• Nie minęło zbyt wiele czasu od rozpoczęcia działalności AKSO, a po całej Otchłani rozniosła się wieść o tajemniczej mgle, w której znikają statki. Czytaj więcej...
  • Wstrząsy naruszyły spokój Morza Łez!
    Odczuwalne są na całym jego obszarze, a także na Herbacianych Łąkach i w Malinowym Lesie.
  • Karciana Szajka została przejęta. Nowa władza obiecuje wielkie zmiany i całkowitą reorganizację ugrupowania. Pilnie poszukiwani są nowi członkowie. Czytaj więcej...
  • Spectrofobia pilnie potrzebuje rąk do pracy! Możecie nam pomóc zgłaszając się na Mistrzów Gry oraz Moderatorów.
Trwające:
  • Skarb Pompei
  • Zmrożone Serce


    Zapisy:
  • Chwilowo brak

    Zawieszone:
  • Brak
  • Drodzy użytkownicy, oficjalnie przenieśliśmy się na nowy serwer!

    SPECTROFOBIA.FORUMPOLISH.COM

    Zapraszamy do zapoznania się z Uśrednionym Przelicznikiem Waluty. Mamy nadzieję, że przybliży on nieco realia Krainy Luster i Szkarłatnej Otchłani.

    Zimowa Liga Wyzwań Fabularnych nadeszła. Ponownie zapraszamy też na Wieści z Trzech Światów - kanoniczne zdarzenia z okolic Lustra i Glasville. Strzeżcie się mrocznych kopuł Czarnodnia i nieznanego wirusa!

    W Kompendium pojawił się chronologiczny zapis przebiegu I wojny pomiędzy Ludźmi i KL. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

    Drodzy Gracze, uważajcie z nadawaniem swoim postaciom chorób psychicznych, takich jak schizofrenia czy rozdwojenie jaźni (i wiele innych). Pamiętajcie, że nie są one tylko ładnym dodatkiem ubarwiającym postać, a sporym obciążeniem i MG może wykorzystać je przeciwko Wam na fabule. Radzimy więc dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujecie się na takie posunięcie.

    Pilnie poszukujemy Moderatorów i Mistrzów Gry. Jeżeli ktoś rozważa zgłoszenie się, niech czym prędzej napisze w odpowiednim temacie (linki podane w polu Warte uwagi).

    ***

    Drodzy użytkownicy z multikontami!
    Administracja prosi, by wszystkie postaci odwiedzać systematycznie. Jeżeli nie jest się w stanie pisać wszystkimi na fabule, to chociaż raz na parę dni posta w Hyde Park
    .
    Marionetki – otwarte
    Kapelusznicy – otwarte
    Cienie – otwarte
    Upiorna Arystokracja – otwarte
    Lunatycy – otwarte
    Ludzie – otwarte
    Opętańcy – otwarte
    Marionetkarze – otwarte
    Dachowcy – otwarte
    Cyrkowcy – otwarte
    Baśniopisarze – otwarte
    Szklani Ludzie – otwarte
    Strachy – otwarte
    Senne Zjawy – otwarte
    Postaci Specjalne – otwarte

    Ponieważ cierpimy na deficyt Ludzi, każda postać tej rasy otrzyma na start magiczny przedmiot. Jaki to będzie upominek, zależy od jakości Karty Postaci.



    » Informacje & Zapisy » Konkursy » Propozycje konkursów.
    Poprzedni temat :: Następny temat
    Autor Wiadomość
    Rozalina
    [Usunięty]




    Wzrost / waga: /
    Wysłany: 31 Styczeń 2014, 14:37     

    Na samym początku napiszę, że pomysł z reaktywacją konkursu mi się podoba i zapewne brałabym w nim udział. Inni użytkownicy także, przecież ostatnio aktywność na forum wzrosła, przez co niezmiernie się cieszę c:.

    Tyk napisał/a:
    - Nagrody otrzymają nie zwycięzcy, a wskazane przez nich osoby (w końcu o miłość tu chodzi, a nie o wygrywanie dla samego siebie)


    Pomysł, który najbardziej mi się spodobał z tych, które zostały zarzucone. Z tym, że proponowałabym, żeby nie było to obowiązkowe, a byłaby taka możliwość. Jak Sonia wspomniała, nie wszyscy mają bądź nie mieli tej drugiej połówki (Można przecież też pisać o miłości, która kiedyś była, ale z jakichś powodów przeminęła), a także z powodów takich, że gracze nie widzieliby w tym korzyści dla siebie.

    Tyk napisał/a:
    - Kilka kategorii, w których rywalizować będą prace. (np. najlepsza fabuła, najciekawsze postacie)


    Nie wiem czy takie rozdrabnianie się jest dobre, aczkolwiek można coś takiego przeprowadzić, o ile będą też kategorie zgodne tematycznie z Walentynkami. Jednak myślę, że te kategorie byłyby bardziej w charakterze rekreacyjnym, niż nagradzać pracę, że znalazła się w jakieś kategorii (dziwne byłoby, gdyby praca, która zwyciężyła, załóżmy, w trzech kategoriach, a autor tej pracy dostałby trzy przedmioty). Tak więc myślę, że najlepszym pomysłem byłoby przeprowadzenie dwóch głosowań: pod względem ogólnym i pod względem kategorii, który jak wspomniałam, miałoby charakter zabawy.

    Tyk napisał/a:
    - Fabularne rozdanie nagród


    Pomysł dobry, jednak myślę, czy nie pozwolić w tym wypadku na chwilową bilokację dozwoloną dla zwycięzców, gdyż zapewne większość osób, które wygrało, będzie zajęta fabularnie.

    Tyk napisał/a:
    - Specjalna nagroda (najpewniej tytuł) dla pary opisanej w pracy, która zwycięży (lub zwycięży w największej liczbie kategorii)


    Raczej popieram tylko tytuł dla opisanej pary, niż dla zwycięzcy, którego praca wygrała w największej liczbie kategorii (dlaczego, pisałam już wcześniej). Jeśli ktoś ma inne propozycje na tytuły, chętnie posłucham, bo ja aktualnie na nie nie mam pomysłów c:.

    Cyrille napisał/a:
    1. Druga edycja konkursu zachowałaby pierwotną, główną kategorię tj. stworzenie dowolnej formy pisemnej o charakterze miłosnym.


    Tak. O charakterze miłosnym. Ale chyba już wcześniej wspomniałam, że takich prawdziwych par jest i było bardzo mało. Może nie ograniczajmy się tylko do takiej miłości, ale też pozwólmy opisać różne jej rodzaje? Na przykład miłość darzona do brata/siostry <patrzy w kierunku pewnej pary na naszym forum xD>, można też darzyć miłość do jakiegoś przedmiotu, który jest dla kogoś bardzo ważny. Tylko nie wiem, czy w takim wypadku tytuł dla pary opisanej w pracy nie będzie z tym kolidować. Wtedy będzie trzeba wymyślić też inne. Możliwości jest wiele, a dalibyśmy graczom większe pole do popisu.



    Sonia napisał/a:
    Przez chwilkę myślałam, by na potrzeby konkursu stworzyć jakiś przedmiot, który byłby do zdobycia TYLKO na tym konkursie (ale też w innych jego odsłonach) i by przedmiot był stricte walentynkowy, na przykład czekoladki, po których zjedzeniu ma się wspaniały humor, (koniecznie w czerwonym opakowaniu w kształcie serduszka <3) jakieś dwa bliźniacze pierścionki, które nosiłaby zwycięska para i na przykład zmieniałyby kolor w zależności od odległości od drugiego pierścionka... w sumie chyba dałoby się powymyślać. Te tutaj były wymyślane na szybko więc nie powalają, ale dobra, unikatowa nagroda na pewno zachęciłaby trochę więcej graczy, czyż nie? Jeszcze, gdyby naprawdę była fajna...
    Zawsze wymyślić można też jaką bestyjkę, ale uważam, że przedmiot byłby lepszy.


    Myślę, żeby się ograniczyć do przedmiotów. Można by stworzyć biżuterię o magicznych właściwościach i chyba najlepszym rozwiązaniem będą pierścionki - wszak przecież bransoletka, czy ozdobny naszyjnik będą wyglądać dziwnie na mężczyźnie! Srebrne, z jakimś kamieniem szlachetnym - szafir, rubin, topaz i tak dalej... I każdy kamień szlachetny będzie miał swoją magiczną właściwość. Pozwalałby się komunikować z osobą, która nosi drugi taki sam pierścionek, albo jak Sonia napisała, kolor może się zmieniać w zależności od tego, w jakiej odległości znajduje się nasza połówka. Pierścionek może też być nienaturalnie ciepły, co będzie oznaką, że ta druga osoba znajduje się w niebezpieczeństwie. Jest to jak na razie rozszerzenie propozycji Sonii i to, jak ja to osobiście widzę.

    Z mojej strony to tyle, chciałabym poznać opinie innych użytkowników c:.




    Mieszkaniec Krainy Luster

    Godność: Cyrille Ephraim Maurice Belieur
    Wiek: Zależy, jak leży, a raczej wygląda.
    Rasa: Pisarz baśni.
    Lubi: Books and books and, oh yeah, books.
    Nie lubi: Kleksów.
    Wzrost / waga: Względny, jednak najczęściej oscyluje pomiędzy 130-90 cm. / Ortorektyk. W granicach 60 kg.
    Aktualny ubiór: Szafirowy garnitur, ciasno przylegający do sylwetki, wymięta koszula oraz para lakierowanych butów z noskami wykrzywionymi w lekki szpic.
    Znaki szczególne: Chodzący paragraf. Może być coś bardziej szczególnego?
    Pod ręką: Pióro, kilka sztuk karbowanego papieru i inne kreślarskie gadżety.
    Broń: Piekielnie ostra stalówka zniszczenia
    Dołączył: 03 Sie 2011
    Posty: 174
    Wysłany: 6 Luty 2014, 16:41     

    Sonia napisał/a:
    Jedyną obawą było oczywiste wręczenie nagrody nie osobie która wygra, a tą którą ona wskaże, gdyż obawiałam się że nie widząc korzyści dla siebie, mało osób weźmie udział. Jednak widzę że sprawa została już ślicznie wyjaśniona, więc nie ma z tym chyba wielkiego problemu.


    Lisek napisał/a:
    Pomysł, który najbardziej mi się spodobał z tych, które zostały zarzucone. Z tym, że proponowałabym, żeby nie było to obowiązkowe, a byłaby taka możliwość. Jak Sonia wspomniała, nie wszyscy mają bądź nie mieli tej drugiej połówki (Można przecież też pisać o miłości, która kiedyś była, ale z jakichś powodów przeminęła), a także z powodów takich, że gracze nie widzieliby w tym korzyści dla siebie.


    Opcja ta pozostanie dowolna i nie narzucona odgórnie, jeżeli ktoś będzie miał takowe życzenie nie widzę przeszkód, a jeżeli sam będzie chciał zatrzymać tytuł lub nagrodę również nie widzę żadnych przeciwwskazań

    Co do specjalnego przedmiotu, który zasugerowała Sonia, dostępnego wyłącznie podczas konkursu - uważam ten pomysł za trafiony, szczególnie zainteresowała mnie propozycja Liska, związana z elementami biżuterii pozwalającymi na komunikowanie się pomiędzy osobami, jednak liczę na dalsze propozycje takowych przedmiotów.

    Sonia napisał/a:
    Kolejna sprawa, która mnie nurtuje to fakt z parami. Mam dziwne wrażenie, bo widzę po sobie, że na pewno znalazły by się osoby (ja) które chciałyby coś napisać (ja) ale nie mają pary (znów ja). Czy wtedy nie można byłoby stworzyć czegokolwiek dla takich też osób, lub inaczej- czy takie osoby będą mogły brać udział. Ktoś na pewno się znajdzie (ja) który napisze o samotnych walentynkach (ja). Bo choćbym kurcze chciała, to nie mam jak. Jak nie, to cóż, to tylko maleńka prośbo-propozycja z mojej malutkiej strony.


    Lisek napisał/a:
    Tak. O charakterze miłosnym. Ale chyba już wcześniej wspomniałam, że takich prawdziwych par jest i było bardzo mało. Może nie ograniczajmy się tylko do takiej miłości, ale też pozwólmy opisać różne jej rodzaje? Na przykład miłość darzona do brata/siostry <patrzy w kierunku pewnej pary na naszym forum xD>, można też darzyć miłość do jakiegoś przedmiotu, który jest dla kogoś bardzo ważny. Tylko nie wiem, czy w takim wypadku tytuł dla pary opisanej w pracy nie będzie z tym kolidować. Wtedy będzie trzeba wymyślić też inne. Możliwości jest wiele, a dalibyśmy graczom większe pole do popisu.


    Jak już było wspominane, główna konkurencja ograniczona jest wyłącznie formą oraz charakterem miłosnym, a to czy opisana miłość będzie kierowana ku swojemu partnerowi, rodzinie, przyjacielowi, filiżance czy chociażby worku na śmieci nie ma znaczenia i pozostaje w wolnym wyborze graczy.

    Lisek napisał/a:
    Pomysł dobry, jednak myślę, czy nie pozwolić w tym wypadku na chwilową bilokację dozwoloną dla zwycięzców, gdyż zapewne większość osób, które wygrało, będzie zajęta fabularnie.


    Popieram.
    _________________
      Z ciekawością obejrzałem wszystkie,
      jego szyby, a potem krzyknąłem na niego:
      -
      Co?! Kolorowych szyb nie masz? Okien
      różowych? Okien niebieskich? Okien czerwonych?
      Rajsko-baśniowych okien? Jakże śmiesz,
      bezwstydny łobuzie, wałęsać się w dzielnicy
      biedoty i nie mieć przy sobie nawet takiego szkła
      okiennego, przez które można by ujrzeć życie
      w pięknych barwach?!
      - Ch. Baudelaire
    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Po drugiej stronie krzywego zwierciadła... Strona Główna
    Odpowiedz do tematu
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Możesz ściągać załączniki na tym forum
    Dodaj temat do Ulubionych
    Wersja do druku

    Skocz do:  
    Szybka odpowiedź

    Użytkownik: 
               

    Wygaśnie za Dni
     
     



    Copyrights © by Spectrofobia Team
    Wygląd projektu Oleandra. Bardzo dziękujemy Noritoshiemu za pomoc przy kodowaniu.

    Forum chronione jest prawami autorskimi!
    Zakaz kopiowania i rozpowszechniania całości bądź części forum bez zgody jego twórców. Dotyczy także kodów graficznych!

    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
    Template AdInfinitum
    Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 10