj rzucali w nią kamieniami lub próbowali złapać. Raz im się to udało i prawie skończyłaby pod nożem! Nic dziwnego, że od razu się spięła. Kiedy zrozumiała, że jest za późno, by uciekać, zamarła bez ruchu na ziemi. Miała nadzieję, że nie zostanie zauważona.
  Widząc czarną rękawicę wysuwającą się w jej stronę, zerwała się z krzykiem. Odruchowo zaczęła się cofać, co nie szło jej zbyt dobrze biorąc pod uwagę, że nadal klęczała. Dopiero po chwili zarejestrowała, co działo się w jej otoczeniu. To, co zobaczyła, wcale nie dodało jej otuchy. Wręcz przeciwnie, widok dwumetrowego stwora przyprawił ją o przerażenie. Nie była w stanie ruszyć się ze strachu. Jej serce waliło jak szalone, a umysł podsuwał perspektywy zdarzeń, które mogły mieć miejsce. Nie chciała zostać porwana, nie chciała zginąć. Umysł kazał uciekać, ale ciało skamieniało. Mogła tylko czekać.

  Nie jest to majstersztyk, wiem. Mam andzieję, że potem się jakos rozkręcę ._."
  Wyświetl posty z ostatnich:   
  Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
  Odpowiedz do tematu
  Nie możesz pisać nowych tematów
  Nie możesz odpowiadać w tematach
  Nie możesz zmieniać swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów
  Nie możesz głosować w ankietach
  Możesz załączać pliki na tym forum
  Możesz ściągać załączniki na tym forum
  Dodaj temat do Ulubionych
  Wersja do druku

  Skocz do:    Copyrights © by Spectrofobia Team
  Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

  Forum chronione jest prawami autorskimi!
  Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
  Template AdInfinitum
  Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9